به گزارش شمس آباد استان تهران از ورامین، محمدباقر قالیباف امشب در ویژه‌برنامه دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در ورامین که با حضور آیت‌الله سید مرتضی محمودی‌گلپایگانی امام جمعه ورامین، سید حسین نقوی‌حسینی نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس و شماری از مردم برگزار شد، تصریح کرد: مردم شهرستان ورامین که در روزهای ابتدای انقلاب اسلامی یکی از شهرهای پیش‌قراول انقلاب بود، همواره در میدان انقلاب اسلامی حضور داشته‌اند.

وی اظهار داشت: مردم کشورمان با هر سلیقه و گرایشی همواره مدیون جان‌فشانی‌ها و ایثارگری‌های خانواده‌های معظم شهدا، آزادگان، ایثارگران و جانبازان دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هستند و امروز هر چه در ابعاد مادی و معنوی در زندگی‌هایمان داریم، به برکت خون و مجاهدت‌های این عزیزان است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: آنچه باعث پیروزی انقلاب اسلامی شد، وحدت کلمه، انسجام مردم و رهبری حضرت امام خمینی (ره) و نیز اعتمادی بود که مردم به ولایت پیدا کرده بودند.

وی تصریح کرد: حضور مردم و باور آنها در صحنه نیز در پیروزی انقلاب اسلامی نقش زیادی داشت؛ وگرنه شرایط آن مقطع زمانی که رژیم منحوس پهلوی با آن قدرت، ساختار و سازمان از پشتیبانی‌های آمریکا هم برخوردار بود، ایجاب می‌کرد که خیلی از افراد باور بر این نداشته باشند که انقلاب اسلامی به جایی برسد و بدون عوامل فوق هرگز پیروز نمی‌شدیم.

وجود رهبری، حضور مردم در صحنه و وحدت مثال‌زدنی؛ عوامل پیروزی انقلاب

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: وجود رهبری، حضور مردم در صحنه و وحدت مثال‌زدنی آنها سبب شد تا انقلاب اسلامی که با شعار «نه شرقی؛ نه غربی» روی کار آمده بود، پیروز شود.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - مهندسی مشارکت امری ناپسندیده است/ از شورای نگهبان و قوه قضاییه می‌خواهم نگذاریم حق الناس پایمال شود/ کدام رئیس جمهوری است که بنیه دفاعی کشورش را تضعیف کند؟

قالیباف اضافه کرد: تنها ملتی که در آن دوران با این شعار در جهان قیام کرد و به پیروزی رسید، مردم ایران بودند و هر اتفاقی در آن مقطع در هر کشوری رخ می‌داد، تحت پشتیبانی آمریکا و غرب یا شرق و اتحاد جماهیر شوروی بود.

وی تصریح کرد: مردم ما در چنین شرایط خاصی، با رهبری امام خمینی (ره) و وحدت کلمه توانستند به پیروزی برسند و رمز تداوم انقلاب اسلامی هم در همین سه مؤلفه مردم، وحدت و رهبری است و البته عامل چهارمی را هم می‌توان به آن اضافه کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان داشت: تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی، قدرت و هدایت جامعه در اختیار انقلاب اسلامی نبود؛ ولی به هر حال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، قدرت به دست انقلابیون و مردم افتاد.

قالیباف گفت: چهارمین عاملی که باید مد نظر داشت، «کارآمدی انقلاب اسلامی» است؛ دولت به معنی عام و نه خاص آن در این بخش مد نظر است و کارکرد و عملکرد تمام دستگاه‌ها از قوه قضاییه، اجراییه و مقننه تا سایر نهادها باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: در این ایام، در برخی از محافل و صحبت‌ها در بعضی از قضاوت‌ها نسبت به انقلاب و نظام اسلامی اجحاف می‌شود؛ باید به یک نکته دقت کرد و آن هم این است که ما ابتدای انقلاب شعارهایی می‌دادیم و خواسته‌هایی داشتیم و دنبال «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» بودیم.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : حجم مبادلات تجاری ایران و آذربایجان ۷۰ درصد ارتقاء یافته است

ایران امروز عزت و استقلال خودش را نگه داشتن کرده است

شهردار سابق تهران گفت: مردم ایران دنبال اسلامی بودند که ناب محمدی(ص) است و امروز واقعاً در استقلال نظام جزو کشورهای کم‌نظیر جهان هستیم.

قالیباف ادامه داد: هویت و استقلال ما در جهان امروز نمونه است؛ مردم اماده هستند بمیرند و از نیازهایشان صرف‌نظر کنند؛ ولی با سر تعظیم و منت از کسی چیزی نگیرند و این در خصلت مردم ایران و باورهای دینی ماست.

وی با بیان اینکه ایران امروز عزت و استقلال خودش را نگه داشتن کرده است، گفت: مبارزه با ظلم وظیفه هر انسانی است و اگر این مسلمان هم‌دین ما باشد، احساس وظیفه و رغبت بیشتری نیز می‌کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: آزادی‌ای که امروز در نظام اسلامی وجود دارد، جزو افتخارات ماست و هیچ کشوری نتوانسته تا این حد بدان دست یابد و این به برکت انقلاب اسلامی است.

قالیباف بیان کرد: در برهه کنونی، اگر اشکالاتی در امور روزمره داریم، آنها نباید بر قوت‌های انقلاب و نظام و عظمت‌های این کشور سایه بیندازد.

وی بیان کرد: امام راحل فرمودند همه اسلام سیاسی است و از اسلام سیاسی فهمیدیم وقتی نظام اسلامی بر قدرت نشست و مدیریت جامعه را در دست گرفت، هم باید در ساحت دنیای جامعه و هم در ساحت آخرت مردم کوشش کند و این‌ها از هم قابل تفکیک نیست؛ هم باید برای رفاه و هم سعادت جامعه کار کرد و نمی‌توان فقط به یک مورد پرداخت.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : پیام تسلیت سرلشکر سلیمانی درپی درگذشت جلال طالبانی بحران کنونی در کردستان عراق ناشی از خلاء وجود شخصیتی همچون جلال طالبانی است/ مام جلال علمدار وحدت و یکپارچگی عراق بود

تحمل سختی‌ها به خاطر بی‌عرضگی مدیران قابل قبول نیست

شهردار سابق تهران اظهار داشت: امروز به نام دین در مسند قدرت هستیم و مردم و اسلام ارکان انقلاب اسلامی هستند و هیچ یک از هم قابل تفکیک نیستند؛ نمی‌توان گفت همه سختی‌ها را به خاطر ضعف مدیریت ما تحمل کنید.

قالیباف ادامه داد: مردم سختی‌ها را برای اسلام و خدشه وارد نشدن به عزتشان تحمل می‌کنند و اگر ملت ایران بخواهند سختی‌ای را تحمل کنند که به خاطر بی‌عرضگی مدیران باشد، قابل قبول نیست.

وی گفت: تلخ‌تر این است که امروز جای اینکه مسؤولان اشکال را بپذیرند و جبران کنند، این اشکالات را هم به گردن دشمن خارجی می‌اندازیم و می‌گوییم تقصیر آن‌هاست و این عذر بدتر از گناه است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تداوم انقلاب در گرو وحدت، ولایت، مردم و کارآمدی است؛ امروز ما در بخش کارآمدی دچار اشکالاتی هستیم.

مردم دست از اسلام و انقلاب برنمی‌دارند

وی ادامه داد: ما مدیران با نالایقی، ناکارآمدی و بی‌توجهی باعث می‌شویم تا مردم دل‌زده و دل‌شکسته شوند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مردم دست از اسلام و انقلاب برنمی‌دارند؛ ولی حتماً دست از مسؤولان بی‌عرضه برمی‌دارند.

قالیباف گفت: امروز مردم و انقلاب ما نیازمند کارآمدی، کار، کوشش و فعالیت است و در این مسیر نارسایی‌ها و اشکالات جدی‌ای وجود دارد که باید رفع شود.

انتهای پیام/ج/۲۳۴۶

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :