به گزارش خبرنگار حوزه احزاب شمس آباد، پروانه مافی عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب صبح امروز (پنجشنبه) در نشست فصلی خانه احزاب که در وزارت کشور برگزار شد اظهار داشت: جایگاه احزاب در جامعه، حلقه واسط بین جامعه مدنی و قدرت و نقش آن سازماندهی، مدیریت ساخت قدرت بر اساس مطالبات مطرح شده از سوی مردم است؛ احزاب مطالبات مردم را دریافت، جهت دهی، مدیریت، برنامه تولید کرده و به قدرت منتقل می‌کنند که لازم است ساختاری در قدرت این ها را عملیاتی کند یا به قدرت این مطالبات القا شود.

نماینده مردم تهران افزود: احزاب باید زمینه هایی که مطالبات مردم در آنها مطرح می‌شود را ایجاد کنند و بستری ایجاد شود که سازمان های مردم نهاد بتوانند فعالیت کرده و بروز و ظهور پیدا کرده و در عین حال حاشیه امنیتی هم داشته باشند تا دیدگاه های خود را مطرح کنند.

مافی با بیان اینکه احزاب باید جامعه مدنی را تقویت کنند، گفت: در این دوران گذر که به سمت مدرنیته و توسعه هستیم باید ساختار قدرت را متقاعد کنند مجموعه حاکمیت و دولت، ساختار دولت را کوچک کند و وظیفه احزاب است که این را به ساختار دولت القا کند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - بازداشت یکی از متهمان مرتبط با جریان انحرافی

عضو کمیسیون ماده ۱۰ قانون احزاب ضمن اشاره به اینکه وقتی مشارکت سطح بالایی دارد حب و بغض و خفگی ایجاد نمی‌‌شود خاطرنشان کرد: اگر مشارکت پست باشد، مردم احساس می کنند در هدایت کشور دخیل نیستند و این باعث ایجاد شکاف بین ملت و دولت می شود و پیامدهای آن قطعاً جبران ناپذیر است.

وی افزود: احزاب باید سعی کنند حاکمیت و دولت، زمینه و بستر گفت‌وگو را فراهم کنند؛ بارزترین شعاری که در ۴۰ سال گذشته داشتیم استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود و باید دید با این شعار چه کردیم و دستاوردهای ما چه بوده است.

مافی با تاکید بر اینکه در زمینه استقلال سیاسی، دستاوردهای غیر قابل انکاری داشتیم، گفت: امروز ایران در منطقه خود، یکی از ارکان است و نقش آن خیلی پررنگ بوده و اثرگذاری شاخصی داشته و در عرصه‌های بین‌المللی نقش ایران بسیار پررنگ است.

وی افزود: فقر قابل کنترل و مهار است و این که گفته شود اینها وجود ندارد، انکار مع الفارق است، اما باید گفت در رسیدگی به روستاها سعی های غیر قابل انکاری شده است، اما در زمینه فراهم آوردن زمینه آزادی در دولت های مختلف در این سال‌ها گاهی موفق و گاهی ناموفق بودیم.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : محجوب در سؤال از وزیر دادگستری همه علیه نیروی کار بسیج شده‌ایم/ حقوق اعضای شوراهای حل اختلاف قابل پیگیری از قوه قضائیه و دولت است

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه احزاب باید نقش نظارتی مردم را پررنگ و اینها را در وظیفه‌ای که باید انجام دهند یاری کنند، گفت: عقلای اصلاح طلب و اصولگرا باید کنار هم بنشینند و گفت و گوهای ملی را با گذشت کردن از آنچه نظرات شخصی و جناحی شان است به خاطر مردم و کشور عبور کرده و مسائل هم را حل کنند و ما در چارچوب گفتمان داخلی خانواده انقلاب کنار هم نشسته و مشکلات را حل کنیم تا از خسارت ناشی از گفتمان خارج از خانواده انقلاب در امان باشیم.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :