اسماعیل کوهی‌مقدم دبیر اتحادیه دفتر تحکیم وحدت در گفت‌وگو با شمس آباد با اشاره انتشار اخباری مبنی بر تعطیلی بزرگترین‌ کارخانه تهیه کننده «متالوژی پودر» و از بی کار شدن حدود ۱۵۰ کارگران این کارخانه گفت: متاسفانه سیاست‌های نادرستی که در حوزه اقتصاد وجود دارد باعث شده تا هر از گاهی شاهد تعطیلی یک کارخانه در کشور باشیم.

وی در ادامه با اشاره به نامه انجمن اسلامی دانشجویان (دفتر تحکیم وحدت) به استاندار قزوین‌ در این رابطه گفت: جریان دانشجویی نمی‌تواند نسبت به چنین مسائلی بی‌تفاوت باشد و به همین دلیل هم یکی از دفاتر تحکیم وحدت در نامه‌ای به استاندار قزوین خواستار رسیدگی به ضروری‌های به حق کارگران این کارخانه شد.

کوهی‌مقدم تصریح کرد: این شرکت که در شهر صنعتی البرز قرار دارد چیزی در حدود ۱۵۰نفر نیرو داشته و روزی تنها تولید کننده پودر آهن در خاورمیانه بوده و چیزی بالغ بر ۲۰۰ نوع قطعه اعم از آهنی و برنزی تولید داشته که حالا با خطر تعطیلی مواجه شده است.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : نشست غیرعلنی مجلس برای استماع گزارش شورای عالی فضای مجازی آغاز شد

این فعال دانشجویی تصریح کرد: از مشکلات پرسنل این مجتمع باید به مشکلات بهمن ۹۳، نداشتن بیمه تکمیلی از آبان ۹۴، عدم واریز به موقع حق بیمه تامین اجتماعی از ابتدای سال ۹۴ تاکنون واز همه مهمتر، تعویق حقوق چندماهه کارگران اشاره کرد.

وی اظهار داشت: متاسفانه در سالی که با عنوان “پشتیبانی از کالای ایرانی” نام‌گذاری شده کارگران «متالوژی پودر» در اولین روز کاری با درهای بسته آن مواجه شدند. متاسفانه علیرغم پیگیری‌های صورت گرفته مسئولان اقدامی برای رفع مشکلات آنها نکرده‌اند که امیدواریم صدای این کارگران زحمت کش بزودی شنیده شود و مسئولان به داد این کارگران برسند.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :