به گزارش شمس آباد، جلسه ۸۰۶ شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی برگزار شد.

محمدرضا مخبر دزفولی در حاشیه این جلسه و در اجتماع خبرنگاران گفت: طبق روال هر سال که اولین جلسه سال به نامگذاری شعار سال بوسیله مقام معظم رهبری اختصاص دارد؛ موضوع پشتیبانی از کالای ایرانی و ابعاد فرهنگی آن مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وی افزود: در جلسه شورا، در این زمینه مباحثی شکل گرفت و قرار شد پیشنهادهایی که مربوط به مبانی فرهنگی پشتیبانی از کالای ایرانی است و شورا می تواند آن را به عنوان سیاست تصویب کرده و در اختیار دستگاه های کشور قرار دهد مورد توجه قرار گیرد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: دستگاه های متعدد در حوزه فرهنگ مانند صدا و سیما، آموزش و پرورش و… می توانند نقش جدی برای ایجاد عزم ملی در این زمینه داشته باشند و پیش نویس تقسیم کار دستگاه ها در این زمینه در جلسه بعد به تصویب خواهد رسید.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : درگیری‌ انگلیسی‌های مست در آخرین جمعه سال +تصاویر

مخبر دزفولی در ادامه گفت: سیاست ها و ضوابط کلان در بخش های مهم مانند سینما، موسیقی، مقابله با آسیب های اجتماعی که پیگیری آن روی زمین مانده است در اولویت دستور کار امسال شورای عالی انقلاب فرهنگی خواهند بود.

وی اظهار داشت: ارزیابی فعالیت های انجام شده در زمینه هایی مانند نقشه جامع علمی کشور و اسناد ذیل آن از دیگر اولویت های شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال جدید خواهند بود.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :