به گزارش شمس آباد، دومین شورای عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل از صبح امروز با حضور ۲۰۰ نفر از اعضای دفاتر این اتحادیه دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آغاز شد.

بنابراین گزارش، افتتاحیه دومین نشست شورا ی عمومی اتحادیه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با برگزاری نشست بین‌الملل و همراه بود و « علی اسکات ویتکوویچ» تحلیلگر آمریکایی ازکشور جمهوری چک و دانش آموخته دانشگاه هاروارد آمریکا در خصوص شکست داعش و دنیای پس از داعش به تحلیل و سخنرانی پرداخت.

«علی اسکات» که پس از ملحق شدن به دین اسلام بواسطه پلیس امنیت آمریکا دستگیر و هفت سال و نیم در زندان حبس و پس ازمدت‌ها به ایران آمده بود با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که تاکید کردند، «این پیروزی برای اسلام نیست بلکه برای تمام بشر است»،گفت: وقتی می‌گوییم داعش تمام می‌شود، همه چیز تمام می‌شود، ولی کشورهایی که از داعش حکایت مالی می‌کردند ارام نمی‌نشینند و در واقع شکست داعش فصلی از یک جنگ بزرگتر است و این محور آمریکایی سعی می‌کند این جنگ را ادامه دهد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : بعد از طرح استیضاح اسناد «تخلفات آخوندی» بر سر ما ریخته شد/ مداخله کارکنان وزارت راه در معاملات دستگاه اجرای/قرارداد ۵۰ میلیاردی و دوشغله بودن معاون توسعه بنادر

این تحلیلگر آمریکایی ادامه داد: امروز اسلام صهیونیستی آمریکایی در برابر اسلام واقعی قرار دارد، زمانی که اسرائیل و آمریکا برای نابودی یک کشور موفق نمی‌شوند؛ سعی می‌کنند آن را قسمت قسمت و قطع کنند تا بتوانند درگیری‌های داخلی ایجاد کنند.

وی تصریح کرد: همانطور که در سوریه انجام دادند، مردم را تکه تکه و درگیر امور و جنگ‌های داخلی کردند در واقع شکستی که سردار سلیمانی به داعش وارد کرد، نباید ما را از اسلام آمریکایی که حتی درایران هم طرفدار دارد، غافل کند، باید ببینیم نقش ما چیست؟ به عنوان یک خبرنگار یک تاجر و…در مسیری برویم که منافع اسلام و انقلاب اسلامی را تامین کنیم.

وی با بیان ذکر اینکه شاید برای شما مطرح شده که من این اطلاعات را از کجا آورده ام؟ گفت: من با توجه به این که در امریکا زندگی می‌کردم برایم یک زمانی سوال پیش آمد که چرا سیاست آمریکا بر روی کشتار مسلمانان و استفاده از منابع آنان است و زمانی که روی این مسائل تحقیق می‌کردم پلیس آمریکا هفت سال و نیم مرا در زندان حبس کرد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شبکه نظارتی شورای نگهبان برای برگزاری انتخابات آمادگی کامل دارد

به گزارش پارس، در ادامه این سخنرانی با برقراری ارتباط اسکایپ با سه تحلیل گرو استاد دانشگاه  آمریکایی وسوئدی پرسش پاسخ‌هایی بین آنها و دانشجویان در خصوص موضوع جهان پسا داعش صورت گرفت.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :