به گزارش شمس آباد، امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در این نشست با خیرمقدم به اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و با قدردانی مجدد از رای اعتماد بالای مجلس شورای اسلامی به وی اظهار داشت: اعتماد بالای نمایندگان محترم، پشتوانه ارزشمندی برای ادای تکلیف و پیشبرد اهداف، راهبرد‌ها و برنامه‌های وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تحلیلی از تحولات دفاعی منطقه افزود: سیاست دفاعی جمهوری اسلامی ایران بازدارندگی است و تحت تأثیر هیچ تهدید، بایکوت و فشاری قرار نمی‌گیرد و متناسب با انواع تهدیدات پیش رو و شرایط ژئوپلتیکی کشور به پیش می‌رویم.

وی با اشاره به اینکه قدرت و توان دفاعی جمهوری اسلامی برای هیچ دشمنی قابل تصور نیست، تصریح کرد: اگر امروز آمریکایی‌ها همانند برخی از مقاطع در ۱۶ سال گذشته که با وقاحت از تهدید نظامی به عنوان گزینه روی میز سخن می‌گفتند و در حال اماده دیگر از این موضع بی اثر سخن به میان نمی‌آورند به دلیل قدرت جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح همچنین گفت:جمهوری اسلامی ایران به یک قابلیت دفاعی راهبردی بسیار بالایی دست یافته است تا جائیکه امروز می‌توانیم انواع تهدیدات علیه نظام اسلامی را در دو حوزه درون و برون مرز‌ها “به موقع، باقاطعیت و با شدت” سرکوب کنیم.

پیشنهاد ویژه :   اقتصادی : شمس آباد - تجارت قبر به اسم ساماندهی!

حاتمی با بیان اینکه به تمام مولفه‌های دفاع راهبردی با اتکا به توانمندی‌های متخصصین داخلی دست یافته ایم و دشمن به طور کامل به این قدرت آگاه است، خاطرنشان کرد: دشمنان به زعم خود برای تضعیف همین مولفه‌ها اقدام به بایکوت سپاه پاسداران، توان دفاعی و قدرت موشکی کشورمان کرده اند.

وی اظهار داشت:ایران اسلامی با چسبیدن قابلیت‌های موثر دفاعی به چنان قدرت، اقتدار و توانی دست یافته که برای دشمنان قابل باور نیست.

حاتمی تصریح کرد: درصدد آن هستیم تا با تعامل هر چه بیشتر با دولت و مجلس شورای اسلامی این قابلیت‌های دفاعی را ارتقا دهیم.

وزیر دفاع با بیان اینکه امروز به لحاظ نظامی و دفاعی در بهترین شرایط قرار داریم، تاکید کرد: می‌بایست از منابع و بستر‌های در اختیار در راستای ارتقاء هر چه بیشتر قابلیت دفاع راهبردی کشورمان استفاده کنیم.

وی با اشاره به پشتیبانی اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در تصویب قانون مقابله با تهدیدات آمریکا خاطرنشان کرد: از مجلس شورای اسلامی برای تصویب قانون تخلف حقوق بشر و مقابله با اقدامات تروریستی و ماجراجویانه آمریکا علیه ملت ایران به ویژه تقویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشکر می‌کنم؛ چرا که این اقدام همت، قاطعیت و یگانگی ملت ایران برای مقابله با زیاده خواهی‌های دشمن را در پی داشت.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - منطق ولى؛ منطقى مستحکم و شایسته اعتماد

وزیر دفاع در ادامه با ارائه گزارش مبسوطی از فعالیت‌های وزارت دفاع اظهار داشت: در این دوره بر تقویت و بالندگی توان دفاعی با توجه به تهدیدات دشمنان تمرکز کرده ایم و امیدواریم با پشتیبانی و پشتیبانی اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به اهداف پیش بینی شده دست یابیم.

حاتمی با تشکر از همکاری مجلس شورای اسلامی به ویژه رئیس و اعضای کمیسیون امنیتی ملی و سیاست خارجی، نقش مجلس در تقویت اقتدار دفاعی کشور را بسیار کلیدی و مهم دانست و افزود: دولت و مجلس با تمرکز بر برنامه‌های اولویت دار و اساسی نیرو‌های مسلح می‌توانند بسیاری از مشکلات و موانع پیش رو را از میان بردارند و بر استحکام و قدرت بازدارندگی کشور بیفزایند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با تقدیر از سعی و فعالیت جهادی وزیر، مدیران، دانشمندان و متخصصان وزارت دفاع، پشتیبانی جدی مجلس و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی را از مباحث راهبردی قدرت دفاعی اعلام کرد و گفت: براین اساس تصمیمات خوبی در مجلس برای تقویت بنیه دفاعی گرفته شده است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : یادداشت/ جبرائیلی ممنوعیت CIDA و قدرت دفاعی ایران

علاءالدین بروجردی تقویت و اهتمام ویژه در حوزه‌های مختلف دفاعی نظیر پدافند هوایی، حوزه موشکی، سیاستمداری دفاعی، صنایع هوایی و … را از اولویت‌ها برشمرد و افزود: برگزاری رزمایش‌های مشترک نیرو‌های مسلح کشورمان با سایر کشور‌های مسلمان می‌تواند در دستور کار قرار گیرد.

اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود بر ضرورت افزایش اقتدار دفاعی و تقویت نیرو‌های مسلح و همچنین پشتیبانی از وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح به منظور پیشبرد اهداف دفاعی جمهوری اسلامی ایران تأکید کردند.

منبع:شمس آباد

این خبر را به اشتراک بگذارید :