رضا صالحی امیری سرانجام به آرزویش رسید و یکی از مهم‌ترین پست‌های ورزش ایران را از آن خود کرد. با توجه به مشغله زیاد رئیس تازه‌وارد اهالی ورزش نگران این هستند که او از پس مسئولیتش در کمیته ملی المپیک برمی آید یا نه. 

مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک در شرایطی برگزار شد که تنها نامزد اماده برای پست ریاست بدون دغدغه به پیروزی رسید، پیروزی که البته از ماه‌ها قبل قابل پیش بینی بود و همه خودشان را برای این انتخاب آماده کرده بودند. با اینکه تکلیف جانشین کیومرث هاشمی از پیش روشن بود اما مهم‌ترین نکته‌ای که آقایان سعی می‌کنند آن را کم اهمیت جلوه دهند دوشغله بودن صالحی امیری است. بی‌تفاوتی عمدی به این موضوع حساس از این جهت است که رئیس کمیته زمان کافی برای بردن مجوز لازم بقا در هر دو سمت (معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران و ریاست کمیته ملی المپیک) را داشته باشد. جالب اینکه رضا صالحی امیری به غیر از این دو پست مشغله‌های دیگری از جمله ریاست هیئت مدیره سازمان ورزش شهرداری تهران، ریاست هیئت مدیره سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، ریاست کمیته توسعه اجتماعی و فرهنگی ستاد بازآفرینی شهری پایدار کلانشهر تهران و قائم مقامی شهردار تهران را نیز دارد. 

  

فرار از واقعیت

 

یکی از سؤال‌های مهمی که خبرنگاران پس از انتخابات از رئیس جدید کمیته المپیک پرسیدند بحث ماندن یا رفتن او از شهرداری بود؛ سؤالی که صالحی امیری پاسخ به آن را منوط به برگزاری نشست خبری عنوان کرد. معاون اجتماعی شهرداری پایتخت با اینکه در هفته‌های منتهی به انتخابات از هرگونه اظهارنظر خودداری کرد و به نوعی روزه سکوت گرفت اما شنیده می‌شود که صالحی امیری در صدد بردن استفساریه‌ای از مراجع قانونی است تا از این طریق بتواند در هر دو سمت به کارش ادامه دهد. اصرار بیش از حد رئیس کمیته درحالی ادامه دارد که نجفی شهردار تهران در مصاحبه‌ای تلویزیونی صراحتاً پست ریاست کمیته ملی المپیک را شغل خواند و حتی به تأیید معاون رئیس‌جمهور نیز اشاره کرد: «بحث این بود که آیا حضور در کمیته ملی المپیک شغل محسوب می‌شود یا خیر. من با انصاری معاون رئیس‌جمهور صحبت کردم و او اعلام کرد از نظر ما به طور قطع شغل محسوب می‌شود. با این شرایط صالحی امیری نمی‌تواند دو شغل داشته باشد و اگر به کمیته برود باید از شهرداری قطع شود که البته به نظر من ترجیح می‌دهد در شهرداری بماند.» روز گذشته نیز سایت انتخاب مدعی شد که صالحی امیری می‌تواند در هر دو سمت باقی بماند. در این گزارش ادعا شده که امیدوار رضایی طی نامه‌ای در تاریخ ۲۶ اسفندماه سال ۹۳ برای علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به این مسئله اشاره کرده است: «ریاست فدراسیون یک پست سازمانی که شغل حاکمیتی باشد، منظور نمی‌شود بلکه یک شغل غیردولتی تعریف شده است. به عبارت دیگر، کمیته ملی المپیک و فدراسیون‌های ورزشی جزو نهادها و موسسات عمومی غیردولتی محسوب می‌شوند و تعدد مسئولیت در هیئت رئیسه آنها به عنوان منصب اداری تلقی نمی‌شود. تنها پست دبیرکلی کمیته ملی المپیک چون تمام وقت است، شغل دولتی عنوان می‌شود.»

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - آتش به اختیار یعنی پایت را از روی ترمز بردار

  

احتمال بررسی در شورا

 

رئیس شورای شهر تهران از جمله افرادی بود که یک روز پس از رسمی شدن انتخاب رضا صالحی امیری به آن واکنش نشان داد. به نظر می‌رسد حضور همزمان در معاونت شهرداری و کمیته ملی المپیک علاوه بر اهالی ورزش، ذهن اعضای شورای شهر را نیز به خود مشغول کرده است. محسن هاشمی روز گذشته به این مسئله اشاره داشت و احتمال بررسی این موضوع را در شورا رد نکرد: «از زمانی که صالحی امیری وارد شهرداری شد مسئله حضورش در انتخابات ریاست کمیته ملی المپیک مطرح بود. حتی محمد علی نجفی – شهردار تهران – هم در یک برنامه تلویزیونی گفت که صالحی امیری یا باید شهرداری را انتخاب کند یا کمیته ملی المپیک را. هر چند که صالحی امیری عنوان کرده استفساریه از مجلس گرفته اما من آن را ندیده‌ام. این بستگی به نجفی دارد که بخواهد مدیرش دو شغله باشد یا نه؟ در حال اماده قصد ورود جدی به این موضوع را نداریم اما اگر مسئله حضورش جدی‌تر شود شورا این مسئله را بررسی می‌کند.»

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : پرداخت ۱۴۳ میلیون حقوق و مزایا به فردی که سمت اجرایی ندارد حقوق و مزایای مدیرعامل«گروه هتل‌های هما» چقدر است؟

 

درخواست از نجفی

 

محمد جواد حق شناس از شهردار تهران خواست تا هرچه سریع‌تر تکلیف معاونت شهرداری را مشخص کند. با وجود اینکه حامیان صالحی امیری اصرار دارند تا دوشغله بودن او را به هر شکل ممکن کتمان کنند اما رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در صحن شورا صراحتاً به این مسئله اعتراض کرد و خواهان رسیدگی هرچه سریع‌تر به آن شد: «انتخابات کمیته ملی المپیک برگزار شد و صالحی امیری به عنوان تنها کاندیدا انتخاب شدند که به او تبریک می‌گویم، جایگاه معاونت فرهنگی و اجتماعی در شهرداری تهران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است به گونه‌ای که حتماً ادامه روند کار باحضور یک مدیر تأثیرگذار بر این تصدی را الزام آور می‌‌کند. رویکرد شورا و انتظارات جامعه نیز به گونه‌ای است که می‌طلبد شهردار تهران در اسرع وقت برای معاونت فرهنگی واجتماعی اقدام صحیحی را در دستور کار قرار دهد لذا منتظر نظر مشخص آقای نجفی هستیم. ظرف روزهای گذشته با حجم زیادی از سؤالات خبرنگاران مواجه بودیم لذا باید نجفی نظر مشخصی را برای معاونت فرهنگی و اجتماعی شهر تهران اعلام کند.»

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - پاس گل جهانگیری و روحانی به قالیباف

 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :