به گزارش خبرنگار گروه سیاسی شمس آباد، اتحادیه دفتر تحکیم وحدت طی بیانیه‌ای به مناسبت روز کارگر اعلام کرد: این اتحادیه دانشجویی به جهت آنکه اتحادیه ای است برآمده از بطن جامعه و مردم و پایبند به اصول و موازین انقلاب و نظام اسلامی، در جهت پیگیری مطالبات کارگران و اقشار مستضعف بنا بر وظیفه خود به صراحت اعلام می‌دارد که با توجه به عدم وجود تریبون رسمی برای بیان مطالبات جامعه کارگری کشور توانایی و آمادگی آن را دارد تا پیشرو و پیگیر مطالبات قشر کارگر و احقاق حق آنان از دستگاه ها و مسئولین امر باشد.

متن بیانیه در ادامه امده است:

« کارگر کسی است که مهم ترین بخش حرکت جامعه را بر دوش گرفته است.اگر ارزش کارگر در جامعه فهمیده شود همه کسانی که از هرکدام از مواهب جامعه برخوردارند خود را مدیون کارگر می دانند.این برای کارگر احساس شرف،کرامت و حرکت به وجود می آورد.

رهبر معظم انقلاب 

اینک در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی،انقلابی برخاسته از بطن مردم ایستاده ایم. مردمی که این انقلاب را به ثمر رسانده و هم چنان در راه دفاع از انقلاب اسلامی و نظام مردمی برخاسته از آن پای می فشارند و ایستادگی می‌کنند. ما در حالی به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نزدیک می شویم که وضعیت معیشت، حرمت و جایگاه اقشاری از مردم که در اندیشه بنیانگذار انقلاب بازوان توانمند پیشرفت کشور نامیده می شوند با اصول و اهداف اولیه آن فاصله ای بسیار دارد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : گفتگوی تفصیلی پارس با ۲ تن از تکاوران دریایی سپاه کارناوال شادی پرسپولیسی‌ها در جزیره تکاورها/ پخت پیتزا بواسطه شهید مدافع حرم با هزینه سردار ناظری

این قشر از مردم که “کارگرانند” و کار و تلاششان معطوف به سربلندی و عزت و استقلال کشور است خواهان آن هستند تا مطالبات مادی و معنوی به حق خود را ذیل اصل ۲۷ و ۲۸ قانون اساسی و قانون کار که حق اعتراض و مطالبه‌گری را برای آنان مشروع دانسته است در حدود قوانین و در سایه توجهات مسئولین بیان نمایند.

سیاست‌های کلی نظام اسلامی بر همفکری و همدلی میان کارگر و دستگاه های مسئول مبتنی ست به گونه‌ای که آنان را گوش شنوایی برای مطالبات و بایسته های خود بداند؛ در جایی که تجمعات کارگری در هپکو و آذراب اراک و معدن یورت آزاد شهر با خشونت و سرکوب مواجه می‌شود آن هم در برخورد با کسانی که به دنبال مزد کارگری خویش و حقوق معوقه شان هستند،کارگر نمی تواند دستگاه ها و مسئولین مربوطه را یک ملجاء برای بیان بایسته ها و مطالبات خود بداند و بعضا تریبون های نماز جمعه نیز که باید جایگاهی برای بیان بایسته های اقشار مستضعف باشند تغییر شان داده اند که لازم است در این خصوص نیز تجدیدنظری جدی صورت پذیرد.

در طول سال های گذشته از عمر انقلاب اسلامی تجربه نشان داده است که سعی بر این بوده تا قشر کارگر بواسطه گروه ها و اندیشه های معاند به عنوان یک اهرم فشار سیاسی بر ضد نظام اسلامی بکار گرفته شود و در طی چهل سال گذشته نیز این طرح همواره در دستور کار دشمنان نظام قرار داشته است،اما از آنجایی که کارگران خود سهمی چشمگیر در پیروزی انقلاب اسلامی که بنیانگذارش آن را “انقلاب پابرهنگان” نامیده است دارند با عمل خود نشان داده اند که تبلیغات ایادی شرق و غرب و کارشکنی های داخلی به منظور ناامیدی آنان از نظام اسلامی بی تاثیر بوده است.در این خصوص لازم است تا قوه قضائیه نسبت به پیگیری مطالبات مستضعفین و کارگران اهتمامی جدی داشته و با جدیت در مسیر رفع مسائل آنان گام بردارد تا نشان دهد قوه قضائیه جمهوری اسلامی همواره خود را خدمتگزار اقشار مستضعف میداند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس خبر داد اختصاص تسهیلات اشتغال روستایی با کارمزد ۶ درصد

با نظر به مجاهدت‌های جبهه مقابل و بر اساس اصول و موازین انقلاب اسلامی و با توجه جایگاه رفیع کار و کارگر در اسلام لازم است تا عموم مسئولین و سران سه قوه به پیگیری مطالبات این قشر از جامعه مبادرت ورزند. دولت نیز باید بر طبق وظایفی که برعهده دارد و با استفاده از ابزارهایی که منحصرا آن‌ها را داراست مشکلات جامعه کارگری را جست و جو کرده و با رونق دادن به اشتغال و تشویق کارآفرینان و ایجاد بنگاه‌های کاری درصدد پاسخگویی و ارتقای جایگاه شغلی و رفاهی کارگران برآید.

یکی از مواردی که موجب می‌شود حرکت کارگری حرکت موفقی باشد ترویج محصول کار کارگر ایرانی و پشتیبانی از تولید داخلی است. سیاست‌های کلی نظام و راهبردهای تعریف شده از جانب دولت باید بگونه‌ای باشد تا با دست توانای کارگران و تلاشی مجاهدانه در راستای پشتیبانی از کالای ایرانی، ابتدائا از قید و بند وابستگی های اقتصادی به کالاهای خارجی و مضرات واردات بی رویه کالاهایی که نمونه مشابه داخلی دارد با تصویب قوانینی از جانب مجلس شورای اسلامی رها شده و سیاست های اقتصادی نئولیبرالی را کنار بگذارد تا ایران اسلامی بتواند مسیر رو به رشد و پیشرفت را با سرعتی بیشتر و با تکیه بر اقتصاد مقاومتی طی کند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : دیدار فرستاده فرانسه با شاهزادگان بازداشتی در عربستان؛‌ بن طلال: محاکمه علنی می‌خواهیم

این توجه و پشتیبانی متعصبانه از تولید داخلی و نگاه مولد به کارگر ناشی از رویکرد متعالی اسلام به کار و کارگر است که برخلاف نگاه مادی گرایان که کارگر را ابزار اقتصادی صرف میدانند،کارگر را مجاهدی فی سبیل الله دانسته و برای کار و مجاهدت او پاداش و ارزش الهی قائل است.در گفتمان انقلابی امام خمینی و امام خامنه ای نیز کار و کارگر تعیین کنندگی خاصی در تعالی و پیشرفت نظام اسلامی داشته و برخلاف تبلیغات معاندین داخلی و دشمنان خارجی این طبقه دل بستهترین افراد جامعه  به انقلاب و نظام اسلامی‌اند.

اتحادیه دانشجویی دفتر تحکیم وحدت به جهت آنکه اتحادیه ایست برآمده از بطن جامعه و مردم و پایبند به اصول و موازین انقلاب و نظام اسلامی، در جهت پیگیری مطالبات کارگران و اقشار مستضعف بنا بر وظیفه خود به صراحت اعلام می‌دارد که با توجه به عدم وجود تریبون رسمی برای بیان مطالبات جامعه کارگری کشور توانایی و آمادگی آن را دارد تا پیشرو و پیگیر مطالبات قشر کارگر و احقاق حق آنان از دستگاه ها و مسئولین امر باشد.»

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :