به گزارش شمس آباد از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله عبدالله جوادی آملی در دیدار جمعی از دست اندرکاران برگزاری دومین همایش ملی «ریحانهالنبی» که در بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسراء برگزار شد، با اشاره به الگو بردن جامعه اسلامی از حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها بیان داشت: تأثیر پذیرفتن و الگو بردن از وجود مبارک صدیقه کبری سلام الله علیها در انقلاب اسلامی خود را به خوبی نشان داد.

وی ادامه داد: ما باید دو اقدام مهم را در دستور کار خود داشته باشیم، اول اینکه یک فردوسی دیگر بپرورانیم و دوم اینکه به تشریح بزرگی و عظمت ذوات مقدس ائمه علیهم السلام بپردازیم.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: ما ملتی هستیم که در طول تاریخ به ویژه در دوران دفاع مقدس و بعد از آن، کرامت خود را به جهان اثبات کرده‌ایم لکن یک فردوسی نداشتیم که این حماسه‌ها را ثبت و بیان کند و به گوش همگان برساند.

آیت‌الله جوادی آملی ابراز داشت: پرچم یا زهرا(س) کشور را در دوران دفاع مقدس نگه داشتن کرد، وگرنه پرچم سه رنگ به تنهایی نمی‌تواند خود و کشور را نگه داشتن کند، چنانکه در حوادث جنگ جهانی اول و دوم نتوانست، اما وقتی پرچم یا زهرا(س) و یا حسین(ع) به میدان آمد هم دین نگه داشتن شد و هم کشور محفوظ ماند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : حضور تماشایی ملت راهپیمایان مطالبات خود را کتبا برای مسئولان ارسال کردند

وی تاکید داشت: این تفکر است که باید به همت شما، با عظمت پیگیری و نگه داشتن شود و از سوی دیگر مراقب باشیم تا حضرات معصومین را تنها برای خود مصادره نکنیم، باید ائمه(ع) را جهانی بدانیم و آن‌ها را جهانی معرفی کنیم که لازمه این کار آن است که در دریای معرفت ایشان غرق شویم.

این مرجع تقلید با اشاره به فرازهایی از خطبه حضرت زهرا سلام الله علیها بیان داشت: همه ما وحدت را دوست داریم اما حضرت در خطبه خود می‌فرماید تنها عامل وحدت «عدل» است، و این عدل تحت هدایت و رهبری ائمه تحقق پیدا می‌کند چرا که به بیان ایشان ائمه(ع) علاوه بر امام و رهبر بودن، «رائد» یعنی پیشرو هستند، حضرت می‌فرماید ما پیشرو هستیم! راه را می‌شناسیم، قبلاً این راه بهشت را رفته‌ایم و بازگشته‌ایم و لذا از هر کسی بهتر این راه را می‌شناسیم و از سوی دیگر «وَ الرَّائِدُ لا یَکْذِبُ اَهْلَهُ».

انتهای پیام/و

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :