به گزارش خبرنگار حوزه احزاب شمس آباد، محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی عصر امروز در حاشیه نخستین سالگرد درگذشت حجت الاسلام شجونی در امامزاده صالح (ع) و در اجتماع خبرنگاران با اشاره به گزارش صد روزه رییس جمهور اظهار داشت: معتقدم ارزیابی از دولت باید با توجه به مشکلات صورت گیرد تا یک قضاوت عادلانه تحقق پیدا کند.

وی افزود: از نظر من دولت کوشش خود را برای حل مشکلات کشور در حد توانش به کار گرفته چون به طور طبیعی هیچ دولتی مایل نیست یک دولت ناموفق تلقی شود و به نظرم می‌رسد در دولت دوازدهم تغییر چندانی برای کادری که می‌خواهد مسائل کشور را حل کند، صورت نگرفته است؛
اما درعین‌حال باید گفت دولت در این چند ماه هم نقاط قوت و ضعفی داشته است.

حبیبی تأکید کرد: من موضع‌گیری چند هفته اخیر رئیس‌جمهور در خصوص مقابله با زورگویی‌های آمریکا و اروپا را با موضع‌گیری‌های سابق متفاوت می‌بینم و از این بابت خوشحال هم هستم چراکه معتقد نیستم اگرچه دولت یا شخص رئیس‌جمهور با برخی از افراد در مقابله با آمریکا تفاوت نظرهایی داشته‌اند یا به‌صورت تاکتیکی چیزی را به صحنه عمل می‌آوردند، حال که مواضع اصلاح‌شده نباید به سراغ طعنه زدن به رئیس‌جمهور برویم.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : انتقاد از موضع گیری منفعلانه وزارت‌خارجه در خصوص وضعیت مردم مظلوم یمن

وی ادامه داد: من در سیاست خارجی دولت را متفاوت از سابق می‌دانم و این باعث می‌شود که نیروهای معتقد به مقابله با استکبار، دولت و ملت به هم از گذشته نزدیک‌تر شوند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی درعین‌حال بابیان اینکه در حوزه اقتصادی شاهد موفقیت چشم‌گیری نبوده‌ایم، تصریح کرد: اما این را نیز بگویم که دولت موفق نبوده و این قضاوت را شخصاً قبول ندارم و کسانی که این موضع‌ها می‌گیرند باید خود را جای دولت بگذارند.

حبیبی افزود: اگر دولت آن نظریه مهم مقام معظم رهبری را که نجات اقتصاد دولتی و نفتی است را بتواند پیاده کرده و سیاست‌های اصل ۴۴ را بیش از گذشته دنبال کند می‌تواند موفقیت‌های بیشتری در دولت فعلی داشته باشد.

انتهای پیام/

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :