به گزارش خبرنگار پارلمانی شمس آباد، ایاز صادق رئیس مجلس پاکستان امروز سه‌شنبه (۲۶ دی ۹۶) در سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی که در هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: فضای سیاسی کنونی در منطقه و خاورمیانه بسیار ناپاک و سوزناک است.

وی افزود: این مردم ستم‌کشیده خاورمیانه و آفریقا در انتظار صلح هستند لذا این موضوع تمام قدرت کشورهای اسلامی را می‌طلبد چرا که با تغییرات دینامیک جدید در منطقه روبه‌رو هستیم.

ایاز صادق ادامه داد: ما مردم ستم‌کشیده‌ای هستیم که منابع طبیعی‌مان به دست امپریالیسم مالی مصادره شده لذا باید همه با هم متحد شویم و قلب‌ها باید به یکدیگر بتپد.

وی با بیان اینکه تغییرات جدیدی در دنیا در حال وقوع است، عنوان کرد: در این رابطه ما روشی داریم که آن ایجاد شبکه جدید در راستای حل مشکلات است.

رئیس مجلس پاکستان در ادامه خاطرنشان کرد: در حال موجود با حقایق جدیدی روبه‌رو هستیم که آن اتحاد بین آمریکا و اسرائیل است. ما دیدیم که چگونه آمریکا همانگونه که در تاریخ هم مسبوق به سابقه بوده است مسلمانان را مسخره می‌کند و قانون را دور می‌زند او هیچ اهمیتی به مذاهب دنیا نمی‌دهد.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - شهدا در مقابل جاهلیت مدرن ایستادگی کردند

وی با اشاره به اینکه ترامپ با این قدرت سرمایه‌داری می‌خواهد قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کند، گفت: دقیقاً این از عملکرد و قطعنامه‌‌های سازمان ملل است که هرگز قابل پذیرش نیست چرا که ایالت متحده همچنان  سازمان ملل را تهدید و قطعنامه‌های ضد اسرائیل را وتو می‌کند. اما می‌بینیم زمانی که نوبت ما می‌شود سازمان ملل چگونه برخورد و رفتار می‌کند.

ایاز صادق ادامه داد: پاکستان که حامی قطعنامه‌هایی علیه دیکتاتور است از طراحی سیاسی درباره افغانستان پشتیبانی می‌کند. اما پاکستان در آنجا از موضع مردم پشتیبانی می‌کرد.

وی با اعلام اینکه همه باید بدانیم این رفتار، رفتارِ نوعی سازمان ملل است، گفت: امروز اگر به شرایط و تحولات دنیا بنگریم می‌فهمیم که این ایران و پاکستان هستند که مورد هدف حملات آمریکا واقع شده‌اند. اما همه باید بدانند که مردم ما منعطف هستند و تاریخ هم از آنها پشتیبانی خواهد کرد.

رئیس مجلس پاکستان در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به اینکه اگر امروز ایران و پاکستان مورد هدف کشورهایی نظیر آمریکا هستند فردا هم کشورهای دیگر ممکن است در این موقعیت قرار گیرند، خاطرنشان کرد: این کشورهای استعمارگر هستند از کشورهای اسلامی غارت می‌کنند همانطور که می‌بینیم مردم کشمیر ستم می‌بینند لذا مسئله مشترکی که بین فلسطین و کشور ما وجود دارد این است که از اشغال رنج می‌برند و موضوعی که در سازمان ملل به طول انجامیده است همین موضوع فلسطین و پاکستان است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - اعتماد به شیطان؛ خیلی دور خیلی نزدیک

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :