به گزارش شمس آباد از بروجرد، حسین ملایجردی ظهر امروز در همایش استانی دبیرخانه هوشمند در این شهرستان اظهار کرد: از مجموع استعلام اخذ شده از یک‎هزار و ۶۶۱ دستگاه در کشور در ۶ ماهه نخست امسال ۳۶ میلیون و۲۰۰ هزار مکاتبه انجام شده که ۲۵ میلیون آن به صورت الکترونیکی و ۱۱میلیون و ۲۰۰ هزار نیز به صورت کاغذی انجام شده است.

در سراسرکشور از یک‌هزار و ۶۶۱ دستگاه استعلام گرفته شده که در ۶ ماهه نخست امسال ۳۶ میلیون و۲۰۰ هزار مکاتبه انجام شده است که ۲۵ میلیون آن به صورت الکترونیکی و ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار نیز به صورت کاغذی انجام شده است.

وی عنوان کرد: به این ترتیب ۶۹ درصد مکاتبات اداری در سطح کشور به صورت الکترونیکی انجام می‎شود که البته این میزان در استان لرستان ۸۰٫۲۲ درصد است.

مدیرکل دبیرخانه نهاد ریاست جمهوری تاکید کرد: در ۶ ماهه نخست امسال ۲ میلیون و ۳۵۸ هزار مکاتبه اداری در استان لرستان انجام شده که۸۰ درصد آن به صورت الکترونیکی صورت گرفته است.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : حضور تمام‌وقت مسؤولان در شرایط بحران به مردم قوت قلب می‌دهد

ملایجردی با اشاره به اینکه لرستان ۶٫۵ درصد مجموع مکاتبات کشور را به خود اختصاص داده است، افزود: استان‎های پارس و قزوین به ترتیب با ۱۱٫۲۷ و ۰٫۵ درصد بیشترین و کمترین مجموع مکاتبات کشور را دارند.

وی با اشاره به اینکه از مجموع ۳۶ میلیون و ۲۰۰ هزار مکاتبه در کشور در نیمه نخست امسال ۲۶ میلیون برگ پرینت گرفته شده است، ادامه داد: در این مدت از یک میلیون و ۳۵۸ مکاتبه ۶۹ دستگاه لرستان ۴۵۳ هزار پرینت گرفته شده است.

مدیرکل دبیرخانه نهاد ریاست جمهوری در خصوص وضعیت نیروی انسانی دستگاه‎ها در سطح کشور گفت: از مجموع ۳۲۵ هزار کاربر در سراسر کشور ۱۴۷ هزار نفر معادل ۴۵ درصد کل کاربران امکان چاپ و پرینت دارند.

ملایجردی اضافه کرد: از ۳۲۵ هزار و۳۰۰ نیروی انسانی در دستگاه‎ها از هر ۵ نفر یک چاپگر و هر ۳۳ نفر یک دستگاه کپی دارد، همچنین از ۱۲ هزار کاربر چهار هزار و ۴۳۳ کاربر در لرستان ۳۵ درصد کاربران امکان چاپ و پرینت را دارند.

پیشنهاد ویژه :   اجتماعی : شمس آباد - قتل زن و فرزند برای دریافت بیمه عمر+عکس

وی با تاکید بر اینکه استان لرستان با انجام ۸۰٫۲۲ درصد مکاتبات به صورت الکترونیکی رتبه سوم کشور را دارد، تصریح کرد: استانداری لرستان نیز در زمینه رتبه ششم را در بین استانداری‎های کشور به خود اختصاص داده است.

مدیرکل دبیرخانه نهاد ریاست جمهوری بیان کرد: در ۶ ماهه امسال ۲ میلیون و ۳۲۸ هزار مکاتبه در استانداری لرستان انجام شده که یک میلیون و ۸۹۱ هزار آن به صورت الکترونیکی صورت گرفته است.

ملایجردی در خصوص وضعیت مکاتبات اداری در استان لرستان به تفکیک دستگاه‎ها و فرمانداری‎ها عنوان کرد: فرمانداری بروجرد با۱۰هزار مکاتبه بیشترین تعداد مکاتبات را دارد که ۷ هزار آن پرینت گرفته شده است و پس از آن فرمانداری‎های خرم‎آباد و دلفان قرار دارند.

وی اظهار کرد: همچنین فرمانداری رومشکان  با ۳ هزار مکاتبه که ۲۰۰ مکاتبه آن پرینت گرفته شده است، کمترین مکاتبات را در بین فرمانداری‎های لرستان دارد.

مدیرکل دبیرخانه نهاد ریاست جمهوری ادامه داد: بیشترین تعداد چاپ در فرمانداری‎ها و دستگاه‎های اجرایی لرستان به فرمانداری بروجرد با ۵ هزار مکاتبه و ۷ هزار پرینت اختصاص دارد که فرمانداری‎های دلفان و خرم‎آباد نیز در جایگاه‎های بعدی قرار دارند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - آمریکا به جای تقابل با ایران با اصلاح‌طلبان تعامل کند +عکس و فیلم

ملایجردی گفت: در مقابل  سازمان حج و زیارت لرستان از ۲ هزار و ۱۰۰ مکاتبه هیچ پرینتی نداشته و پس از آن کانون پرورش فکری و هدایت کل ورزش و جوانان کمترین تعداد چاپ مکاتبات دستگاه‎های اجرایی را داشته‎اند.

وی با اشاره به اینکه شرکت آب منطقه‎ای لرستان با انجام ۹۵ درصد مکاتبات به صورت کاغذی کمترین حجم مکاتبات به صورت الکترونیکی را دارد، تاکید کرد: در مقابل ادارات کل بیمه سلامت با ۹۰، پست با ۸۷، دادگستری لرستان با ۸۵ و شرکت گاز با ۸۲ درصد در صدر دستگاه‎هایی پیشتازی هستند که از مکاتبات الکترونیک استفاده کرده‎اند.

مدیرکل دبیرخانه نهاد ریاست جمهوری در ادامه به اهداف همایش دبیرخانه هوشمند اشاره و عنوان کرد: هم‎افزایی و انتقال تجربیات، نهادینه کردن مدیریت یکپارچه، روان‎سازی مکاتبات بین دستگاه‎ها، بهبود عرضه خدمت و افزایش رضایتمندی از آن جمله‎اند.

انتهای پیام/خ

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :