به گزارش خبرنگار پارلمانی شمس آباد، محمد محمودی شاه‌نشین نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز چهارشنبه ۸ آذر پارلمان درباره گزارش نظارتی کمیسیون ویژه پشتیبانی از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی از نحوه اجرای این قانون گفت: براساس گزارش ارائه شده در حوزه‌های گوناگونی از جمله سلامت، آموزش، تحقیقات و فرهنگ نقص کلی وجود دارد.

وی افزود: در واقع تغییر مکرر قوانین، آیین نامه ها، ضوابط و مقررات و همچنین تغییر در فرآیند واگذاری از مهمترین عوامل عدم توفیق در این بخش است.

محمودی شاه نشین گفت: فرار از اختصاصی سازی به جای خصوصی سازی، متقاضیان و سرمایه‌گذاران را خسته می کند و متاسفانه بعد از مدتها همان می شود که از آن می ترسیم و این موضوع با اهداف اصل ۴۴ کاملا مغایر است.

وی خاطرنشان کرد: ناتوانی مدیران بخش عمومی غیردولتی و سیاسی کردن شرکت های بخش عمومی همه به فرآیند ورشکستگی در این بخش همدستی می کند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : دریافت هزینه ۴۰۰ هزارتومانی برای هر هکتار آب کشاورزی ظلم است/ بهسازی و تجهیز راه‌ها به علائم راهداری ضرورت دارد

نماینده مردم شهریار و شهر قدس در مجلس شورای اسلامی گفت: در واقع بخشی نگری آفت دیگر خصوصی سازی است همان آفتی که دامن تولید را هم گرفته و دولت هم از حل آن ضعیف است.

وی عنوان داشت: متاسفانه عدالت در ارائه اطلاعات برای رقبا و متقاضیان رعایت نمی شود و در نتیجه خواست ملی و اجماع ملی باید برای اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ وجود داشته باشد اما تا زمانی که روند موجود همین باشد هرگز در این بخش موفق نخواهیم بود.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه ضرورت دارد نگاهمان را به بخش خصوص تغییر دهیم، گفت: امیدواریم با تغییر روشها بتوانیم اصل ۴۴ را به معنای واقعی پیاده کنیم.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :