به گزارش شمس آباد، سیدابراهیم رییسی تولیت آستان قدس رضوی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش فرماندهان و رزمندگان نیروی دریایی سپاه مستقر در بندرعباس به مناسبت پاسداشت هفته عقیدتی سیاسی، طی سخنانی خشم و عصبانیت بی سابقه جریان سلطه جهانی از جبهه مقاومت و در صدر آن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را واکنشی از روی استیصال به دلیل ناکامی و شکست‌های منطقه‌ای در برابر این جبهه عنوان کرد و گفت: امروز یکی از تأثیرگذارترین مجموعه‌هایی که نقشه‌های شوم دشمنان را به شکست کشانده است سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دلیل و مبنای  هجمه‌ها و حملات سنگینی که متوجه این مجموعه است دقیقا متأثر از همین موضوع است.

وی افزود: شدت عصبانیت دشمن از سپاه آن قدر بالا است که حملات آنان علیه سپاه به ویژه در حوزه رسانه ای دچار نوعی پریشانی و سردرگمی است و بخشی از مخاطبان این رسانه ها به خوبی متوجه این پریشانی و سردرگمی و بعضا هذیان گویی شده اند.

رئیسی گفت: سپاه در برابر جنایاتی که به اسم تشکیل خاورمیانه جدید در جریان است و این نکته از زبان یکی از وزاری خارجه آمریکا صراحتا اعلام شد، نمی تواند خاموش باشد.   

وی خاطرنشان کرد: سپاه به عنوان یک محور اساسی جریان مقاومت و نیروهای انقلابی در منطقه، علاوه بر بهره مندی از بصیرت و صبر، اهل پایداری و ایستادگی و مجاهده است و یکی از دلایل اصلی دشمنان و تمرکز حملات آنان بر این نهاد به همین ویژگی این نهاد مقدس برمی گردد.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: به گواهی تاریخ و مستندات مسلم تاریخی، رژیم صهیونیستی یک رژیم جعلی و جنایتکار در منطقه است که از بدو پیدایش تا به امروز از هیچ جنایتی فروگذار نکرده است اما همین رژیم مورد پشتیبانی و پشتیبانی کامل آمریکا قراردارد؛ امروز در یمن و بحرین جنایات بی سابقه و هولناکی علیه کودکان، زنان و مردمان آن با سلاح های آمریکایی و انگلیسی در جریان است و یکی از حامیان اصلی جنایتکاران یمن و بحرین همین آمریکایی ها و انگلیسی ها هستند و از این منظر آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها شرکای اصلی در جنایات صهیونیست ها و آل سعود هستند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : دولت از سیاست ارزی عقب‌نشینی نخواهد کرد

وی افزود: امروز آل سعود به امتداد راهبردی آمریکا و اسراییل در منطقه تبدیل شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه سخنان خود اظهار داشت: داعش از تولیدات جریان صهیونیستی برای پیگیری منافع نامشروع آنان در منطقه بود.

وی افزود: اگر هیچ دلیلی برای اثبات ریشه، ماهیت و فسلفه وجودی داعش وجود نمی داشت، جنس جنایات و اقدامات داعش برای اثبات صهیونیستی – آمریکایی بودن آن کافی بود و جنس اقدامات این جریان به گونه ای است که با قاطعیت می توان گفت که این مولود جنایت پیشه نمی تواند جز از مادری به نام صهیونیسم متولد شده باشد؛ کما این که خود مقامات ارشد آمریکا چندین بار اعتراف کردند که خود آنها داعش را به وجود آورده، تقویت کرده و به جان کشورهای اسلامی منطقه انداخته اند.

رییسی با اشاره به کوشش خام و احمقانه برخی از رژیم ها در جعل عنوان خلیج پارس گفت: از مصادیق جعل و کتمان حقایق یکی همین ماجرای هزینه های سنگین میلیون دلاری برای دستکاری و دستبرد در منابع و اسناد و رسانه ها و گذاشتن نام مجعول برای خلیج پارس است.

وی افزود: جعل رژیم غاصب صهیونیستی در دل جهان اسلام و کشور فلسطین یکی دیگر از مصادیق جعل و کتمان حقیقت در دنیای امروز است که می توان گفت پیشینه همین روندی است که به خود اجازه می دهد با کتمان و انکار یک تاریخ شناخته شده در خلیج پارس، نام و عنوان این منطقه را به خلیج عربی تغییر دهد.

رییسی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: جاهلیت آن هم به شکل مدرن آن در دنیای امروز بیش از هر زمان دیگری نمود پیدا کرده و به مراتب پیچیده تر و گسترده تر از جاهلیت از نوع قدیمی آن است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : مهمترین دستاورد واقعه هفتم‌تیر برملا کردن مجاهدت دشمن برای ترور شخصیت شهید بهشتی بود/ منافقین خلق با برچسب پشتیبانی از مردم در جامعه فعال بودند

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: نتیجه کنارگذاشتن اعتقاد به خدا و معنویت از زندگی بشر امروز، تولید انبوه کلاهک های هسته ای و تولید نسل های جدید بمب های اتمی بواسطه کسانی است که قریب به اتفاق جنایات دنیا بواسطه آنان طرح ریزی و سیاست گذاری می شود و از سوی دیگر همه را برده و بنده خود می خواهند.

وی خاطر نشان کرد: دشمن کوشش بی سابقه ای را برای کتمان حقایق عالم دنبال می کند اما برپایه سنت خدا، حقایق عالم برای همیشه مستور و پوشیده نخواهد ماند و مکشوف و معلوم خواهد شد؛ سنت و قصد خدا بر این تعلق گرفته است که آینده زمین توحیدی و سرشار از دلدادگی به خدا و میراث خوبان، مؤمنان و مستضعفان باشد، ان الارض یرثها عبادی الصالحون و نرید انمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین.

وی افزود: تفاوت جاهلیت مدرن با نسخه قدیمی آن در این است که ابزار و امکانات بسیار پیشرفته تری را استخدام کرده، مجهز به رسانه است و قدرت های بزرگ دنیا در حال گسترش و توسعه این جاهلیت هستند و ایسم هایی را نیز برای رونق کار خود ابداع کرده اند.

رئیسی خاطرنشان کرد: جهل زدایی بخش مهم رسالت انبیا و اولیای الهی بود و یکی از برکات خون شهدا و از جمله شهدای انقلاب اسلامی، شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، جهل زدایی است.

وی افزود: این بیداری و توجه به هویت اسلامی که در منطقه اتفاق افتاده و مسیر رشد و گسترش را طی می کند در نتیجه کوشش نیروهای مخلص و انقلابی حاصل شده است.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: جنگ، جنگ قصد‌ها است و قصد‌ای سعی دارد حقایق عالم را کتمان کند اما قصد خدا فوق همه قصد ها و قدرت خدا بالاتر از همه قدرت های عالم است؛ سنت الهی بر این تعلق دارد که حقایق بر همگان مکشوف شود.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : آلمان مذاکره با آمریکا درباره برجام را بر سر موضوع حزب‌الله متوقف کرد

وی افزود: دشمن در ماجرای عاشورا کوشش کرد واقعیت را به گونه ای کتمان و تحریف کند که حتی نامی از امام حسین(ع) باقی نماند و در ادامه برخی خلفای عباسی چندین بار مرقد مطهر آن امام را ویران و زمینش را به آب بستند اما قصد خدا بر این تعلق دارد که امام حسین(ع) و مکتب و مرام او در دل ها و جان ها نفوذ کند و جای گیرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: امروز جریان معاند کوشش وسیعی را برای به حاشیه کشاندن و تضعیف جبهه مقاومت به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیش گرفته و در این راه با بهره گیری از همه داشته ها و ثروت خود، امپراتوری رسانه ای را نیز برای مقابله با جبهه مقاومت استخدام کرده است.

وی افزود: علیرغم همه این دست و پازدن ها و کوشش ها قدرت و اقتدار و نفوذ نیروی های انقلابی به ویژه سپاه در حال افزایش است و رخدادهایی همچون دستگیری تفنگداران مهاجم آمریکایی و انگلیسی در خلیج پارس از قدرت، صلابت، قاطعیت و عظمت این نهاد مقدس رونمایی می کند و این قدرت بر همه جهان مکشوف و معلوم می شود.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: شما و همه مجاهدان مخلص انقلابی که وظیفه باقی اصل نظام را برعهده دارید، عملی در تراز اوجب واجبات انجام می دهید چرا که به فرموده ولی فقیه زمان باقی اصل نظام اسلامی اوجب واجبات است.

وی افزود: کار و اقدام شما از این منظر جنبه قدسیت پیدا می کند چرا که ولایت فقیه امتداد ولایت انبیا و اولیای الهی است و نفس کارمخلصانه شما در این راه مقدس است.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :