مجید کیانپور نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی شمس آباد در تشریح نشست امروز کمیسیون متبوعش با رضا اردکانیان وزیر نیرو اظهار داشت: جلسه امروز با محوریت اجرای پروژه‌ها و همچنین تنش آبی در کشور برگزار شد.

وی افزود: به هر حال کمبود آب در برخی مناطق و در مجموع در کل کشور موجب بحران‌هایی شده است و تأثیرات مخربی در حوزه‌های مختلف دارد که در این جلسه راهکارهای اجرایی برای مقابله با بحران کم‌آبی که با آن در کشور دست به گریبان خواهیم بود مطرح شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه یادآور شد: در این جلسه همچنین عنوان شد کم آبی موجود در کشور بیشتر ناشی از کاهش بارندگی و کاهش نزولات جوی است که به دنبال این هستیم تدابیری اندیشیده شود که در حوزه‌های مختلف کشور با بحران مواجه نشود.

کیانپور همچنین خاطرنشان کرد: عدم مواجهه با مشکلات ناشی از بحران کم‌آبی یک عزم ملی و مشارکت همگانی را می‌طلبد که مردم هم در این بین بسیار مؤثر هستند و باید مدد کنند. به عنوان مثال در مصرف آب باید صرفه‌جویی شود و همچنین باید الگوی مصرف‌مان را تغییر دهیم و تا جایی که امکان دارد سرانه مصرف را پست بیاوریم.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - «ترزا می» تحت فشار برگزیت

وی همچنین در بیان دیگر جزئیات نشست مذکور با اشاره به وعده‌های داده شده از سوی وزیر نیرو عنوان کرد که آقای اردکانیان در این جلسه اظهار داشت تمام مجاهدت‌مان این است که با منابع و امکاناتی که در اختیار داریم بتوانیم بهترین کار را انجام دهیم.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :