گروه سیاسی شمس آباد:  طی مراحل مختلف سلبربیتی هایی که حامی دولت بودند از پشتیبانی و اجتماع کردن رای برای حسن روحانی اظهار پشیمانی کردند. افزایش قیمت دلار در آغاز سال جدید باعث شد تا این موج دوباره بوسیله سلبریتی ها به راه انداخته شود. در این راستا حتی برخی از افراد مشهور بیان داشتند که به خاطر پشتیبانی از دولت نزد مردم بی آبرو شده اند.طیف سلبریتی های این کمپین آنقدر زیاد است که از خواننده، ورزشکار، نویسنده و بازیگر مختلف است.

به گزارش شمس آباد، در موج اول کمپین پشیمانیم برخورد دولتمردان با سلبریتی ها تخریبی بود. در همین راستا « محمد باقر نوبخت»، سخنگوی دولت خطاب به سلبریتی های حامی دولت بیان داشت که «شما اصلا کی رای دادید که حا لا پشیمان شده اید.»

اینک نیز شاهد تخریب چهره سلبریتی ها بوسیله روزنامه های اصلاح طلب هستیم.

در همین زمینه روزنامه اصلاح طلب شرق با نا اهل خواندن سلبریتی ها نوشت: حمید فرخ‌نژاد، رضا رشیدپور، سیروان خسروی، محسن افشانی، مهدی فخیم‌زاده، نوید محمدزاده، مهدی پاکدل و علی کریمی از جمله آنها هستند. می‌گویند وقتی عرصه سیاست از اهلش خالی شود، وقتی احزاب به حاشیه رانده شوند، شهر شلوغ می‌شود و جا برای عرض ‌اندام برخی باز می‌شود.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : بطحایی خبر داد تخصیص اعتبار از سوی دولت برای بازسازی مدارس در مناطق زلزله‌زده/تخریب کامل ۲۲ مدرسه

این روزنامه با واژه سیاست نشناس در برخورد با این افراد نوشت: سؤالی که سلبریتی‌های سیاست‌ناشناس در یک فضای هیجانی به آن پاسخ نمی‌دهند یا نمی‌توانند بدهند یا اصلا به مخیله‌شان هم خطور نمی‌کند این است که اگر به انتخابات سال ٩۶ بازگردیم آیا گزینه بهتری به‌جز روحانی اصلا وجود داشت که به او رأی بدهیم که حالا از رأی‌ندادن به او پشیمان شویم؟ این پشیمانی زمانی می‌تواند درخور تأمل باشد که در برابرش یک آلترناتیو هم موجود باشد. با توجه به وضعیت گزینه‌های روی میز انتخابات سال گذشته، احتمالا بیش از دو آلترناتیو برای پشیمانان رأی به روحانی متصور نبود. خوب است سلبریتی‌ها بعد از ابراز پشیمانی بگویند که آلترناتیو آنها چه بوده؟ ابراهیم رئیسی یا تحریم؟

این روزنامه درحالی با قلمی تند و عصبانی به سلبریتی ها می تازد و بیان می کنند که آنها مجبور بودند به روحانی رای بدهند و گزینه دیگری وجود نداشت و حضور رئیسی به عنوان رئیس جمهور مساوی ممنوعیت بود که در حال اماده نیز وضعیت برجام چندان خوب نیست و سایه ممنوعیت ها بالاسر کشورمان است تا جایی که اتحادیه اروپا بیان می کند که برای نگه داشتن برجام قصد ممنوعیت ایران را دارد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - آیا نعمت الله اعتیاد تازه‌ای را کشف کرده است؟

از سوی دیگر روزنامه اصلاح طلب جهان صنعت در گزارشی با عنوان «سیاست ورزی به روش سلبریتی ها» نوشت:
«در زمان انتخابات طبق روال مرسوم، ستادهای انتخاباتی به سراغ هنرمندان می‌روند تا از محبوبیت آنها میان توده استفاده کرده و مردم را برای آمدن پای صندوق رأی تشویق کنند. در بسیاری از موارد هم هنرمندان با انتخاب خودشان و بنا بر منافع کاری، شخصی یا ملی همراه کاندیدایی می‌شوند و از او پشتیبانی می‌کنند…انتخابات برگزار شد و حسن روحانی رأی آورد؛ اما آنچه انتظار می‌رفت پیش نیامد. این روزها به یک سالگی دولت دوم حسن روحانی نزدیک می‌شویم و انتقادها از او و دولتش بالا گرفته است؛ اما در این میان شاید تندترین موضع از طرف هنرمندانی باشد که او را در انتخابات پیشین پشتیبانی کردند. حتی دو ماه گذشته موجی با هشتگ من پشیمانم راه افتاد که آن اعلام برائت از حسن روحانی و پشتیبانی از او در انتخابات ریاست جمهوری بود. سؤال اساسی این است که آیا یک سال زمان مناسبی برای قضاوت در مورد عملکرد دولت است و آیا فقط دولت در مشکلات امروز مقصر است و دیگران بی‌گناهند؟ عکس‌العمل‌های احساسی هنرمندان و اظهارنظرهایشان چه تاثیری بر آرامش کشور دارد؟…حمید فرخ نژاد…پرویز پرستویی…لادن طباطبایی…لیندا کیانی…رضا صادقی…باران کوثری…مهدی فخیم زاده…علی کریمی».

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : اپلیکیشن باشگاه مشتریان پیشگامان در مراسمی با حضور خبرنگاران رونمایی شد

این روزنامه حامی دولت با فاقد شعور سیاسی خواندن سلبریتی‌ها در ادامه نوشت:

«همراهی با جریان‌های سیاسی باید همراه با شعور سیاسی باشد وگرنه بعد از مدتی یا به تندروی دچار می‌شود یا از راه بازمی‌ماند. همراهی هنرمندان با کمپین‌های انتخاباتی نیز باید با توجه به مشخصات سیاسیون و توانایی‌هایشان باشد. قرار نیست هنرمندی که در جامعه محبوب است روزی از سیاستمداری پشتیبانی کند و یک روز دیگر از بنیان منکر پشتیبانی شود. آنچه امروز در جامعه اتفاق افتاده سیاست‌ورزی کسانی است که با موج‌های دیگر همراه می‌شوند و عده‌ای را نیز با خود می‌برند».

پیش از این نیز روزنامه‌های اصلاح طلب به سلبریتی های پشیمان واکنش نامناسبی نشان داده بودند. در همین رابطه روزنامه اصلاح طلب آرمان -آذر ۹۶- در واکنش به انتقادات هنرمندان از دولت نوشت: «سلبریتی های ایرانی را فاقد دانش عمیق هستند».

این واکنش‌ها در حالی است که روزنامه‌های اصلاح طلب در روزهای تبلیغات ریاست جمهوری ۹۶ به بازتاب گسترده اظهارات هنرمندان در میتینگ‌های انتخاباتی روحانی می‌پرداختند.

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :