به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه شمس آباد، نشستی با حضور مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قضائی و خدمات اداری وابسته به قوه قضائیه به مناسبت هفته بسیج در شمس آباد برگزار شد.

مهدی حمادی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قضایی و خدمات وابسته به قوه قضائیه در نشستی که به مناسبت هفته بسیج در شمس آباد، برگزار شده ضمن تبریک به مناسبت نابودی داعش گفت: باید این پیروزی و فتح بزرگ را به مردم، امام زمان(عج) و مقام معظم رهبری تبریک بگوییم و از رشادت‌های سربازان اسلام، شهدا و رزمندگان مدافع حرم و خانواده آنها قدردانی کنیم.

وی افزود: از سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی هم تشکر می‌کنیم حقیقتا فتح بزرگی حاصل شد و تمام دنیا شاهد این مسئله بود که تنها راه مبارزه با  دشمنان و پیروزی بر کفر مقاومت است و باید گفتمان مقاومت در جامعه شکل بگیرد و باقی شود.

این فعال دانشجویی تاکید کرد:  ملت اسلامی با نابودی داعش فتنه خطرناک و مسموم و آغشته به سم صهیونیست، جان تازه‌ای گرفت. نظام اسلامی به این قدرت که ناشی از ایمان است، می‌نازد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قضایی ادامه داد: امروز دشمنان ما ضعیف‌تر از همیشه و مرعوب از قدرت ما به دنبال فتنه‌های جدید و سیطره بر نظام ما هستند، و لازم است بیشتر از گذشته دشمنان خود را بشناسیم و با تکیه بر رهبری حکیمانه ولایت فقیه در عرصه مجاهدت و پایداری قدم برداریم. شکر خدا از فتنه داعش به سلامت عبور کردیم ولی باید نسبت به تحرکات دشمنان آگاه باشیم.

حمادی در ادامه ضمن گرامیداشت هفته بسیج اظهار داشت: برای بسیج ۲ روز مهم در تاریخ ثبت شده است یکی ۵ آذر سال ۵۸ است که امام (ره) برای پاسداری از انقلاب و تشویق مردم برای حل مسائل سیاسی و کاهش گرفتاری مسلمین فرمان تشکیل بسیج را دادند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قضایی خاطرنشان کرد: بسیج بزرگترین انسجام مردمی برای باقی نظام و انقلاب است. بسیج با یک روحیه مبتنی بر دفاع تشکیل شده است. بسیج یک نهاد جهانخوار و تهاجمی نیست. بسیج یک حکم فقهی مبتنی بر جهاد دفاعی است.

حمادی گفت: در انقلاب اسلامی اتحاد مردم برای برچیدن طاغوت و کفر یک خصیصه بود این بصیرت هم‌صدایی و بیداری مردم باید باقی شود. این یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است و بسیج برای باقی این روحیه می‌تواند بیشترین تاثیر را داشته باشد.

وی اضافه کرد: امام (ره) فرمود: بسیج نهادی است اجتماعی که ابعاد متعدد بسیج یک زمان در جنگ وظیفه‌اش را انجام داد ولی امروز بسیج یک نهاد نظامی نیست بسیج سازمانی است برای پاسخگویی به نیازهای اساسی و حیات جامعه اسلامی.

این فعال دانشجویی اظهار داشت: بسیج باید با اجزاء مختلف نظام آنچنان پیوندی داشته باشد که نتوان آنها را از هم گسستن دید. یک زمان نیاز اساسی جامعه دفاع در مقابل دشمن بود. اما امروز می‌بینیم جامعه نیازهای اساسی دیگری دارد. امروز بسیج باید در زمینه‌های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی مبارزه کند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : پرونده ویژه عهد دی/ روح‌الامینی در گفت‌‌و‌گویی مشروح تأکید کرد یکی از کسانی که باید علیه سران فتنه شکایت می‌کرد من بودم/ حماقت و عدم عذرخواهی آنها هنوز ادامه دارد

حمادی تصریح کرد: امروز تمام ارکان بسیج در حال مرتفع کردن و رفع مشکلات جامعه است. بسیج سپر حوادث انقلاب اسلامی است. بسیج پرچمدار عزت مسلمین و انقلاب است و وظیفه‌دار همیشه خودش را آماده مبارزه با جهانخواران و کسانی که قصد براندازی نظام را دارد باشد.

این فعال دانشجویی اضافه کرد: امام (ره) در ۲ آذر ۶۷ هم با یک نگاه راهبردی نسبت به مسائل آینده و کلان نظام فرمان تشکیل بسیج دانشجوی و جلسه را صادر کرد. ما امروز می‌بینیم دانشگاه به عرصه‌ای برای محل زورآزمایی فرهنگی، سیاسی و تبلیغاتی استکبار و صهیونیست با انقلاب و نظام اسلامی تبدیل شده است.

وی گفت: وقتی امام (ره) دستور تشکیل بسیج دانشجویی را دادند شاید یک عده اهمیت چنین کاری را نمی‌فهمیدند ولی امروز وقتی می‌بینیم دشمن با ابزار تبلیغاتی و تمام توان به میدان آمده و در حال آسیب زدن به تفکرات مردم و القا کردن تفکرات نا درست خودش است این اهمیت مشخص می‌شود و چه قشری بهتر از قشر دانشجو و طلبه برای مقابله با تفکرات دشمن و جود دارد قشری که بین مردم اثرگذار است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قضایی اضافه کرد: دانشجوی بسیجی همواره در حال آمادگی برای مقابله با دشمن و پیشرفت کشور است. دانشجوی بسیجی می‌داند اگر یک لحظه از کشور و دانشگاه غافل شود دشمن در آن نفوذ خواهد کرد. دانشجوی بسیجی در پیکار فرهنگی، فکری و عقلانی مانند حضور در میدان جنگ در دانشگاه حضور دارد و کار فرهنگی وعلمی در دانشگاه را خط مقدم برای تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی و نظام اسلامی است.

وی گفت: بسیج از دل مردم نشات گرفته و می‌تواند نیازهای مختلف مردم را شناسایی کند و متناسب با آن نیازها برای برطرف کردن نیازهای اساسی مردم برنامه‌ریزی می‌کند.

حمادی تاکید کرد: به طور مثال امروز که مردم غرب کشور مبهم زلزله هستند ما می‌بینیم اقشار مختلف بسیج با تمام توان برای امدادرسانی به مردم در مناطق زلزله‌زده اماده شده است. به همین دلیل تمام مسئولان باید بسیج را قدر بدانند و تمام مجاهدت از بسیج پشتیبانی کنند.

* رضوی: مجاهدت بسیج دانشجویی علوم قضائی برای شناساندن خصومت‌های نظام سلطه به دانشجویان

سیدمحمد رضوی مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری وابسته به قوه قضائیه هم در این نشست گفت: قوه قضائیه یکی از ارکان اصلی نظام اسلامی است، ما اصل ۱۵۶ تا ۱۷۴ قانون اساسی را در رابطه با رسالت‌ها و وظایف قوه قضاییه داریم. در اصل ۵۶ قانون اساسی آمده که قوه قضائیه قوه‌ای است مستقل که پشتیبان حقوق فردی و اجتماعی و مسئول تحقق بخشیدن به عدالت بوده و وظایفی را نیز برای این قوه مشخص کرده است.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : سرلشکر باقری از نمایشگاه فعالیت‌های سازمان بسیج مستضعفین بازدید کرد

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قضایی در ادامه ضمن تبریک هفته بسیج تصریح کرد: بسیج متناسب با رسالت‌هایی که دارد در رابطه با مسائل و مشکلات جامعه وارد عمل می‌شود و اقداماتی را انجام می‌دهد. بسیج به عنوان یک نهاد انقلابی همواره حل مشکلات جامعه را برعهده داشته است.

رضوی افزود: تاثیر بسیج در قوه قضائیه بسیار مهم است. وقتی مشاهده می‌کنیم می‌بینیم در قوه قضائیه نیاز به یک نگاه  بسیجی وجود دارد. نظارت بر حسن اجرای قوانین، دفاع از حقوق عامه، واکنش در مقابل مسائل روز جامعه و بین‌المللی این اقدامات نگاه و بینش بسیجی نیاز دارد که در قوه قضاییه کنونی ما همچنین نگاهی وجود دارد.

این فعال دانشجویی ادامه داد: قوه قضائیه دانشگاهی با نام دانشگاه علوم  قضایی دارد که می‌شود گفت تنها مرکز آموزش قضات در کشور است. این دانشگاه رسالت‌های خاص خودش را دارد از جمله تربیت قضات.

وی اضافه کرد: در تربیت قضات تنها به صرف خواندن مسائل حقوقی در این دانشگاه تاکید نشده است. چون یک قاضی علاوه بر مسائل حقوقی نیاز بر یکسری از دانش‌ها و تربیت‌های خاص دیگری دارد.

رضوی اظهار داشت: بسیج دانشجویی در دانشگاه علوم قضایی در حال فعالیت است، این تشکل رسالت‌هایی دارد که یکی از مهم‌ترین رسالت‌های آن انجام کارهای علمی، سیاسی،‌ دینی و معنوی است.

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قضایی گفت: دانشگاه از نهادهای تراز اول انقلاب است و آینده هر کشوری را می‌توان از دانشگاه آن کشور متوجه شد. دانشگاه محیط بالیدن شخصیت‌ها و جوشیدن استعدادهای یک جامعه است یعنی اگر بخواهیم بفهمیم آینده جامعه در سال‌های بعد چگونه است می‌توان از نگاه به دانشجویان دانشگاه در انجام آن متوجه شویم.

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قضایی در مسائل و مشکلات موجود در جامعه به عنوان یک رکن اصلی و یک نهاد که می‌تواند این مشکلات را حل کند باید اقدام کند و فعالیت‌های خود را انجام دهد.

وی افزود: تربیت نیروهای انقلابی که یکی از رسالت‌های بسیج است و از طرفی تربیت قضات آینده که یکی از رسالت‌های دانشگاه علوم قضایی است باعث شده که بسیج دانشجویی این دانشگاه مجاهدت بیشتری را انجام دهد و در این مساله ورود کند.

رضوی ادامه داد: بسیج دانشجویی می‌تواند برای مشکلات علمی موجود در قوه قضائیه با نگاه و نگرش انقلابی ایده و طرح بدهد. یکی از وظایف بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قضایی هم ورود به مسائل دینی است و بسیج دانشجویی در خصوص ترویج مسائل دینی در دانشگاه علوم قضایی می‌تواند تاثیرگذار باشد. یعنی باعث افزایش نگرش دینی و مذهبی قضات آینده که در این دانشگاه تربیت می‌شوند، شود.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قضایی ادامه داد: همچنین بسیج دانشجویی می‌تواند نگاه و نگرش اجتماعی دانشجویان را تقویت کند و حساسیت آنها را نسبت به مسائل روز زیاد کند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : عبادی به پارس خبر داد فردا هیأتی از کمیسیون آموزش به مناطق زلزله‌زده اعزام می‌شوند

وی گفت: مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با مسئولان قوه قضائیه گفتند اگر خصومت‌های نظام سلطه را متوجه نشویم در تحلیل مسائل کشور دچار اشتباه خواهیم شد. این مساله هم از مسائل مهمی است که بسیج و بسیج دانشجویی باید به آن بپردازد و یکی از رسالت‌هایش می‌تواند تغییر نگاه دانشجویان به استکبار باشد.

وی در ادامه با اشاره به اتفاقات اخیر منطقه و نابودی داعش گفت: این نیرو برای ضربه زدن به نگاه و نگرش اسلامی به وجود آمد و اگر این تفکر نسبت به استکبار وجود نداشته باشد می‌توان گفت یکی از آسیب‌های مهم در جامعه و دانشگاه بوجود می‌آید. بسیج دانشجویی می‌تواند این نگاه و نگرش را تغییر بدهد و آن را معطوف به این کند که استکبار هدفش ضربه زدن به نگاه اسلامی است.

رضوی تصریح کرد: یکی از مسائل مهم دیگر انعکاس و مسائل روز قوه قضائیه است. قوه قضائیه از همه جهات فشارهای متعددی را متحمل می‌شود زیرا قوه قضائیه در هر موضوعی که ورود می‌کند، به خاطر اینکه منافع برخی از اشخاص به خطر می‌افتد آن افراد در مقابل قوه قضائیه موضع‌‌گیری می‌کنند.

این فعال دانشجویی اظهار داشت: بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قضایی می‌تواند یکی از رکن‌های اصلی برای انعکاس اخبار و وقایعی که در قوه قضائیه رخ می‌دهد باشد. این مساله مساله مهمی است که رهبری در چهار دیدار اخیر با مسئولین قوه قضائیه به آن تاکید کردند.

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قضایی گفت: یکی از مسائل مهم دیگر در جامعه واکنش به مسائل روز و مسائل بین‌المللی است جمهوری اسلامی به عنوان علمدار نظام اسلامی باید نسبت به مسائل بین‌المللی به عنوان علمدار عمل کند و حساسیت خود را بیان کند. مسائلی مانند ممنوعیت‌هایی که اتفاق افتاد و مشکلاتی که برای مسلمانان و شیعیان در جهان رخ می‌دهد اینها مسائلی هستند که بسیج دانشجویی باید نسبت به آنها واکنش نشان دهد.

وی تاکید کرد: بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قضایی به عنوان یکی از ارکان اصلی قوه قضائیه واکنش در مورد مسائل بین‌المللی را به عهده دارد که می‌تواند از لحاظ حقوقی این وظیفه خطیر را انجام دهد.

رضوی اظهار داشت: یکی از وظایف قوه قضائیه نظارت بر حسن اجرای قوانین است که این وظیفه نیاز به نگاه بسیجی دارد و دانشگاه علوم قضایی که تربیت قضات را دارد باید این نگاه را در دانشجویانی که می‌خواهند در آینده قاضی شوند بوجود بیاورد و بسیج دانشجویی نیز می‌تواند در این راستا سودمند کند. همچنین می‌تواند نسبت به حسن انجام امور از دولت و مسئولان مطالبه‌گری‌ کند و برای حل مشکلات مردم وارد عمل شود.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :