به گزارش شمس آباد از اردبیل، شکور پورحسین ظهر امروز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان بیله‌سوار با اشاره به اینکه مجاهدت برای اسان سرمایه‌گذاری و رفع موانع تولید باید در اولویت قرار گیرد، اظهار کرد: نخستین پیش‌نیاز اسان در سرمایه‌گذاری، تحلیل واقعی از وضعیت موجود جامعه است.

وی افزود: لازمه برخورداری از شناخت صحیح از جامعه، برخورداری از زیرساخت‌های مناسبی است که در حوزه‌های مختلف زمینه‌ساز رونق اقتصادی کشور شده و به رونق تحقیق و پژوهش که همراه با بیان راهکارها باشد، می‌انجامد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خودفریبی را آفت توسعه دانست و تصریح کرد: تا زمانی که به جزئیات کاملی از وضعیت معیشتی تمامی بیکاران و افراد زیر خط فقر جامعه، زنان سرپرست خانوار، معلولان، کارگران، کارمندان و سایر اقشار مردم دست نیابیم، در اسان سرمایه‌گذاری و رونق اقتصادی چندان موفق عمل نخواهیم کرد.

پورحسین ادامه داد: دستیابی به جزئیات اقتصادی و وضعیت معیشتی مردم،  رونق سرمایه‌گذاری را در مسیر صحیح خود قرار خواهد داد و با چنین شناختی موفقیت‌های بیشتری در انتظار خواهد بود.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - تصویر قضات متخلف در رسانه‌ها منتشر خواهد شد

وی بیان کرد: در جهان امروزی امنیت سرمایه‌گذاری تنها به وسیله جنگ تهدید نمی‌شود بلکه نقش بی‌ثباتی و نوسانات اقتصادی کمتر از جنگ و مانع نیست و با رونق فرهنگ کار و مجاهدت و برخورداری از قوانین حمایتی مناسب که در بطن جامعه نیز احساس شود، امنیت سرمایه‌گذاری تضمین خواهد شد.

نماینده مردم پارس‌آباد در مجلس بر ضرورت سرلوحه قرار بردن منافع ملی در سیاست خارجی کشور تأکید کرد و ادامه داد: اگر به دنبال اسان سرمایه‌گذاری هستیم باید اقدامات لازم در کشور از نو شروع شده و تحولات بنیادین در این حوزه را آغاز کنیم.

پورحسین بیان کرد: زمانی که اقتصاد کشور متکی به نفت بوده و اعتماد لازم به بخش‌های خصوصی انجام نشود، سرمایه‌گذاران با مشکلات عدیده‌ای مواجه شده و باید از هفت‌خوان عبور کنند و رفع این دغدغه وظیفه دولت و مسؤولان را بسیار سنگین خواهد کرد.

انتهای پیام/ی/۲۳۴۶

این خبر را به اشتراک بگذارید :