عباس عبدی فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب شمس آباد، با اشاره به نامگذاری سال ۹۷ با عنوان «پشتیبانی از کالای ایرانی» اظهار داشت: به نظر من ساده‌ترین معنای پشتیبانی از کالای ایرانی این است که ما کالای ایرانی بخریم نه خارجی اما هیچ وقت این اتفاق به این شکل رخ نخواهد داد.

عبدی در توضیح این گزاره تصریح کرد: پشتیبانی از کالای ایرانی به‌معنای نظارت بر استانداردهای تولید است و باید استاندارد کالای ایرانی را بالابرده و کیفیت آن بهبود دهیم به‌طوری‌که قابل رقابت با کالاهای مشابه باشد و مردم با ترجیح خود این کالا را انتخاب کنند.

فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: شرایط تولید باید اسان شود تا کالای ایرانی ارزان‌تر تولید شود بنابراین کالای ایرانی با همین کیفیت فعلی می‌تواند ارزان‌تر نیز تولید شود و کیفیت آن‌هم افزایش پیدا کند و این به‌معنای پشتیبانی است.

وی افزود: برداشت من از این نامگذاری این است که وظیفه دولت در این شرایط پشتیبانی از فضای کسب‌وکار و بهبود فرآیند تولید بوده و وظیفه تولیدکنندگان نیز افزایش کیفیت و بهبود قیمت کالا است.

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : بررسی سامسونگ گلکسی نوت ۸

عبدی همچنین خاطرنشان کرد: مردم باید از این فضای ذهنی بیرون بیایند که کالای خارجی لزوماً بهتر از کالای ایرانی است از این رو در یک فرآیند چند ساله می‌توان یک کار جدی برای شکستن این ذهنیت نادرست ایجاد کرد اما اگر قرار باشد این کار را به‌زور و اجبار انجام دهیم به نتیجه‌ای نخواهیم رسید.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :