به گزارش شمس آباد؛ عباس عبدی، از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب اخیراً طی یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت:
«شهرداری تهران امروز به صورت عاجل با مساله پرداخت حقوق کارکنان خود مواجه است و تمام همّ و غم آن باید حل این مشکل باشد. حل مشکلی که تاکنون به صورت استقراض از بانک شهر و فروش و پیش فروش تراکم یا اموال شهر و عقب انداختن بدهی به پیمانکاران و شیوه های مشابه انجام شده بود. اگر از این منظر به شهرداری تهران نگاه کنیم تا مدت قابل توجهی وقت اصلی آقای نجفی و همکاران شان باید صرف حل مشکلات فوری شهرداری از جمله تامین منابع مالی برای پرداخت حقوق و دستمزد و امور جاری شود.»

او در ادامه یادداشت خود می‌افزاید:

چالش بعدی طبعا نگهداری این شهر بزرگ است. نگهداری وضع موجود اولویت دارد و نوعی از سرمایه گذاری است و هزینه های آن نیز باید تامین شود. بخشی از این کار از طریق پیمانکاران انجام می‌شود. کسانی که به شهرداری‌های مناطق ٢٢گانه تهران سری زده‌اند با حضور متراکم پیمانکاران طلبکار در آنجا آشنا هستند. پیمانکارانی که بعضا کارهای خود را بیش از دو سال است انجام داده اند ولی هنوز پولی دریافت نکرده‌اند.»[۱]

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - بداخلاقی چیست، پرونده‌سازی کدام است؟

*برخی تحلیلگران پیش از این بارها اعلام خطر داده بودند که از آتش اصلاح‌طلبان در شهرداری تهران آبی گرم نخواهد شد و چپ‌های شورای شهر و شهرداری از آنرو که می‌دانند توانایی تکرار کارنامه جهادی «محمدباقر قالیباف» را ندارند، پس از صدارت خود شروع به تخریب او و دستاوردهایش و البته تعاریف آنچنانی از خود خواهند کرد تا بتوانند یک همسنگی را در مقابل مردم نشان دهند!

این تحلیل اما در ادامه با روی کار آمدن نجفی، انتصاب مدیران بازنشسته، ان‌قلت‌های کودکانه و من‌عندی و یا صحبت‌هایی نظیر آنچه عباس عبدی در بالا به آن اشاره کرده است،‌ بیشتر اثبات شد.

اظهارات عباس عبدی و ادعاهای او درباره شهرداری تهران هم صحیح نیست.

اولاً تاکنون هیچ نهادی نظارتی، قضایی و امنیتی، تخلفی را در کارنامه شهرداری محمدباقر قالیباف اثبات نکرده است که آقای عبدی با ابتناء به آن بتواند ثابت کند مثلا پرداخت حقوق کارکنان شهرداری تهران از محل‌های غیر قانونی یا غیر عرفی بوده است.

ثانیا صالح‌تر از عباس عبدی، اعضای اصلاح‌طلب شورای شهر و شهردار اصلاح‌طلب تهران هستند که می‌توانند یک مصاحبه مطبوعاتی بگذارند و اگر حرف‌های عبدی را قبول دارند، بصورتی کاملا شفاف به مردم بگویند که قالیباف خلافکار بوده، حقوق کارمندان را از محل‌های غیر قانونی پرداخت کرده و باید با او برخورد شود!‌ (و صد البته اگر از این کار امتناع می‌کنند و به نق زدن در رسانه اکتفا دارند، به این دلیل است که سندی درباره تخلف ندارند)

ثالثا استقراض از منابع بانکی برای تأمین منابع نیز نه یک ذنب لایغفر که یک امر مرسوم در تمام نظامات اجرایی در جهان است که بسته به پیش‌بینی‌های مدیریت ارشد از فرجام پروژه‌ها و توانمندی مجموعه قابل انجام است.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : وزارت دفاع جان باختن مسافران پرواز تهران‌ـ‌یاسوج را تسلیت گفت

سخن اینجاست که اگر آقای نجفی، اصلاح‌طلبان شورای شهر و امثال آقای عبدی معترفند که توانمندی اجرایی قالیباف را ندارند و به دلیل کم‌توانی قادر نیستند از محل‌هایی که او بصورت قانونی، تأمین اعتبار کرده، استفاده کنند؛ راه این مسئله نه لجن‌پراکنی و سیاه‌نمایی بلکه شفافیت و اعتراف در مقابل مردم، پاسخگویی صریح به کارمندان شهرداری و حتی «استعفا»ست.

و رابعاً درباره ماجرای پیمانکاری نیز بایستی اشاره کرد که گویا اتفاقا تنها کسی که تاکنون قدم به ساختمان‌های شهرداری‌های کشور در تهران و استان‌ها نگذاشته شخص آقای عباس عبدی است زیرا حضور هرروزه پیمانکاران در شهرداری‌ها برای تأمین مبلغ پروژه‌ها یک امر متداول و مرسوم است نه یک بحران!

از طرفی شهر تهران طی ۱۲ سال گذشته با حجم عظیمی از سازه‌های شهری همین پیمانکاران ساخته شده است که گویا قاطبه آنها مثل آقای عبدی چندان هم معتقد به بدحسابی و قانون‌شکنی شهرداری تهران نبوده‌اند و روند همکاری‌های آنها با شهرداری تهران بصورت عمومی همچنان ادامه دارد!

ستاد جریان سیاسی خاص باید بداند که با مسدود نشان دادن فرایندهای اجرایی کشور و ملکوک کردن «مدیریت جهادی» نخواهد توانست به سمت «فتنه اقتصادی» حرکت کند…

گفتنیست، برخی معقدند علت کوبش بیش از اندازه قالیباف بوسیله چپ‌ها و شکل‌گیری بیشترین هجمه‌ها علیه او در پیش و پساانتخابات ۹۶، سعی برای لغو امکان حضور او در انتخابات سال ۱۴۰۰ و جلوگیری از ترویج رایحه مدیریت جهادی در سرتاسر کشور است.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : در گفت‌وگو با بلومبرگ تاجر میلیاردر سعودی از توافق با دولت ریاض در قبال آزادی‌اش پرده برداشت

۱_ http://www.magiran.com/npview.asp?ID=3638304

این خبر را به اشتراک بگذارید :