به گزارش شمس آباد از بروجرد، حسین ملایجردی ظهر امروز در همایش استانی دبیرخانه هوشمند در این شهرستان اظهار کرد: از مجموع استعلام اخذ شده از یک‎هزار و ۶۶۱ دستگاه در کشور در ۶ ماهه نخست امسال ۳۶ میلیون و۲۰۰ هزار مکاتبه انجام شده که ۲۵ میلیون آن به صورت الکترونیکی و ۱۱میلیون و ۲۰۰ هزار نیز به صورت کاغذی انجام شده است.

در سراسرکشور از یک‌هزار و ۶۶۱ دستگاه استعلام گرفته شده که در ۶ ماهه نخست امسال ۳۶ میلیون و۲۰۰ هزار مکاتبه انجام شده است که ۲۵ میلیون آن به صورت الکترونیکی و ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار نیز به صورت کاغذی انجام شده است.

وی عنوان کرد: به این ترتیب ۶۹ درصد مکاتبات اداری در سطح کشور به صورت الکترونیکی انجام می‎شود که البته این میزان در استان لرستان ۸۰٫۲۲ درصد است.

مدیرکل دبیرخانه نهاد ریاست جمهوری تاکید کرد: در ۶ ماهه نخست امسال ۲ میلیون و ۳۵۸ هزار مکاتبه اداری در استان لرستان انجام شده که۸۰ درصد آن به صورت الکترونیکی صورت گرفته است.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : مطالبات مردم رودبار را از مجرای قانونی حتی با سؤال از وزیر پیگیری می‌کنم

ملایجردی با اشاره به اینکه لرستان ۶٫۵ درصد مجموع مکاتبات کشور را به خود اختصاص داده است، افزود: استان‎های پارس و قزوین به ترتیب با ۱۱٫۲۷ و ۰٫۵ درصد بیشترین و کمترین مجموع مکاتبات کشور را دارند.

وی با اشاره به اینکه از مجموع ۳۶ میلیون و ۲۰۰ هزار مکاتبه در کشور در نیمه نخست امسال ۲۶ میلیون برگ پرینت گرفته شده است، ادامه داد: در این مدت از یک میلیون و ۳۵۸ مکاتبه ۶۹ دستگاه لرستان ۴۵۳ هزار پرینت گرفته شده است.

مدیرکل دبیرخانه نهاد ریاست جمهوری در خصوص وضعیت نیروی انسانی دستگاه‎ها در سطح کشور گفت: از مجموع ۳۲۵ هزار کاربر در سراسر کشور ۱۴۷ هزار نفر معادل ۴۵ درصد کل کاربران امکان چاپ و پرینت دارند.

ملایجردی اضافه کرد: از ۳۲۵ هزار و۳۰۰ نیروی انسانی در دستگاه‎ها از هر ۵ نفر یک چاپگر و هر ۳۳ نفر یک دستگاه کپی دارد، همچنین از ۱۲ هزار کاربر چهار هزار و ۴۳۳ کاربر در لرستان ۳۵ درصد کاربران امکان چاپ و پرینت را دارند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : انتظار داریم وزیر مدار اقتصاد را از زیر چرخ‌های سیاست خارج کند

وی با تاکید بر اینکه استان لرستان با انجام ۸۰٫۲۲ درصد مکاتبات به صورت الکترونیکی رتبه سوم کشور را دارد، تصریح کرد: استانداری لرستان نیز در زمینه رتبه ششم را در بین استانداری‎های کشور به خود اختصاص داده است.

مدیرکل دبیرخانه نهاد ریاست جمهوری بیان کرد: در ۶ ماهه امسال ۲ میلیون و ۳۲۸ هزار مکاتبه در استانداری لرستان انجام شده که یک میلیون و ۸۹۱ هزار آن به صورت الکترونیکی صورت گرفته است.

ملایجردی در خصوص وضعیت مکاتبات اداری در استان لرستان به تفکیک دستگاه‎ها و فرمانداری‎ها عنوان کرد: فرمانداری بروجرد با۱۰هزار مکاتبه بیشترین تعداد مکاتبات را دارد که ۷ هزار آن پرینت گرفته شده است و پس از آن فرمانداری‎های خرم‎آباد و دلفان قرار دارند.

وی اظهار کرد: همچنین فرمانداری رومشکان  با ۳ هزار مکاتبه که ۲۰۰ مکاتبه آن پرینت گرفته شده است، کمترین مکاتبات را در بین فرمانداری‎های لرستان دارد.

مدیرکل دبیرخانه نهاد ریاست جمهوری ادامه داد: بیشترین تعداد چاپ در فرمانداری‎ها و دستگاه‎های اجرایی لرستان به فرمانداری بروجرد با ۵ هزار مکاتبه و ۷ هزار پرینت اختصاص دارد که فرمانداری‎های دلفان و خرم‎آباد نیز در جایگاه‎های بعدی قرار دارند.

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : رجوع به تجربه قاجار

ملایجردی گفت: در مقابل  سازمان حج و زیارت لرستان از ۲ هزار و ۱۰۰ مکاتبه هیچ پرینتی نداشته و پس از آن کانون پرورش فکری و هدایت کل ورزش و جوانان کمترین تعداد چاپ مکاتبات دستگاه‎های اجرایی را داشته‎اند.

وی با اشاره به اینکه شرکت آب منطقه‎ای لرستان با انجام ۹۵ درصد مکاتبات به صورت کاغذی کمترین حجم مکاتبات به صورت الکترونیکی را دارد، تاکید کرد: در مقابل ادارات کل بیمه سلامت با ۹۰، پست با ۸۷، دادگستری لرستان با ۸۵ و شرکت گاز با ۸۲ درصد در صدر دستگاه‎هایی پیشتازی هستند که از مکاتبات الکترونیک استفاده کرده‎اند.

مدیرکل دبیرخانه نهاد ریاست جمهوری در ادامه به اهداف همایش دبیرخانه هوشمند اشاره و عنوان کرد: هم‎افزایی و انتقال تجربیات، نهادینه کردن مدیریت یکپارچه، روان‎سازی مکاتبات بین دستگاه‎ها، بهبود عرضه خدمت و افزایش رضایتمندی از آن جمله‎اند.

انتهای پیام/خ

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :