به گزارش شمس آباد؛ حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنوری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به اظهارات و اتهامات ترامپ رئیس جمهور آمریکا علیه سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در گفتگو با خبرنگار انقلاب نیوز اظهار داشت: آمریکایی ها نقشه هایی برای منطقه خاورمیانه داشتند بعد از شکست جنگ تمدن ها که نظریه هانتینگتون بود، آمریکایی ها به دنبال تغییر منطقه خاورمیانه با جنگ تمدنی و تقویت تروریسم بر آمدند لذا جریان های تکفیری تروریستی ایجاد کردند تا کاملا خاورمیانه جدید را با محوریت اسرائیل شکل بدهند.

هدف نهایی آمریکا نابودی ملت ایران است


وی بیان داشت: کشوری که در راس و محور مقاومت نگذاشت اهداف آمریکا در منطقه اتفاق بیفتد جمهوری اسلامی ایران بود و ابزار جمهوری اسلامی ایران برای جلوگیری از وقوع چنین حرکت شومی که هم نقشه جغرافیایی منطقه را می خواستند به هم بزنند و هم میدان کامل حاکمیت رژیم صهیونیستی را فراهم کنند و هم در گام نهایی به سرنگونی جمهوری اسلامی و نابودی ملت ایران دست بزنند، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: بنابراین آمریکا به شدت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کینه و عقده دارند، امروز همه می دانند تروریست دولتی کلا در وجود آمریکا و رژیم صهیونیستی تجلی پیدا کرده است و ان کسی که در مقابل تروریست دولتی نظام سلطه و آمریکا و رژیم جنایت کار صهیونیستی ایستاد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران است که نقشه های آمریکا را نگذاشت محقق شود.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - فوبیای اصلاح طلبان از عدم تکرار دستاوردهای قالیباف/ از بهشت رانده ها، بهشت را چگونه خواهند کرد؟


نماینده مردم قم تاکید کرد: امروز استکبار و آمریکا به دنبال برخورد با سپاه برآمدند ولی مثل همه نقشه هایشان به آن دست پیدا نمی کنند زیرا این نقشه برخورد با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران قطعا به بزرگی نقشه تغییر خاورمیانه نیست، چطور آن نقشه بزرگ با شکست مواجعه شود و با سرمایه های سنگینی که هزینه کردند بی نتیجه ماند یقینا نقشه مقابله با سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی ایران نیز با شکست روبرو خواهد شد.

سپاه ایران را گروه تروریستی اعلام کنند ارتش آمریکا را گروه تروریستی اعلام می کنیم


ذوالنوری خاطر نشان کرد: مطمئنا اگر آمریکا سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران را در لیست گروه های تروریستی اعلام کنند مجلس شورای اسلامی ایران با رای قاطع نمایندگان و با هم صدایی که در این خصوص در مجلس سراغ داریم ارتش آمریکا را به عنوان گروه تروریستی اعلام خواهد کرد و سپاه پاسداران و دولت ایران موظف به برخورد با ارتش غاصب آمریکا در منطقه خواهد کرد.


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان داشت: بعد از این که ایران ارتش آمریکا را جز گروه های تروریستی اعلام کند آمریکایی ها باید حداقل از شعاع ۲ هزار کیلومتری ایران دور شوند، یقینا قرار دادن سپاه در گروه های تروریستی به ضرر آمریکایی ها خواهد بود، و چنین فضایی نیز در مجلس وجود دارد که چنین تصمیم بزرگ و مهمی گرفته شود و چنین طرحی را تصویب کنند و آمریکا و ارتش آمریکا را در ردیف گروه های تروریستی دنیا اعلام کنند و تکلیف برخورد با این گروه تروریستی را معین کنند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - ترامپ در آچمز برجام


وی افزود: در هر صورت این آمریکایی ها هستند که بازنده بازی جدید هستند که شروع کردند،  یقینا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران که ریشه در یک ملت قوی و مقتدر و بزرگ در منطقه دارد ، سپاه یعنی ۸۰ میلیون ملت ما، سپاه یعنی همه ملت چند صد میلیونی منطقه که علیه آمریکا  سیاست هایش هستند.

ملت های آزاده منطقه سپاه را ناجی خود می دانند


نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران نه فقط یک تشکیلات نظامی است و نه می تواند در ردیف گروه های تروریستی به حساب بیاید، اگر آمریکا بخواهد چنین اقدامی کند و سپاه را جز گروه های تروریستی اعلام کند جمعیت چند صد میلیونی منطقه از سوریه ، عراق، یمن ، لبنان و افغانستان و بخشی قابل توجهی از پاکستان و همه کشورهای منطقه که نجات خودشان را در رهایی خود  از سلطه  قدرت های بزرگ شیطانی و صهیونیستی می دانند خودشان را مدیون سپاه میدانند و سپاه ایران را منجی می دانند و سپاه را ناجی و آزاده می دانند و آزادی بخش می خوانند نیز مقابل آمریکا خواهند ایستاد.


وی تاکید کرد:  با وجود این نوع نگاه به سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در منطقه مطمئن باشید بازنده چنین تفکر و اقدامی خود آمریکایی ها خواهد بود و نتیجه مثبتی از تصمیم جدید خود نخواهند گرفت.

پیشنهاد ویژه :   حوادث : اتفاقات دهه ۵۰ جذاب است


ذوالنوری در پاسخ به این سوال که طرح چنین موضوعی باعث می شود که ایران و سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران از حضور  خود از جمله حضور مستشاری خود در منطقه کم کند؟ گفت: خیر به هیچ عنوان چنین اتفاقی رخ نخواهد داد، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران تا امروز هم به رغم کوشش آمریکایی ها در هر جا که لازم دیده حضور پیدا کرده است ، تا به امروز اصلا اینطور نبوده که مثلا آمریکایی ها مشتاق حضور سپاه پاسداران ایران در منطقه و یا هر جای دیگری بودند و یا از آنها کاری بر می آمد که مانع کار سپاه شوند و برای مقابله با سپاه کاری نکردند و امروز تصمیم به مقابله گرفته باشند، چنین نبوده است بلکه از همان ابتدا آمریکا با سپاه پاسداران مشکل داشته است.


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به حضور مثبت و تاثیرگذار سپاه در منطقه افزود: سپاه ایران آرمانی و تکلیف محور است و نگاهش به منافع مردم کشورمان و منطقه است و کاری هم به تهدیدهای آمریکا و استکبار ندارد و کار خودش را انجام می هد و این اقدامات آمریکا هیچ تاثیری در میزان حضور سپاه در منطقه نخواهد داشت.

این خبر را به اشتراک بگذارید :