شمس آباد ـ محمد ایمانی: آمریکا ژست یورش به سوریه گرفته است. دیشب در شورای امنیت، بحث داغ بود. بهانه باز هم، استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی است. کیست که نداند درد آمریکا واقعا چیست اما نمی تواند بازگو کند. آنها ۱۸ فروردین ۹۶، به بهانه یورش شیمیایی “خان شیخون”، پایگاه هوایی الشعیرات را در حمص مورد یورش موشکی قرار دادند.

این یورش از دریای مدیترانه و از روی دو ناو جنگی «یواس‌اس راس» و «یوا‌س‌اس پورتر» انجام شد. پایگاه الشعیرات، نقش بزرگی در آزادی تدمر از دست داعش داشت. ساعاتی پس از یورش آمریکا، داعش به تدمر در استان حمص یورش کرد.

درست است که ترامپ برای دوشیدن عربستان باید نمایشی هم ترتیب دهد اما او می خواهد تجارت و اخاذی کند؛ نیامده که پیشمرگ و ضربه گیر آل سعود شود! آمریکا یک بار این خبط بزرگ را در عراق و افغانستان انجام داد و هنوز پس از ۱۸ سال نتوانسته از مصایب آن درگیری پرهزینه خلاص شود. ترامپ دیوانه نیست. او همان گونه که از زبان خودش و در ماجرای کش و قوس بر سر یک توافق تجاری با کره جنوبی فاش شد، اصرار دارد خود را دیوانه نشان دهد و با تهدید و ارعاب، امتیاز بگیرد.

ترامپ در اولین مصاحبه پس از انتخابات به ABC NEWS گفت “آمریکا در حال فرو پاشیدن است. ما هزینه ساخت یک مدرسه در بروکلین یا لس‌آنجلس را نداریم. می‌خواهم مطمئن شوم در دوره من هیچ کس در خیابان‌های ما به خاطر بیمه و فقر نخواهد مرد. ما پول ساخت یک مدرسه را نداریم. سیاستمداران ما برای مدتی طولانی، مردم را مأیوس کرده‌اند. ما از ۱۵ سال پیش در جنگ خاورمیانه درگیر هستیم. با ۶ تریلیون دلاری که هزینه کرده‌ایم، می‌توانستیم کشور را دو بار بازسازی کنیم. به وضع جاده‌ها، پل‌ها، تونل‌ها و فرودگاه‌هانگاه کنید که شبیه مکان‌های از رده خارج است”.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : سایه و روشن‌های یک انتقال جنجالی

بدهی ۲۰ هزار میلیارد دلاری ، اجازه جنگ پردامنه را به آمریکا نمی دهد. ترامپ اصلا با همین منطق که جنگ اشتباه بود، توانست رای بیاورد. توماس فریدمن تحلیلگر نیویورک تایمزآبان ۹۱ واقعیتی تلخ را با روزنامه ملیت ترکیه بازگو کرد : “ما دیگر حتی به اندازه یک بند انگشت توان مداخله مستقیم  در بحران‌هایی مانند سوریه نداریم”.

او تصریح کرد “آمریکا وارد دوره‌ای شده که باید کمی هم به مشکلات داخلی بپردازد. اکنون بیت لحم پنسیلوانیا برای ما مهمتر از بیت‌لحم خاورمیانه است. مردم بیش از هر دوره‌ای می‌پرسند که نیروهای ما در فلان منطقه چه می‌کنند؟ ما در عراق ضامن نارنجک را کشیدیم و خود را روی آن انداختیم. همه ترکش‌های جنگ به ما اصابت کرد”.

یک سال بعد از نقطه زنی در الشعیرات، جنگ سوریه -که بواسطه کیسینجر و مشه یعلون وزیر جنگ اسرائیل به عنوان جنگ جهانی سوم نامیده شد- در چه وضعیتی قرار دارد؟ به رغم میل آمریکا و انگلیس و سعودی ها و اسرائیل، داعش منهزم شده و جبهه مقاومت، پیروز جنگ بوده است. این فرجام گستاخی و عملیات روانی رعب افکنانه به پایگاه الشعیرات بود،؛ آن روز، کسی از فرزندان جبهه مقاومت جا نزد و امروز قصد ها مصمم تر است. بلکه آتش انتقام از صهیونیست ها به عنوان معرکه گیران اصلی بیشتر زبانه می کشد.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : رژیم کودک کش اسرائیل به هیچ تعهد اخلاقی، قانونی، انسانی و بین‌المللی پایبند نیست

اکنون چنان که صهیونیست ها بارها گفته اند دست کم یکصد هزار موشک مراکز مهم امنیتی و اقتصادی و جمعیتی اسرائیل را هدف گرفته اند. دوران “بزن در رو” و “ضربه بدون تاوان” سالهاست سپری شده است. این واقعیت در لبنان و یمن و سوره و عراق به اثبات رسید. امروز پایتخت رژیم تا بن دندان مسلح سعودی از موشک های دقیق و نقطه زن مقاومت یمن (محروم ترین حلقه محور مقاومت) در امان نیست.

فراتر از صهیونیست ها و آل سعود، ناوها و پایگاه های آمریکا در تیررس فرزندان جبهه مقاومت است. آمریکا می تواند درباره زمان آغاز درگیری تصمیم بگیرد اما بدون شک، درباره زمان و چگونگی پایان آن، تصمیم گیر نخواهد بود. ارتکاب چنین خبطی، به مثابه پا گذاشتن روی یک مین، در میدان تله های انفجاری به هم زنجیر شده است.

 رهبر حکیم و شجاع انقلاب  دوبار در سال های ۸۶ و ۹۴ خطاب به دولت های بوش و اوباما فرمودند ” آن کسانی که تهدید می کنند، این را باید فهمیده باشند، حالا هم بفهمند؛ تهدید و تعرض نظامی به صورت بزن و در رو دیگر ممکن نیست. هر کس تعرضی بکند، بشدت عواقب آن تعرض دامنگیر او خواهد شد” و ” اولاً نا درست می کنید (تهدید می کنید). ثانیاً همانطور که در زمان رئیس جمهور قبلی آمریکا هم گفتم، دوران بزن و در رو تمام شده است”.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : احیای تالاب‌ها و مهار کانون‌های گرد و غبار با آزادسازی موصل و حذف داعش

افعی داعش، سرانگشت فربه شده و دوپینگ کرده صیونیسم مسیحی در منطقه بود که فرزندان رشید مقاومت با قدرت، سر آن را کوبیدند. بعید است سربازان آمریکایی و صهیونیست، متهور تر و متوهم تر از داعشی هایی باشند که قاشق به کمر داشتند و به جهنم فرستاده شدند. حاکم عیاش و کاباره باز کاخ سفید و مشاورانش بعید است آن قدر مست باشند که بخواهند چند برابر تلفات جنگ عراق و افغانستان را به جان بخرند. این طرف دست ها روی ماشه است.

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :