به گزارش شمس آباد، شامگاه سه شنبه ۱۸ اردیبهشت دونالد ترامپ فرمان خروج این کشور از توافق بین المللی برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را صادر و به خیال خود مانعی بر سر راه توسعه و آبادانی ایران ایجاد کرد.

از همین رو موضوع نحوه پشتیبانی مردم از مسئولان کشورمان در دفاع از حقوق هسته ای در این برهه حساس به عنوان سوژه ای داغ در اردیبهشتی ترین روزهای همدان انتخاب شد و خبرنگار شمس آباد به دل کوچه ها و خیابان های باران خورده دیار هگمتانه زد.

مادران دل نگران آتیه فرزندان، دانش آموزان آینده ساز، دوستداران طبیعت، دانشگاه و دانشگاهیان، زارعان و دامداران و همه همدانی ها خواستار عبور ایران از مرزهای فناوری های نوین هستند و خوب می دانند که فناوری هسته ای و بهره مندی از آن، سربلندی و سرافرازی برای وطن به ارمغان می آورد و سیاست های خصمانه آمریکا نمی تواند ملت ایران را از راهی که در پیش گرفته اند، بازدارد.

** مادران دعاگوی مدافعان حقوق هسته ای
پاسخ های برخاسته از حس شیرین مادری که کودکش را از رگبارهای بهاری در پناه چادرش گرفته بسیار دلنشین است.
مادر علیرضا می خواهد دوباره سوالم را تکرار کنم و اندکی صبر می کند و با ستایشگری مادری گره از سوال های چرا و چگونه ام می گشاید و می گوید: تا چشم بر هم بزنی بچه ها بزرگ می شوند و هزار و یک جور بایسته از پدر و مادرها دارند؛ هزینه های مدرسه، دانشگاه، شغل، مسکن و ازدواج، تامین همه اینها به عهده والدین است و تاکنون چیزی کم نگذاشته ایم. به نظرم فرزندانم در آینده به انرژی هسته ای نیاز دارند چون برای زندگی بهتر و قشنگتر مفید است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - زیرسوال بردن خدمات «قالیباف» بی‌انصافی است

کدام دولت و جناح سیاسی از حق فرزندانم دفاع می کند مهم نیست مهم حقی است که نباید به ناحق گرفته شود؛ هر مسئول وظیفه شناسی از حق فرزندان ایران دفاع کند بی چون و چرا، مادران ایرانی دعاگوی او هستند.

او معتقد است که خروج آمریکا از برجام نمی تواند خدشه ای در عزم و قصد ملت و دولت در مسیر پیشرفت و آبادانی کشورمان ایجاد کند و در صورتی که فرامین رهبر معظم انقلاب در زمینه پشتیبانی از تولید داخلی به صورت جدی دنبال شود، می توانیم از آنچه تهدیدهای پوشالی آمریکاست، به عنوان فرصت پیش رو بهتر بهره ببریم.

** از فناوری هسته ای مانند خون شهدا دفاع می کنیم
به خیابانی می رسم که نام دانشمند هسته ای این آب و خاک بروی تابلویش نقش بسته ‘شهید مصطفی احمدی روشن’ و چندین از دانش آموزانی که از مدرسه بازمی گردند و هنوز هیچکدام به ۱۸ سالگی نرسیده اند اما فراتر از سن و سالشان حق خود و مردم را درک می کنند.

آنها هم عقیده اند که همدان برای خودکفایی و فناوری هسته ای جان ها و خون های بسیاری داده و مسئولان باید بدانند مردم این دیار به پشتوانه خون شهدا از حقوق هسته ای ملت دفاع کرده و پا پس نمی کشند.

یکی از دانش آموزان که خنده ای بر لب دارد به تصمیم شب گذشته رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر خروج از توافق برجام اشاره می کند و می گوید: پیش از این نیز آمریکا پایبندی به مفاد این توافق بین المللی نداشت و امروز بدعهدی و ماهیت اصلی دولت آمریکا برای مردم جهان بیشتر آشکار شده است.

** نیازمند صنایع ‘های تک’ هستیم
یکی از اساتید شیمی دانشگاه بوعلی سینا طرفدار پرو پا قرص صنایع ‘های تک’ است. از چند و چون دفاع از حقوق هسته ای که جویا می شوم راه نجات اقتصاد کشورمان را حرکت به سمت صنعتی شدن و تولید کالاهایی با فناوری بالا (های تک) می داند و می گوید: علوم و فناوری هسته‌ ای به عنوان فناوری برتر محسوب می‌شود و همواره به دانشجوها سرعت تولید، کیفیت بالای محصولات، هزینه تمام شده کمتر و مصرف انرژی پست تر این نوع فناوری را یادآوری می کنم.
او بر این باور است که ظرفیت های موجود کشور را باید به سوی این صنایع پیش دهیم؛ به طور مثال اگر به اندازه یک مشت داروی ضد سرطان تولید کنیم و به جای کارخانه های عریض و طویل، کارگاه های کوچک راه اندازی کرده و از ورود صنایع آلاینده و دست چندم غرب بپرهیزیم؛ می توانیم اقتصاد موفقی داشته باشیم.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : ستاد اجرایی فرمان امام هرگز به فروشگاه‌داری و مال‌داری ورود نکرده است

به گفته وی، خروج آمریکا از برجام نه تنها نمی تواند ایران را از دستیابی به انرژی هسته ای صلح آمیز بازدارد، بلکه بر عزم و قصد دانشمندان جوان کشورمان برای پیشتازی در این عرصه می افزاید.

** انرژی هسته ای نوید محیط زیست پاکیزه
عضو یکی از تشکل های زیست محیطی همدان به نمایندگی از دوستانش به سوالم پاسخ می دهد و ابتدا منشور اخلاقی و حرفه ای انجمن را شرح می دهد که تمام بندهایش مخالف هرگونه آلودگی و آلایندگی است و موافق پاکی و پاکیزگی.

او می گوید گرما و گازهای گلخانه ای ناشی از سوخت های فسیلی زمین و هوا را بیمار کرده و برای بهبودی اش باید کاری کرد. سوخت های فسیلی باید بازنشسته شده و انرژی هسته ای را جایگزین کنیم. بی تردید تشکل های زیست محیطی دوستدار مدافعان انرژی های پاک هستند.

** کشاورزان دست بوس حامیان تولید
عبدالحسین صفری از کشاورزان رنج کشیده این دیار است که از تلف شدن حاصل زراعت و باغداری هر ساله خود و هم ولایتی هایش دل پرخونی دارد. نام انرژی هسته ای را که می آورم تمام دانسته هایش را برایم روی دایره می ریزد: شنیده ام که با پرتو دهی و اشعه می توان کشت های گندم و جو، برنج را پربار تر کرد، جای سم و آفت کش ها را هم می گیرد و از جوانه زدن سیب زمینی و گندیده شدنش جلوگیری می کند؛ مرگ و میر بره و گوساله ها را هم کم می کند وقتی علم و دانشی اینقدر مفید است ما ۱۰۰ درصد خواهانش هستیم و دست کسی که دامدار و کشاورز را یاری کند می بوسیم.

پیشنهاد ویژه :   اجتماعی : محکومیت یک امریکایی در تهران به جرم قتل همسرش - شمس آباد

** انرژی هسته ای همدلی مردم و مسئولان
پیر سرد و گرم چشیده روزگار هم برای رسیدن به انرژی اتمی به همدلی مردم و مسئولان تاکید می کند و می گوید: باید یک دل و یک صدا باشیم تا چرخه انرژی اتمی در ایران کامل شود؛ با تفرقه به جایی نمی رسیم. ما که به دنبال جنگ افزار هسته ای نبوده و نیستیم، رهبر فرزانه انقلاب هم فرمودند سلاح هسته ای حرام است، به فضل و کرم الهی نابودی آمریکا و مخالفان بدرد خوردن و پیشرفت ایران هم نزدیک است.

وی خروج آمریکا از برجام را فصل جدید در توسعه کشورمان ارزیابی و تاکید می کند: بی شک این سیاست آمریکا راه به جایی نخواهد برد و جوانان کشورمان با مجاهدت بیشتر و پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب برگ زرین دیگری در دفتر انقلاب ثبت خواهند کرد.

منبع:شمس آباد

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :