به گزارش شمس آباد، متن یادداشت هادی ایمانی باعنوان “از وحدت نظر تا وحدت عمل”به شرح ذیل می باشد:
پر واضح است که کشور، مستعد از امکانات و مواهب طبیعی و سرشار از منابع زمینی و زیرزمینی و موقعیت ژئوپلتیکی در جهان می‌­باشد.
آب و هوا، معادن به غیر از نفت و گاز، موقعیت چهارفصل در یک زمان، وضعیت جغرافیایی منحصر به فرد مخصوصاً نیروی انسانی کارآمد ناشناخته مثال زدنی است.
این کشور آمادگی تحول بنیادین در مولفه‌­های قدرت در زمینه‌­های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و نظامی را با انقلاب اسلامی فراهم نموده است.
دشمنی دشمنان مخصوصاً آمریکا بعنوان یک شاخص طراز اول در این مدت، بارها و بارها نه تنها با صراحت بیان شده است بلکه عملاً در برخوردهای عرصه­‌های فرهنگی، نظامی، اقتصادی و اجتماعی خود را نمایان کرده است.
بر هیچ کس پوشیده نیست که به قول ریاست محترم جمهوری، آمریکا نشان داد مظهر عهد شکنی است و نیز مذاکره با آمریکا اتلاف وقت می­باشد.
اکنون با دشمنی آشکارتر آمریکا موقعیت یک وحدت نظری در همه­ ی جناح‌­ها و گروه­های سیاسی و دولت و ملت به لطف الهی حاصل شده است. وحدتی که هرچند رهبر معظم انقلاب اسلامی در بزنگاه‌­های مختلف تاکید جدی بر آن داشتند ولی بنا به ملاحظات مختلف نیروهای داخلی به آن نرسیده بودند، محقق شده است. دولت­مردان و دست اندرکاران سیاستمداری که از نزدیک با این پدیده مواجه بودند با صراحت از فریب­کاری و ریاکاری طرف­های مذاکره پرده برداری کردند.
رئیس محترم جمهور شاید از همه پیش­ قدم­تر در بیان مواضعی که تاکنون به‌هردلیلی به تاخیر افتاده بود با بیانی رسا و آشکار سخن گفتند.
جایگاه واقعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، عملیات غرور برانگیز نیروی قدس سپاه، بنیه و توان دفاعی و موشکی اقتدارگرایانه و بالاخره آشکار شدن نتایج ملموس سیاستمداری سنگین و نفس­گیر بیش از چهار سال دولت و دشمنی کینه توزانه آمریکا و اذناب آنها به همگان آشکارتر گشت تا بستر وحدت نظر همه نیروها، دولت و ملت و تفکرهای مختلف و ایده­‌های سیاسی فراهم شد.
این نعمت بزرگ الهی کمتر با این شدت و روشنی در یک برهه­­ای از زمان و در یک ملت با سلایق متعدد بروز می‌­کند و قدردانی از آن شکر بیکران خداوند را می­‌طلبد.
آیا این وحدت نظر که با هیچ سرمایه‌­ای قابل خریداری نیست به تنهایی می‌­تواند برای پیشرفت امور زندگی و معیشت یک ملت بزرگ و در شرایط خاص جمهوری اسلامی ایران کافی باشد؟
آیا این همبستگی جدید دولت و ملت و کلیه‌­ ارکان نظام اعم از مجلس، دولت، دستگاه فضایی و سایر عوامل اجرایی قادر است مشکلات عظیم مردم را از سر راه بردارد؟
آیا انتظار بحق رهبری نظام که خون دل­ها را تاکنون متحمل شده است و مردم مظلوم و نجیب ایران از این نعمت الهی چیست؟
ما فرصت­های زیادی را از دست داده­ایم، شاید بتوان گفت که ایجاد اینگونه موقعیت­‌های طلایی به سادگی ممکن نیست، هزینه­‌های سنگینی که قابل برآورد نباشد، تاکنون پرداخت شده است.
فرصت رهبری داهیانه، تحمل و خویشتنداری مردمی صبور و جان برکف، نظامی برگرفته از فطرت انسانی و اسلامی،  موقعیت سرافرازانه و بی بدیل در جهان از دست اندرکاران حکومت و نظام چه چیزی را طلب می­‌کنند؟
شاید در بادی امر پیاده کردن طعم شیرین عدالت و امور معیشت مردم در کنار امنیت بی­‌نظیر میهن اسلامی یکی از پر دغدغه ترین خواسته ملت ما باشد و شاید مسائل و موضوعات دیگری در طراز آن هم قطعاً وجود داشته باشد، اما به جهت نیاز مردم و دم دستی­تر از همه، امور معیشت مردم زبان زد عام و خاص است.
واقعاً از این شرایط پیش­رو تا فرصت باقی است در حل این معضل بزرگ اجتماعی چه باید کرد؟
باز هم برگردیم به نظرات امام امت و رهبر عزیز که خوشبختانه با تاکیدات اخیر دولت و دست اندرکاران مبنی بر استفاده از ابزار اقتصاد مقاومتی نه ابزار سیاستمداری بی­حاصل و نه خوش بینی­‌های زاید الوصف به بیگانه و نه سرمایه گذاری خارجی، بلکه سرمایه‌­گذاری داخلی و استفاده از همه ظرفیتهای موجود و مردمی و پتانسیل بی­نهایت ملت فداکار و آماده کار و ایجاد تسهیلات لازم بواسطه دولت و هرآنچه که در توان دستگاه­‌های ذیربط می­باشد، قرین شده است.
استفاده از توان همه­‌ کارگاه­های کوچک و بزرگ و کارخانه­‌ها و استعدادهای درخشان و نخبه­‌ها و ایجاد بستر کار و کوشش برای تحقق وحدت نظری که حاصل شده است لازم و ضروری است، تا عملاً وحدت و تمرکز همه کارها بر تولید بدور از مناقشات سیاسی محقق گردد.
تنها راه برون رفت از مشکلات فعلی اتکاء به قدرت لایزال مردمی برای تولید و نیز کار و کوشش همه کسانی که هرآنچه در قدرت دارند و شرکت لازم همه­ی ارکان کشور می­تواند این معضل بزرگ را از پیش پا بردارد.
وحدت عمل پس از ایجاد وحدت نظر موهبتی است که باید با همه چنگ و دندان اجرا شود و خدشه و سستی در این امر گناهی نابخشودنی است و قطعاً مجازات سنگینی را بدنبال خواهد داشت.
یکبار دیگر از همه آحاد ملت و ارکان مملکت و جناح­های سیاسی و دست اندرکاران دعوت می‌­شود که برای یک دوره کوتاه آزمایشی، همه اختلافات و همه انتظارات حتی بحق، غیر از خدمت به مردم برای کار و تولید را در یک گوشه‌­ای کنار بگذاریم و تمام توان و ظرفیت خود را صادقانه برای فعالیت­های اقتصادی جامعه بکار گیریم تا در مدت کوتاه نتایج پرثمر و طعم شیرین آن را مردم دلسوخته و در گیر حس کنند و از برکات این تصمیم تاریخ ساز، همه نعمات بسرعت متوجه همه تصمیم سازان و تصمیم گیرندگان و ملت فداکار گردد.
بنظر می­رسد که این اقدام الهی تصمیم سخت و طاقت فرسایی با نتایج پرخیرو برکت آن نباشد. آنروز که پایه­ یک سبک زندگی فعال و کارآمد پی­ریزی گردد.
از نقصان و کاستی طلب عفو می­‌کنم و از نظرات ارزشمند خود، نویسنده این سطور را بی­‌بهره نگذارید تا انشاالله صاحب نظران و اندیشمندان در این زمینه حق مطلب را ادا فرمایند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : مظاهری: مربی کوبایی به علم روز دنیا آگاهی دارد

منبع:شمس آباد

این خبر را به اشتراک بگذارید :