عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه روح بسیج منطبق بر آیاتی از قرآن کریم است، بیان کرد: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید حضرت عیسی(ع)‌ به مردم عصر خود می‌گوید چه کسی من و خداوند را مدد می‌کند که جامعه حواریون اعلام آمادگی می‌کنند؛ این‌ها بسیجی می‌شوند.
وی ادامه داد: کانون محور بسیجی همان اولین کسانی هستند که دعوت ولی خداوند را اجابت می‌کنند؛ برای مثال حضرت علی(ع) اولین نفر در عصر خود به ولی خود ایمان آورد؛ حضرت علی(ع) همان کسی است که در صحنه‌های مختلف مانند لیلهالمبیت خصلت‌های بسیجی بودن را از خود نشان می‌دهد.

صفارهرندی ادامه داد: حضرت علی(ع) در صحنه‌های دفاع از ولی خداوند همواره حضور داشت و سپر بلای پیامبر بود به طوری که در یک جنگ ۷۰ زخم کاری برداشت اما از پا ننشست.وی بیان کرد: باید توجه کرد که بسیجی بودن صرفاً برای صحنه‌های مقاتله و جنگ نیست اما باید آمادگی برای فدایی شدن را داشت که بالاترین ویژگی برای نصرت و یاری است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه کسانی که نسبت خالصی با خداوند دارند برای فدا کردن جان خود آماده‌اند که راه سختی است، عنوان کرد: تعداد «حواریون» که در قرآن آمده است در جامعه کم است؛ قرآن کریم در خصوص روحیه بسیجی با نگاه عام‌تر آیه دیگری دارد که می‌فرماید، کسانی جزء «ربیون» هستند که اهل صبر بوده و این صبر آن‌ها را وامی‌دارد در مسیر حرکت الهی به خود سستی راه نداده و به ذلت نیفتند.

وی در ادامه با بیان اینکه افراد کمی در سال ۴۲ گرد امام(ره) بودند اما کم کم اندیشه امام در شهرهای مختلف منتشر شد؛ از ایثار شهدا در راه دفاع از آرمان‌های امام(ره) سخن گفت و ادامه داد: شهید حسن باقری به خاطر پرورش در مکتب بسیجی با وجودی که قبل از جنگ فقط سربازی رفته بود و آموزش‌های خاصی ندیده بود؛ اما به اصلی‌ترین مدیر طراح نظامی ایران تبدیل شد که به اذعان همگان یک نابغه نظامی بود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه صحنه‌های سخت محل آمادگی کسانی است که می‌خواهند پرورش پیدا کنند، عنوان کرد: باید خطر را پذیرفت و دل به دریا زد، این خصوصیت بسیجی است وگرنه کارهای معمولی را همه می‌توانند انجام دهند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : خائن در بخش‌های مدیریتی کم‌ نداریم/ چه زمانی دزدها و سارقین هم می‌توانند ادعای عدالت کنند

وی گفت: در قضایای اخیر جدالی بین حق و باطل در منطقه خاورمیانه اتفاق افتاد؛ کسانی که در ارتباط با این ماجرا موضع گرفتند و کاملا منطبق بر نظر فرمانده پیش رفتند، محدود بودند.
صفارهرندی با اشاره به اینکه با وجودی که از برخی انتظار می‌رفت کنار فرمانده باشند در نقطه مقابل قرار گرفتند، بیان کرد: طبق فرموده ولی فقیه وظیفه داشتیم در موضوع سوریه وارد عمل شویم چراکه بشار اسد از جریان مقاومت پشتیبانی کرده بود، در این باب ولی امر دستور بر مدد به سوریه داد اما برخی مقاومت کرده و شبهه وارد کردند.
وی در ادامه با اشاره به فردی که در دوران مسوولیت خود حتی یک تلفن هم برای پشتیبانی از مقاومت نداشت، بیان کرد: همین افراد زمانی مخالف پشتیبانی از مقاومت بودند، زمانی که غنائم پیروزی را پخش می‌کنند حضور می‌یابند و از مدافعان حرم تقدیر می‌کنند؛ همان آدم سال گذشته گفت هر دو طرف جنگ سوریه از عوامل آمریکا بودند و با این حال در یادواره‌های شهدای مدافع حرم سخنرانی می‌کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بسیجی خود را با ولایت تنظیم می‌کند چراکه اگر خود را با رهبری تنظیم نکند بسیجی نیست، گفت: کار کسانی که پرچم ارزش‌مداری را در برابر ولی برمی‌دارند مانند همان قرآن به سر نیزه کردن در زمان امیرالمؤمنین است.
وی با اشاره به اینکه اگر رهبری می‌فرمایند ارام باشید باید ارام بود و اگر امر بر فریاد است باید فریاد زد اما عده‌ای این گونه نیستند، خطاب به حامیان برجام‌های ۲ و ۳ اظهار کرد: خودتان هم می‌دانید از برجام چیزی به دست نیامده است، برای چه چیزی برای مراحل بعدی حرص می‌زنید؟
صفارهرندی در ادامه خطاب به این حامیان گفت: در این صورت باید خیلی از داشته‌های خود را برای آن برجام‌ها بدهیم چراکه در مرحله بعد باید تمام قدرت خود را خرج مذاکره کنیم و اگر قدرت خود را از دست دهیم این بار مذاکره نمی‌کنند بلکه روی سرمان می‌زنند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - با مشکلاتی در بخش مبادلات بانکی مواجهیم

وی با اشاره به اینکه برجام ۲ و ۳ می‌خواهد ما را از دارایی‌هایمان خلع کند، افزود: خودشان می‌گویند نمی‌توانند گزینه نظامی داشته باشند و آمریکایی‌ها بارها گفته‌اند آماده جنگ واقعی نیستند بلکه جنگ فانتزی را در پیش گرفته‌اند مانند همین عراق که در ابتدا مطمئن شدند تمام مراکز نظامی رژیم بعث عراق منهدم شده است و روزی به آمریکا خبر دادند عراق خلع سلاح مطلق است و آن زمان را برای یورش به عراق انتخاب کردند، در حقیقت خلع سلاح مقدمه آغاز جنگ علیه ملت ایران است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: برخی روزنامه‌های مزدور می‌گویند برای امنیت باید به سراغ برجام‌های دیگر رفت و رسماً دعوت می‌کنند دارایی‌های خود را در مذاکره به حراج بگذاریم، این به این معناست که همان بلای عراق سر ما بیاید، آن‌ها برای این هدف خود زندگی و معیشت مردم را به آن گره می‌زنند.
وی تاکید کرد: در جواب باید گفت شما همان کسانی هستید که گفتید با امضای برجام همه چیز خوب خواهد شد و رونق در کسب و کار می‌آید و …؛ در حالی که اتفاقی نیفتاد.صفارهرندی برجام را آزمونی شکست‌خورده دانست و با طرح این سئوال که الان چرا دوباره دم از مذاکره می‌زنند؟ گفت: با مذاکره‌های بعدی دیگر فقط مشکل معیشت نداریم بلکه مشکل امنیت و استقلال خواهیم داشت.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - همه حواشی یک پزشک پرحاشیه

وی با بیان اینکه اگر ولی فقیه نباشد هر لحظه یک عده آدم بزدل و ترسو تکه‌ای از مملکت را به باد می‌دهند؛ اضافه کرد: در قرآن کریم داریم که نباید بالاتر از سخن پیامبر و ولی جامعه حرف زد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: طبق آیات قرآن کریم در فراخی و رونق همه می‌آیند، می‌خواهی مدد کنی در ساعات سختی مدد بده، این ساعت سختی زمانی است که دل عده‌ای متزلزل می‌شود و عده‌ای باید در کنار رهبری باشند.

وی گفت: در فتنه شام عده‌ای که الان در قید حیات نیستند و افراد بزرگی بودند، دل مردم را خالی می‌کردند، اگر الان همان‌ها بودند نامه‌ فدایت شوم به سردار سلیمانی ارسال می‌کردند این در حالی است که قبل از پیروزی‌ با اظهارات خود دل مردم را خالی می‌کردند.

صفارهرندی در بخشی دیگر از سخنان خود عنوان کرد: اگر می‌خواهیم مملکت پیشرفت کند باید به نگاه بسیجی روی بیاوریم و در اقتصاد هم همین موضوع حاکم است؛ شرکت‌هایی را داریم که با تفکر بسیجی حرکت کرده‌اند و امروز کشور را از برخی نیازهای اساسی بی‌نیاز کرده‌اند.
وی اظهار کرد: اگر تفکر بسیجی در سارمان‌ها و نهادها حاکم شود در همه جا اثرگذار خواهد بود، برای مثال امروز جذاب‌ترین کارها در حوزه فیلم و سینما بوسیله جوانان بسیجی ساخته می‌شود و جذاب‌ترین فیلم‌ها در حوزه دفاع مقدس در حال ساخت است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان خاطرنشان کرد: به شما برای این که بسیج را به عنوان خواستگاهی خوب برای پرورش ذهن و عمل خود انتخاب کردید تبریک می‌گویم و انشاءالله این جشنواره‌ها محلی برای تقویت ذوق‌ها و قوام برطرف اندیشه‌ها باشد.

این خبر را به اشتراک بگذارید :