به گزارش خبرنگار پارلمانی شمس آباد، محمد قسیم عثمانی در نشست علنی امروز سه شنبه پارلمان، درباره اظهارات رئیس بانک مرکزی و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص التهاب بازار ارز گفت: دولت باید مشخص کند چرا زمانی که منابع ارزی بیش از مصارف ارزی است نرخ ارز در بازار افزایش می‌یابد به خصوص با توجه به اینکه در سال پشتیبانی از کالای ایرانی هستیم این موضوع و وضعیت پیش آمده باید شفاف شود.

وی افزود: شخص آقای سیف یا کرباسیان مقصر وضعیت پیش آمده نیستند، متأسفانه بستر سرمایه‌گذاری در کشور بسته شده و کسی که منابع مالی دارد بهترین سرمایه‌گذاری را کسب منابع ارزی می‌داند.

عثمانی با بیان اینکه موتور اقتصاد کشور افتاده، اظهار داشت: آسان‌ترین سرمایه‌گذاری در کشور که به تخصص، پرداخت مالیات، اخذ مجوز محیط زیست، مدیریت کارگران نیاز ندارد، سرمایه گذاری ارزی است، از این رو مردم به این بخش روی آورده لذا بسترهای سرمایه‌گذاری باید اصلاح شود تا منابع مالی مسیر خود را درست پیدا کند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - مردم چقدر از کاسپین طلبکارند؟

«ارز برای مردم بهترین محل سرمایه‌گذاری برای نگه داشتن قدرت پول است، راهی که به صورت اتوماتیک به سمت آنها باز شده است لذا مدیریت نرخ ارز باید در اولویت قرار گیرد زیرا توسعه کالای ایرانی نیز نیازمند کنترل نرخ ارز است. همچنین افزایش صادرات و جلوگیری از واردات به کنترل نرخ ارز وابسته است.»

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: عدم کنترل نرخ ارز بواسطه دولت، پشتیبانی از کالای ایرانی را نیز با مشکل مواجه می‌کند.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :