به گزارش شمس آباد، حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی ‌فرد خطیب نماز جمعه این هفته تهران و در خطبه‌های نماز جمعه با بیان اینکه  صبر کلید واژه شناخت حق و ایستادگی در برابر حق است، اظهار داشت: انسان صابر به ریسمان حق چنگ می‌زند و در کنار حق استوار می‌ایستد.

وی، یکی از دستاوردهای ماه مبارک رمضان را آراستگی به مدارج صبر دانست و گفت: رمضان به ما می‌آموزد که در برابر گرسنگی و تشنگی صبر کنیم تا انسان صابر و ثابت‌قدمی باشیم. باید حق را بشناسیم و در کنار حق بایستیم. در سایه صبر، شخصیت جوانان شکل می‌گیرد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران شهید علی‌محمدی، دانشمند هسته‌ای را یکی از مصادیق صبر در برابر تحصیل علم و دانش عنوان کرد و افزود: این دانشمند هسته‌ای کشور، تمام مدارج علمی خود را در ایران پس از انقلاب سپری کرد و اولین دانشجوی فارغ‌التحصیل دکترای دانشگاه شریف است. وی به یک چهره علمی نامدار در علم و دانش تبدیل شد و در دانش هسته‌ای گام بلندی برداشت، صبر در دانش و تحصیل علم، انسان را به قله‌های رفیع علم و دانش می‌‌‌رساند.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد خطاب به جوانان گفت: اگر می‌خواهید  اقتصاد کشور را شکوفا کنید؛ باید صبر جمعی داشته باشید، با هم معاضدت کنید، اما در برابر دشمن یکپارچه و متحد باشید. اگر امروز دشمن موفقیت‌های ایران اسلامی را تهدید می‌کند، باید راه را برای خلق وحدت در جامعه هموار کنیم، دشمنان نگران نفوذ اسلام در منطقه هستند.

**دلیل پیروزی امت‌های اسلامی قرآن کریم است
ابوترابی با بیان اینکه قرآن به ما می‌گوید باید یکی باشیم و پیوندهای مستحکمی با هم داشته باشیم، گفت: دلیل تمامی پیروزی‌های امروز امت اسلامی از جمله استقلال و عزت ملت ایران، تمام دستاورهای انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت اسلامی، شکوه ملت لبنان و عراق، مقاومت ملت یمن و فلسطین، قرآن کریم است. 

وی افزود: امروز امت‌اسلامی رهبر و پیشوای خود را شناخته و در مسیر تعیین شده از سوی پیشوای امت اسلام با قدرت، قدم بر می‌دارد. لذا جبهه مقاومت امت اسلام هر روز شاداب‌تر و پرنشاط‌تر در برابر نظام سلطه به رهبری آمریکای جنایتکار ایفای نقش می‌کند. 

خطیب نماز جمعه تهران گفت: مسئولان ما باید به این نکته توجه کنند موفقیت و استحکام امت اسلامی در سایه پیروی از فرامین قرآن کریم مبنی بر ارتباط مستحکم با امام امت است.  

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : ایران قدرتمندتر از هر زمان دیگر است/حزب‌الله قوی‌تر از ارتش‌های اروپای شرقی

وی بابیان اینکه اعضای جامعه اسلامی باید در کنار هم باشند نه در مقابل هم یادآور شد:  ما دشمنان مشترکی داریم که اولین آن هوای نفس ماست که باید در برابر او با قدرت بایستیم. دشمن بعدی ما  شیاطین  و در راس آنها شیطان بزرگ یعنی آمریکا است. باید برای مبارزه با این دشمن مشترک در کنار هم باشیم. در این مسیر تضعیف روابط، تضعیف جامعه اسلامی است.

ابوترابی‌فرد ادامه داد: در جامعه اسلامی نباید مظلومی وجود داشته باشد. باید تمام ظرفیت نظام در رسیدن به این هدف به کار گرفته شود. دستگاه قضایی باید به گونه‌‌ای عمل کند که مظلومان در کشور احساس امنیت کامل  و ظالم احساس ناامنی کند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به وحدت نیروهای مسلح گفت: باید قوای نظامی کشور مقتدر، مستحکم و در هم تنیده باشند که به حمد خدا امروز سپاه، ارتش و بسیج قهرمان با وحدت مثال زدنی در کنار هم انجام وظیفه می‌کنند.  

**ایستادگی ملت‌های آزاده در برابر آمریکا بواسطه امام‌خمینی نهادینه شد
وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) پرچمدار مقاومت در برابر استکبار جهانی بود، گفت: ایشان  در سایه حیاط علمی به حیاط الهی دست یافت و در سایه فهم دین و تسلیم بودن در برابر آموزه‌های دینی توانست انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند. امام در دوران جوانی تصمیم گرفت که قیامش برای خدا باشد و تا پایان عمر نیز اگر فرمان دفاع از ایران اسلامی در برابر دنیای آلوده به ظلم را داد، اگر سکوت یا قیام می‌کرد فقط برای خدا بود. ایستادگی امروز ملت‌های آزاده در برابر آمریکا، رژیم صهیونیستی و مزدوران آنان بواسطه امام خمینی نهادینه شده است.

وی با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در اجتماع دانشجویان و همچنین کارگزاران نظام گفت: یکی از مواردی که امت اسلامی در سال‌های متمادی تجربه کرده است و رهبر معظم انقلاب بر آن توصیه ویژه دارند، فهم  دشمنی عمیق آمریکا با حکومت، امت اسلامی  و ملت عزیز ایران است. 

ابوترابی‌فرد با بیان اینکه تاریخ منطقه بیانگر دشمنی آمریکا با مردم ایران  است، تصریح کرد: بعد از جنگ جهانی دوم رویدادهای زیادی در منطقه ما رخ داد و در دنیای اسلام مزدوران زیادی به قدرت رسیدند. دنیای اسلام تجزیه شد و در قلب جهان اسلام و در قبله نخست مسلمین راه برای تولد نامشروع رژیم نامشروع صهیونیستی هموار شد. مزدوران حلقه به گوش منطقه‌ای آمریکا از جمله آل‌سعود و آل‌خلیفه چگونه به قدرت رسیدند؟ و چه جنایاتی را علیه امت اسلامی به اجرا رساندند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - عده‌ای از خوشی زیاد، آروغ سرمستی می‌زنند

وی افزود: اگر به تاریخ کشور خودمان نگاهی می‌بینیم که دودمان پهلوی سالها بر ملت مظلوم ما حکمرانی کرده و تمام سرمایه کشور را به تاراج بردند. تمام این حوادث، تصمیم پیروزان جنگ جهانی دوم بود و این دولت‌ها با نقشه‌های خود راه را برای ایجاد شکاف میان امت اسلامی هموار کردند.  این جنایات از عمق کینه علیه امت اسلامی و نگاه به منافع نامشروع نظام سلطه پرده برمی‌دارد.

ابوترانی تصریح کرد: در دهه ۷۰ بزرگترین قرارداد تسلیحاتی میان آمریکا با رژیم شاه به میزان ۱۱ میلیارد دلار در راستای خلق یک ژاندارم در منطقه و رشد اقتصاد آمریکا با فروش تسلیحات به ایران منعقد شد. 

**پشتیبانی رژیم شاهنشاهی از اسرائیل لکه ننگی برای آن باقی ماند
خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: پشتیبانی رژیم شاهنشاهی از رژیم صهیونیستی در جنگ شش روزه با کشورهای اسلامی در آغاز نیمه دوم دهه ۴۰، لکه ننگی برای رژیم پهلوی بود و باقی‌ می‌‌ماند. در این جنگ شش روزه کشورهای اسلامی اردن، سوریه مصر و حتی لبنان مورد تجاوز قرار گرفت و سرزمین‌های اشغالی به بیش از ۳ برابر توسعه پیدا کرد. بیت المقدس در همان جنگ شش روزه به اشغال  رژیم صهیونیستی  افتاد.

ابوترابی‌فرد با اشاره به شرایط امروز کشورهای اسلامی منطقه گفت: امروز آن رژیم به اصطلاح مقتدر دیروز با پشتیبانی منطقه‌‌ای آمریکا و با پشتیبانی صریح ایالات متحده ۳۳ روز مقاومت اسلامی را در لبنان مورد هجوم قرار داد تا نقشه خاورمیانه را تغییر دهد، نتیجه تغییر نقشه خاورمیانه به سود مقاومت تمام شد. ۷ تریلیون دلار هزینه آمریکا در عراق برای این بود که بتواند ۹۰۰ پایگاه  به پایگاه‌‌های خود در سراسر جهان اضافه کند ولی با ذلت در برابر ملت شجاع عراق و مرجعیت دینی ناچار به ترک عراق شد. 

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : قلم سامسونگ گلکسی نوت ۸ (S Pen) قابلیت‌های بیشتری در مقایسه با قبل دارد

**شاهد زوال تدریجی سلطه آمریکا و اقتدار ملت‌های منطقه هستیم
وی افزود: امروز آمریکا شاهد دریافت سیلی‌های متعدد از امت اسلامی و مقاومت اسلامی است. بنابراین چطور برخی‌ها انتظار دارند که از دشمنی آمریکا علیه ملت ایران که پرچم‌دار این مقاومت است، کاسته شود. امروز با وحدت و انسجامی مثال‌زدنی با بردن موقعیت برتر و ممتاز در جامعه جهانی و باقدرت نظامی به معنای واقعی منع کننده، در برابر زورگویی‌های آمریکا ایستاده‌ایم و با قدرت به اهداف والای انقلاب که آموزه‌های دینی و امام‌خمینی (ره) و رهبر انقلاب تبیین نمودند، در کنار امت اسلامی دست خواهیم یافت.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه امروز علاوه بر ضعف و ناتوانی آمریکا در منطقه جنوب غرب آسیا، اسطوره دموکراسی و حقوق بشر آمریکا نیز در جهان شکست خورده است، تاکید کرد: اسطوره دموکراسی آمریکا جایش را به زورگویی، فرقه‌گرایی و نژادپرستی داده است. اقدامات جنگ افروزانه آمریکا در منطقه زوال او را سرعت بخشیده است. 

وی افزود: امروز سیاست خارجی آمریکا در دنیا مورد تنفر قدرت‌های بزرگ و کوچک شده که البته  بسیاری از این قدرت‌ها این نفرت را اظهار نمی‌کنند ولی ملت ایران پیشگام در ابراز این تنفر است. امروز آمریکایی‌ها از دید مردم جهان به عنوان یک مجرم شناخته می‌شوند. امروز شاهد زوال تدریجی سلطه آمریکا و اقتدار ملت‌های منطقه هستیم و اینها واقعیت‌‌هایی است که کارشناسان به دفعات اعلام کردند.

**نشست رهبر انقلاب با دانشجویان کلاس درس برای مسئولان بود
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه بدهی دولت فدرال آمریکا ۲۰ تریلیون دلار، یعنی پنج برابر بودجه سالانه این کشور است، افزود: امروز آمریکا توان ایستادگی در برابر امت اسلام را از دست داده است.
ابوترابی فرد با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار کارگزاران نظام مبنی بر اینکه نباید در ارتباط با برجام، دوقطبی ایجاد شود، تصریح کرد: این نباید، به معنای تبیین مسیر حرکت امت اسلامی برای انجام یک وظیفه روشن دینی و خلق قدرت در برابر دشمن است. ده‌ها آیه و روایت ما را به این حقیقت توصیه می‌کند.

خطیب نماز جمعه تهران در پایان گفت: نشست اخیر رهبر انقلاب با دانشجویان و شنیدن سخنان آنان، کلاس درس برای مسئولان کشور بود.

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :