به گزارش خبرنگار پارلمانی شمس آباد، محسن علیجانی زمانی در نطق میان‌دستور خود در نشست علنی امروز مجلس ( اول بهمن ۹۶) گفت: همه می‌دانیم که در ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب دستاوردهای بزرگی در عرصه‌های فرهنگی، علمی، اقتصادی، عمرانی و امنیتی، نظامی و سیاستمداری داشته‌ایم لیکن پاره‌ای از نارسایی‌ها و مشکلاتی هم در حوزه‌های مذکور مشاهده می‌شود که هم ناشی از علل درونی و هم علل بیرونی است.

وی افزود: در عرصه فرهنگی جاذبه فرهنگی‌مان در دافعه‌مان برای جوانان در حال کمتر شدن است و باید بدانیم فرهنگ اساس هر کاری در کشور است، کشورهایی که بازارهای بزرگ اقتصادی را فتح کرده‌اند قبل از آن، آن کشور را فتح فرهنگی کرده‌اند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: عدم رعایت عدالت اجتماعی و ایجاد فاصله طبقاتی و دور شدن مسئولین از متن مردم و زیست مردمی منجر به کاهش اعتماد عمومی و آسیب‌های اجتماعی شده است و تبعاتی چون افزایش نرخ طلاق، کودکان کار، معتادین متجاهر و حاشیه‌نشینی را در پی داشته است. همچنین بعضی از والدین به علت گرفتاری‌های اقتصادی و معیشتی نمی‌توانند برای نظارت بر فرزندان خود در فضای مجازی وقت کافی بگذارند.

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : گرد و غبار کیهانی ، عاملی که حیات را در بین ستارگان جا به جا می کند!

علیجانی خاطرنشان کرد: در حوزه اقتصادی باید فکری عاجل برای مشکلاتی چون معیشت، بیکاری، رکود اقتصادی، عدم مدیریت واردات، فشار بر بازنشستگان، ناکارآمدی بانک‌ها و مؤسسات مالی، فضای کسب و کار ضد تولید، فشار سنگین مالیاتی بر فعالین اقتصادی، حجم بزرگ دولت و اتکا به فروش نفت شود در حوزه عمرانی نیز به دلیل عدم استفاده از ظرفیت عظیم مردمی و واگذار نکردن پروژه‌های نیمه‌تمام به تعاونی‌های فراگیر دچار مشکلات روز افزون در اشتغال شده‌ایم.

وی افزود: در حوزه سیاست، عدم هماهنگی نیروها و جریان‌های سیاسی درون نظام و بعضاً تکفیر یکدیگر مشکلاتی را به وجود آورده است و در سال‌های اخیر بدخواهان ملت سعی کرده‌اند رقابت‌های انتخاباتی در نظام را به رقابت با نظام تبدیل کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: در حوزه دفاعی و امنیتی اگرچه ایران در منطقه خوش درخشیده است اما نباید فراموش شود که دفاع و امنیت در ایران مردم ‌پایه است و باید سعی شود که رابطه مردم و مسئولین بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد و یادآور می‌شوم که نیروهای مسلح برای همه جریان‌های سیاسی هستند و نه در کنار جریان‌های سیاسی.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : گزارش پارس از نشست علنی امروز «خانه ملت» درخواست رئیس مجلس برای بررسی سند ۲۰۳۰/ وکلای ملت انتظارات مردم از دولت را تشریح کردند

علیجانی خاطرنشان کرد: عمل به فرامین و منویات حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری، ساماندهی تمام فعالیت‌ها حول محور اقتصاد مقاومتی، تعالی و مقاوم‌سازی فرهنگ، پیشرفت علم و فناوری راهکار برون‌رفت از مشکلات فوق‌الذکر است.

وی افزود: حوادث اخیر ضرورت وحدت و گفت‌وگوی ملی و تعامل جریان‌های سیاسی درون نظام با یکدیگر را بیشتر مورد تاکید قرار داد که این مسئله در سال ۹۵ در مجلس مطرح شده بود. 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: سید محمد خاتمی در دیدار با چندین از نمایندگان گفت که پشتیبان جمهوری اسلامی و پشت سر رهبری باشید از نظر ما این راهبرد کلی اصلاح‌طلبان است و در سال ۹۲ نیز به خاطر منافع ملی و مصلحت جامعه وارد ائتلافی ارزشمند شدیم. 

علیجانی خاطرنشان کرد: بدخواهان در موج سواری بر اعتراضات به حق مردم ۳ چیز را نشان گرفته بودند، شیرینی حضور پرشور مردم در انتخابات اردیبهشت‌ماه امسال، امنیت و جایگاه رفیع ایران در منطقه و حضور فرامنطقه‌ای ایران و انتقام از پیروزی‌های جبهه مقاومت و دستاوردهای حضور مستشاری ایران که به حول و قوه الهی با حضور به موقع مردم، موج‌سواری آنها در هم شکست ولی باید معیشت و اقتصاد مردم به طور جدی‌تر در دستور کار باشد و در عین حال نحوه بروز اعتراضات و بیان مطالبات مردم محقق شود.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : یادداشت/ روزنامه کیهان نگرانی رئیس سیا برای تاجران مظلوم!

وی در پایان گفت: هیأت رئیسه مجلس باید نظارت مجلس و ابزارهای آن را تقویت و مصلحت اندیشی را به قاطبه نمایندگان واگذار کند.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :