به گزارش شمس آباد از تبریز، مرتضی لطفی ظهر امروز در نشست مدیران شرکت شستا با فعالان اقتصادی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه شستا ۲۷۴ شرکت زیرنظر دارد که بیش از ۱۴۰ شرکت آن به صورت مدیریتی است، اظهار داشت: بیش از ۵۰ درصد شرکت‌های شستا به دلیل رد دیون دولت، به تامین اجتماعی واگذار شده است.

وی، وظیفه شستا را  نگه داشتن ذخایر و دارایی‌های کارگران و بیمه شدگان تامین اجتماعی دانست و افزود: برای مدیریت دارایی‌های کارگران در شستا، بخشی از این دارایی‌ها واگذار می‌شود تا در موقعیت‌های بهتری سرمایه‌گذاری شود.

۹ هلدینگ شستا به ۵ هلدینگ کاهش می‌یابد

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی ایران شستا با بیان اینکه این شرکت در ۹ هلدینگ نفت، گاز، پتروشیمی، داروسازی، عمران، سرمایه‌گذاری و غیره سرمایه‌گذاری و کارخانه دارد، ابراز داشت: در چشم‌انداز آینده، شستا باید به پنج هلدینگ کاهش یافته و بخشی از دارایی‌های خود را واگذار کند چرا که باید از رقابت با بخش خصوصی کوچک کنار کشیده و در اموری که کشور به سرمایه‌گذاری کلان مانند نفت و گاز و غیره نیاز دارد، حضور یابد.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شکاف طبقاتی عامل اختلاف بین مسئولین و مردم است

 شستا ۳۹۰۰ میلیارد تومان سرمایه دارد 

لطفی با بیان اینکه به عنوان یک بنگاه اقتصادی، ارتباط مستمری با مردم داشته و نیز بخش عمده اشتغال را در اختیار داریم، ادامه داد: شستا ۳ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان سرمایه دارد که برای شفاف‌سازی همه شرکت‌های شستا در بورس عرضه شده است و مردم می‌توانند با دسترسی به آنها از اطلاعات مالی مطلع شده و اقدام به خریداری واحدها کنند.

مدیرعامل شستا با اشاره به اینکه در شرکت‌های زیرمجموعه شستا، هوش تجاری را برای نخستین بار برای مدیریت ارتقایی راه‌اندازی کردیم، ادامه داد: حوزه مدیریت شستا خواست کرده که از بنگاه‌داری خارج شده و در اصلاح ساختار فقط سهام‌داری کند.

وی با تاکید بر اینکه امروزه توسعه‌یافتگی جهان شمول بوده و ما نیز در این زمینه در آینده، برخی از شرکت‌های کوچک را ادغام خواهیم کرد، افزود: این اقدام برای رقابت بین‌المللی و مزیت‌های صادراتی صورت می‌گیرد که در نخستین گام تمام پتروشیمی‌های در اختیار وزارت کار و شستا با هم ادغام شده و برای رقابت بین‌المللی آماده می‌کنیم.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - نباید به بهانه رفع مانع مقابل آمریکا سر خم کرد

انتهای پیام/ج

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :