به گزارش خبرنگار سیاسی شمس آباد، رمضان شریف رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی صبح امروز شنبه ۱۲ خرداد در نشست خبری خود با خبرنگاران و اصحاب رسانه با اشاره به اینکه هر سال روز جهانی قدس با توجه به سرعت تحولات در منطقه متفاوت از سال‌های قبل برگزار می‌شود، گفت: مردم ما در ۴۰ گذشته در جمعه پایانی ماه مبارک رمضان پشتیبانی خود را خالصانه و صادقانه از ملت فلسطین اعلام کرده‌اند.

وی ادامه داد: راهپیمایی روز جهانی قدس امسال در شرایطی برگزار می‌شود که شاهد شکست فتنه داعش و تروریست‌های ایجاد شده بوسیله آمریکا، رژیم صهیونیستی و حامیان منطقه‌ای آنها هستیم و مهمترین حاشیه امن برای رژیم صهیونیستی، امسال در منطقه شامات پایان یافته درگیری‌ها در دنیای اسلام فروکش کرده و شرایط جدیدی برای پشتیبانی از ملت فلسطین ایجاد کرده است.

شریف در تبیین سایر ویژگی‌های راهپیمایی امسال روز جهانی قدس، گفت: پیروزی جبهه مقاومت با تقدیم شهدا توانست جبهه مقاومت را نیروی تازه بخشد و توانمندی‌های خود را در شرایط بهتری نسبت به سال قبل قرار دهد، همچنین تفاوتی دیگر راهپیمایی امسال در این است که برای اولین بار در عرض ۷۰ سال اشغالگری رژیم صهیونیستی، شاهد ضرب شصت معنادار و قابل توجه از سوی مقاومت فلسطین بودیم.

وی با یادآوری طراحی آمریکا تحت عنوان معامله غرب در ۷۰ سالگی اشغال سرزمین فلسطین جهت غصب دائمی این سرزمین از طریق انتقال سفارت خود به بیت‌المقدس اظهارداشت: هرچند که آمریکا در اجرای این طرح در انزوا قرار گرفت و حتی هم‌پیمانان او هم اکنون به انجام آن نشدند اما همه کسانی که دل به میانجی‌گری آمریکایی‌ها در ماجرای فلسطین کرده بودند فهمیدند که آمریکایی‌ها از حامیان اصلی رژیم صهیونیستی هستند.

پیشنهاد ویژه :   اجتماعی : فرهنگیان بازنشسته خواستار ترمیم حقوق؛ شاغلان ۶ ماه در انتظار معوقات - اخبار شمس آباد

رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به اقدام مردم فسطین طی ۱۰ هفته گذشته منجر به روز جهانی قدس در راهپیمایی تحت عنوان بازداشت اشاره کرد و با یادآوری هزینه‌دار بودن این اقدام که با تقدیم ۱۲۰ شهید و ۲ هزار مجروح صورت گرفته است گفت: این یعنی فلسطینیان به ویژه نسل سوم و چهارم آنها خواهان بازگشت به سرزمین مادری خود هستند.

وی از شفاف شدن صف حامیان مردم فلسطین و حامیان رژیم صهیونیستی در اقصی نقاط عالم به عنوان دیگر ویژگی راهپیمایی امسال روز جهانی قدس یاد کرد و بیان داشت: آنها که پیدا و پنهان از رژیم صهیونیستی پشتیبانی می‌کردند امسال کوشیدند که دوستی‌شان با این رژیم پنهان نماند.

شریف با اشاره به پتانسیل جدید تعیین کننده در راهپیمایی روز جهانی قدس امسال برای آرمان فلسطین در ادامه و در ذکر محورهای متصور برای راهپیمایی امسال گفت: امسال باشکوه‌ترین راهپیمایی روز قدس را در سرزمین فلسطین شاهد خواهیم بود چرا که مردم این کشور ۱۰ هفته متوالی در راهپیمایی‌های موسوم به «بازگشت» آن را تمرین کرده‌اند.

وی افزود: همه اطلاعات میدانی ما از مهیا شدن و جزم شدن عزم مردم فلسطین جهت حضور باشکوه در راهپیمایی روز جهانی قدس دارد که مقطعی تعیین کننده برای پشتیبانی از آرمان فلسطین باشد.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از برپایی راهپیمایی روز جهانی قدس در ۹۰۰ شهر کشور خبرداد و در ادامه با تاکید بر اینکه انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس انگیزه مضاعف جهت پشتیبانی مسلمانان از آزادی قدس شریف به همراه خواهد داشت گفت: شراره‌های خشم مسلمانان از این اقدام آمریکا فرصت مناسبی جهت عکس‌العمل علیه رژیم صهیونیستی در راهپیمایی امسال روز جهانی قدس فراهم کرده است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : محمد بن سلمان خواستار میانجگری عراق بین ایران و عربستان شد

وی در بخش دیگری از این نشست خبری گفت: قرائن حاکی از آن است که مردم فلسطین به زودی فنس‌های پوشالی بین خود و سرزمین مادری‌شان را خواهند شکست و به سرزمین مادری خود باز می‌گردند و این حق همه انسان‌هاست و شهرک‌هایی که ساخته شده است به‌زودی در اختیار صاحبان اصلی‌اش قرار می‌گیرد؛ البته اینها شعار نیست و مستحضر به پشتیبانی امت اسلام است. 

شریف با اشاره به اینکه فراموش سازی آرمان فلسطین مهمترین هدف صهیونیست‌ها طی ۷۰ سال گذشته بوده است، مهمترین مشکل جهان بشریت را ناشی از رژیم نژادپرست و کودک‌کش صهیونیستی اعلام کرد و گفت: همه نزاع‌ها و ایجاد گروهک‌های خون‌ریز همچون القاعده، داعش و جبهه‌النصره محصول وجود رژیمی منحوس به رژیم صهیونیستی است و اگر روزی جهان بشریت شاهد محو رژیم صهیونیستی باشد آرامش به دنیا باز می‌گردد.

وی با تصریح بر اینکه مردم ایران فراموش نخواهند کرد که صهیونیست‌ها دانشمندان هسته‌ای‌شان را در خیابان ترور کرده و نیز بخش عمده‌ای از جنایات ساواک با آموزش‌های صهیونیست‌ها بوده است، خاطرنشان کرد: مردم ایران فراموش نمی‌کنند که حامی اصلی رژیم پهلوی صهیونیست‌ها بودند و همان‌ها هم امروز حامی حاکمان جاهل بحرین و عربستان سعودی هستند.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با ذکر اینکه مردم ایران حساب مردم حجاز را از قبیله ۱۵۰ نفری آل‌سعود قطع می‌کنند، گفت: قطعاً مردم حجاز اگر از دست آل سعود نجات یابند حامی اصلی مردم فلسطین خواهند بود و آن روز دور از دسترس نیست.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : شایعه پراکنی جروزالم‌پست علیه بانک سپه

وی در ادامه با اعلام اینکه بیش از ۵ هزار و ۳۰۰ خبرنگار و عکاس داخلی و خارجی راهپیمایی روز جهانی قدس امسال را پوشش می‌دهند اظهارداشت: خدا را شاکریم که شاهد مواضع واحدی در کشور در پشتیبانی از مردم فلسطین هستیم؛ از جمله بیانات چند روز پیش مقام معظم رهبری و نیز تاکید رئیس جمهور در برگزاری باشکوه راهپیمایی روز جهانی قدس در نشست ترکیه.

شریف با اعلام اینکه از میان ۵ هزار و ۳۰۰ خبرنگار ۱۶۰ خبرنگار و عکاس خارجی مراسم روز جهانی قدس امسال را پوشش می‌دهند، گفت: شروع مراسم در تهران از ساعت ۱۰:۳۰ از ۱۰ مسجد امام حسین، جامع ابوذر، دارالسلام، امام زمان (خیابان آزادی)، حضرت ابوالفضل (میدان توحید)، حضرت مهدی (خیابان ستارخان)، الجواد، امام جعفر صادق (فلکه اول صادقیه)، امیر و مسجد جامع رسول اکرم (تهرانسر) به سمت دانشگاه تهران آغاز می‌شود.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از برپایی غرفه‌های فرهنگی، اطلاع‌«سانی و نمایشگاهی جهت تبیین چرایی پشتیبانی از ملت فلسطین و آشناسازی نسل جدید در این باره در روز جهانی قدس امسال خبرداد و با اشاره به اینکه بیش از ۴۵ سخنران برای این مراسم به شهرستان‌ها اعزام می‌شوند گفت: شعار امسال روز راهپیمایی روز جهانی قدس «روز جهانی قدس، پیروزی جبهه مقاومت، شکست فتنه آمریکایی صهیونیستی، عزم ملت فلسطین برای بازگشت» خواهد بود.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :