به گزارش حوزه پارلمانی شمس آباد به نقل از خانه ملت، علی محمد شاعری در جلسه علنی امروز (یکشنبه،‌۲۶ آذرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود خطاب به دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی گفت: به زودی بیت المقدس به دامان مسلمانان جهان بازگشته و جبهه مقاومت آمریکا را از تصمیم نا درست خود پشیمان می کند.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به مشکلات اقتصادی و بیکاری جوانان به عنوان مهم ترین چالش کشور اظهار کرد: با توجه به سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب، وظیفه دولت پشتیبانی از تولید داخل، تنظیم بازار و رونق کسب و کار با هدف ایجاد فرصت های اشتغال بود که با مرور برخی رخدادها در کشور می توانیم دولت و عملکرد آن را در پشتیبانی از تولید و ایجاد اشتغال مورد قضاوت قرار دهیم.

وی افزود: در سال جاری حدود ۵ میلیون تن مرکبات در کشور تولید شده که ۲۰ درصد آن مازاد بر نیاز داخل بود که باید صادر می شد اما تا کنون این هدف محقق نشده و اکنون قیمت فروش مرکبات با هزینه تولید آن سر به سر شده و موجب دلسردی کشاورزان است.

شاعری همچنین اضافه کرد: علیرغم تولید ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن برنج در کشور و واردات بیش از یک میلیون تن که برای مصرف یک سال کشور کافی است متأسفانه زمزمه های واردات برنج همچنان به گوش می رسد که باعث ایجاد رکود شدید در بازار برنج در کشور شده است.

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : فضای مجازی مملو از اعتراضات به black Friday ایرانی سیاه شدن مشتری در حراج سیاه!

این نماینده مردم در مجلس دهم همچنین تصریح کرد: قیمت خرید تضمینی گندم که باید هر ساله به میزان نرخ تورم اعلامی همان سال ازسوی بانک مرکزی افزایش می یافت اما سال گذشته این قانون نادیده گرفته شد و علیرغم تورم ۱۰ درصدی شاهد تنها ۲ درصد افزایش قیمت تضمینی خرید گندم بودیم که ادامه این روند تهدیدی جدی برای خودکفایی گندم در کشور می شود.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت بازار خودرو خاطرنشان کرد: از ماه چهارم سال سامانه را بسته اند و هر روز جنگ روانی راه انداخته و گفته اند امروز یا فردا سامانه باز خواهد شد و واردات انجام می شود و با تعرفه جدید اما این اتفاق نیفتاد و خودروهای داخلی و خارجی بازار آشفته ای دارند و بین ۱۰ تا ۶۰ درصد افزایش قیمت خودرو داریم که این تلاطم در بازار باید سامان داده شود.

شاعری ادامه داد: این وقایع حاکی از آن است که دولت راهبردی درستی در تنظیم بازار و ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی، صنعت و خدمات ندارد و قانون استنشاق جنگل که با هدف صیانت از منابع طبیعی کشور در سال ۹۵ به تصویب مجلس رسید،‌ به دلیل صدور بخشنامه فراقانونی وزیر جهاد موجبات نگرانی در تعطیلی واحدهای صنعتی شده است که وزارتخانه باید قانون استنشاق جنگل را طبق برنامه ششم اجرا کند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : نجات ۲۲ تن از حریق ساختمان مسکونی در شهرک خاوران

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس در ادامه با اشاره به سایر مطالبات مردم حوزه انتخابیه افزود: ارائه هرچه سریع تر لایحه منطقه آزاد امیرآباد مازندران ازسوی دولت را خواستاریم که در آبان ماه سال گذشته در شورای عالی مناطق آزاد به تصویب رسیده بود همچنین لازم به ذکر است منطقه ویژه امیرآباد دارای بیش از ۲ هزار هکتار اراضی تحت اختیار، از کرانه بسیار مناسب، ظرفیت بارگیری حدود ۷٫۵ میلیون تن کالا در سال دارای اسکله های مجهز و زیرساخت های مناسب حمل و نقلی و یکی از مجهزترین بنادر نسل سومی کشور است که پشتیبانی همه جانبه را می طلبد.

وی افزود: به دلیل آبگیری سد مهمی در شرق مازندران در شهر ساری از وزیر نیرو می خواهیم نسبت به تکمیل شبکه زیر سد اقدام کرده و جهت تأمین آب شرب و اجرای طرح فاضلاب شهرستان های بهشهر، نکا و گلوگاه دستور لازم صادر شود.

شاعری همچنین با اشاره به اختصاص ۲ میلیارد دلار به صورت پیشنهادی در لایحه بودجه ۹۷ به حوزه محیط زیست گفت: از سازمان محیط زیست می خواهیم نسبت به احیای تالاب بین المللی میان کاله که هر سال ۱۰ درصد آن خشک می شود اقدام عاجل کند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : انتظار می‌رفت عکس‌العمل متناسبی نسبت به توهین‌های «محمود صادقی» داشته باشید

این نماینده خانه ملت همچنین خطاب به زنگنه اظهار داشت: عملیات گازرسانی به مناطق محروم هزارجریب مازندران آغاز شده لذا تقاضا داریم حداکثر تا پایان سال ۹۷ عملیات گازرسانی به ۱۵۲ روستای محروم شرق مازندران به اتمام برساند و نسبت به جایگزینی سوخت مازوت که روزانه ۵ میلیون لیتر در نیروگاه شهید سلیمی نکا در حال دود شدن است و گوگرد بالای ۲۰ هزار PCM سلامت مردم را به خطر انداخته با گاز طبیعی جایگزین کند.

وی ادامه داد: احداث و تکمیل راه روستایی بین شهری به ویژه اتمام جاده مهم گلوگاه –دامغان که دو استان مازندران و سمنان را به یکدیگر پیوستن می کند از دیگر ضروری های مردم است همچنین از دولت و سیف می خواهیم نسبت به تعیین تکلیف مطالبات سپرده گذاران و بازپرداخت سود آنها را هرچه سریع تر اقدام کنند تا بیش از این شاهد از دست رفتن اعتماد عمومی نباشیم.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در پایان با بیان اینکه برای توسعه اقتصادی راه حل های سنتی امکان پذیر نیست و تنها در گروی رونق شرکت های دانش بنیان است،‌ خاطرنشان کرد: از وزیر ارتباطات و دولت می خواهیم از همه ظرفیت های بخش خصوصی استفاده کنند تا مسیر دستیابی به فناوری های برتر برای جوانان کشور بدرد خوردن شده و اشتغال پایدار و کم هزینه ایجاد شود.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :