اللهیار ملکشاهی نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی شمس آباد، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون قضایی مجلس گفت: در جلسه امروز طرح انتشار جریان محاکمه مفسدین اقتصادی با ذکر اسامی آنها اعاده شده از سوی شورای نگهبان در دستورکار اعضای کمیسیون قرار داشت. 

وی افزود: شورای نگهبان مصوبه کمیسیون قضایی در خصوص این طرح را مغایر با اصل ۱۶۵ قانون اساسی دانست بود اما کمیسیون بار دیگر بر نظر خود اصرار کرد و طرح پس از تصویب در صحن علنی مجلس به مجمع تشخیص مصلحت نظام خواهد رفت. 

رئیس کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: براساس مصوبه کمیسیون با نظر دادگاه، محاکمه مفسدین اقتصادی علنی و امکان انتشار آن نیز میسر با ذکر اسامی مفسدین اقتصادی باشد. 

ملکشاهی خاطرنشان کرد: همچنین در این جلسه لایحه پشتیبانی حقوقی از کودکان و نوجوانان مورد بررسی قرار گرفت و مواد ۲۰ تا ۳۵ این لایحه به تصویب اعضای کمیسیون رسید. 

وی افزود: براساس مصوبه کمیسیون در این خصوص، سرپرستانی که فرزندان خود را مورد آزار و اذیت قرار دهند، با توافق دادگاه و این سرپرستان، چنانچه این سرپرستان رفتار ناصحیح خود در قبال کودک را ترک کنند و یا اینکه کلاس‌های آموزشی درنظر گرفته شده برایشان را بگذرانند، برای آنها قرار تعلیق و یا تعویق صادر می‌شود. 

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : تخلفات در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بی‌سابقه بود/ باید برای قضاوت تاریخ روشن شود که چه کسانی دست به این تخلفات زده‌اند

رئیس کمیسیون قضائی مجلس اظهار داشت: چنانچه سرپرستان خاطی رفتار خود را در طول مدت یک سال اصلاح کنند، پرونده محاکمه آنها از دستورکار خارج می‌شود. 

ملکشاهی خاطرنشان کرد: براساس گزارش یکی از اعضای کمیسیون که عنوان کرده بود ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز فعالیت خاصی ندارد، کمیسیون تصمیم گرفت تا از هیأت رئیسه مجلس در این باره تقاضای ماده ۲۳۶ را کند. 

وی در پایان افزود: بر این اساس در صورت ارجاع موضوع از سوی هیأت رئیسه به کمیسیون، اعضای کمیسیون تحقیقات لازم را در خصوص این موضوع انجام خواهند داد و گزارش آن در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد. 

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :