حسین اخگرپور دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با شمس آباد، گفت: متاسفانه به نظر می‌رسد روز به روز ماهیت اصلی ۱۶ آذر در حال فراموش شدن است و برخی به دنبال جابجا کردن ماهیت اصلی روز دانشجو در دانشگاه‌ها هستند که البته دولت و سیاست‌هایش هم تاثیر بسزایی در این مسئله دارد. 

وی افزود: ماهیت اصلی روز دانشجو، پاسداشت دانشجوی انقلابی و ضداستکبار است، ولی متاسفانه برخی دانشگاه‌ها و مسئولان برای سخنرانی افرادی مجوز صادر می‌کنند که هدفی جز بزک‌کردن چهره استکبار و آمریکا ندارند.

اخگرپور ادامه داد: ماهیت اصلی روز دانشجو استکبارستیزی است و سه عزیز دانشجویی که شهید شدند افرادی بودند که در مقابل استکبار ایستادند و قد علم کردند نه اینکه برخی‌ها وارد دانشگاه شوند که کارشان تعریف و تمجید از استکبار و تعامل با آمریکاست.

وی در ادامه ضمن انتقاد از عدم پاسخگویی و شفافیت دولت در خصوص برنامه ۱۶ آذر رئیس‌جمهور، گفت: متاسفانه امسال یک بی‌برنامگی یا عدم شفافیت در خصوص برنامه رئیس جمهور در دانشگاه‌ها وجود دارد و تا این زمان که تنها ۹ روز تا ۱۶ آذر زمان باقیست مشخص نیست چه اتفاقی قرار است در این رابطه رخ دهد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - سیلی از کوخ نشین، کاخ نشین خواهد خورد

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان اضافه کرد: متاسفانه هنوز با اتحادیه‌ها و تشکل‌های دانشجویی هیچ هماهنگی برای برگزاری روز ۱۶ آذر با حضور رئیس‌جمهور نشده و مشخص نشده که برنامه‌ها به چه صورت است، گویا هنوز وزیر علوم و مسئولان این وزارتخانه هم اطلاعی در خصوص برنامه رئیس ‌جمهور در ۱۶ آذر ندارند!

اخگرپور تاکید کرد: به نظر می‌رسد یا چنین اقدامی ناشی از بی برنامگی در تیم برنامه‌ریزی رئیس جمهور است یا اینکه پشت پرده به دنبال مهندسی برنامه ۱۶ آذر هستند که ما احتمال مهندسی شدن برنامه را بیشتر می‌دهیم، همان اتفاقی که سال گذشته هم رخ داد.

وی گفت: از طرفی چندسالی است که برنامه‌های روز ۱۶ آذر با حضور رئیس‌جمهور با یک مجری ثابت برگزار می‌شود و این فرد فقط به دنبال تعریف و تمجید از رئیس‌جمهور است، امیدواریم امسال برنامه‌ریزان فرد دیگری برای اجرای برنامه انتخاب کنند تا حداقل شاهد اجرای عدالت در این برنامه باشیم.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :