به گزارش خبرنگار سیاسی شمس آباد، رمضان‌شریف رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در سخنان پیش از خطبه نمازجمعه امروز تهران با اشاره به در پیش بودن روز جهانی قدس، اظهار داشت: امسال هفتادمین سال اشغال سرزمین فلسطین را پشت سر گذاشتیم و حوادث سال جاری قطعا بر روی روز جهانی قدس تأثیرات قابل توجهی خواهد گذاشت.

شریف روز جهانی قدس را افتخار معجزه‌گونه امام راحل دانست و با تأکید بر اینکه این روز جای خود را در بین ملت‌ها باز کرده است،‌افزود: مهمترین راهبرد رژیم صهیونیستی به فراموشی سپردن فلسطین است اما ابتکار امام در روز قدس توانست این راهبر رژیم صهیونیستی را زیر سوال ببرد.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس با تأکید بر اینکه راهپیمایی بازگشت نشان داد ارمان فلسطین زنده است افزود: سرانجام فرزندان غیور فلسطین از همه فنس‌های پوشالی عبور خواهند کرد و بدون شک دیوار حائل حصار مستحکمی برای رژیم صهیونیستی نخواهد بود.

وی با بیان اینکه هر سال در اواخر ماه مبارک رمضان موضوع فلسطین و ظلم به این مردم در نزد افکار جهانی بازخوانی می‌شود، این مسئله را بزرگ‌ترین ضربه روحی به رژیم صهیونیستی عنوان کرد و اظهار داشت: رژیم صهیونیستی درصدد به فراموشی سپردن آرمان فلسطین بوده است.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : تهدید ترامپ به قطع سودمند مالی، اخاذی سیاسی است

شریف با اشاره به برگزاری هزاران نشست، سخنرانی، تحلیل سیاسی و حضور متراکم ملت ایران در راهپیمایی روز قدس آن را نشان زنده بودن آرمان قدس عنوان کرد و ادامه داد: در پرتو این موضوع پشتیبانی‌های ویژه‌ای از مردم فلسطین صورت گرفت.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس راهپیمایی روز قدس امسال را بسیار مهم ارزیابی کرد و در تحلیل این موضوع گفت: حضور نسل جدید فلسطینی‌ها و جوانان ۱۳ ـ ۱۴ ساله در مبارزه بسیار مهم است و این نشان می‌دهد انها برای بازگشت به سرزمین مادری خود آماده هستند.

وی تقدیم ۵۰ شهید و ۲ هزار زخمی در راهپیمایی بازگشت فلسطینی‌ها در هفتادمین سالگرد اشغال فلسطین و راهیپمایی بازگشت را دارای پیام ویژه‌ای دانست و گفت: این موضوع نشان‌دهنده زنده بودن آرمان فلسطین و اذمحلالرژیم صهیونیستی است.

شریف با اشاره به حرکت انتحاری و جنون‌آمیز رئیس‌جمهور آمریکا در انتقال سفارت به بیت‌المقدس شهر امت اسلامی افزود: این خودزنی‌ آمریکا بود اما حتی کشورهای همپیمان آمریکا نیز چنین رفتار غیرقانونی را برنتابیدند اما این موضوع نقطه عطفی در افشای چهره آمریکا در پشتیبانی از رژیم صهیونیستی بود.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : دانشجویان ایرانی مقیم آمریکا، رساله دکترای حسن روحانی را بررسی کردند مدرک جنجالی

رئیس ستاد انتفاضه و قدس با تأکید بر اینکه این مسئله نشان داد کسانی که با عنوان پرده‌داری کعبه پشت به آرمان فلسطین کرده‌اند نزد امت اسلامی رسوا می‌شوند، خاطرنشان کرد: بنابر این سبک حامیان مردم فلسطین برای افکار عمومی شناخته شد.

وی با بیان اینکه روز قدس امسال در حالی برگزار می‌شود که خلافت خودخوانده داعش در سرزمین شامات اجتماع شده و حاشیه امنی که برای رژیم صهیونیستی طراحی شده بود از هم پاشیده است، گفت: برای اولین بار بعد از اشغال فلسطین، اسرائیل ضرب شصت جانانه‌ای از بلندی‌های جولان دریافت کرد که این بی‌سابقه بود و قطعاً این آغاز راهی بزرگ است.

شریف با تأکید بر اینکه اسرائیل رژیمی منفور، کودک‌کش و ناقض همه قوانین است، افزود: سرانجام ملت‌های مسلمان انتقام ۷۰ سال ظلم و جور این رژیم را از آنها خواهند گرفت و طرح معامله قرن برای به فراموشی سپردن حقوق فلسطین را به جایی نخواهد برد.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس تأکید کرد: مجاهدت این کشورها و پول‌های عربستان برای انتقال این ملت به صحرای سینا و درست کردن سرزمین برای آوارگان فلسطینی راه به جایی نخواهد برد.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : تداوم تظاهرات بحرینی‌ها به تابلو همبستگی با آیت‌الله عیسی قاسم

وی یادآور شد: پیرمردهای فلسطینی کلیدهای منازل خود را به نسل‌های جدید می‌دهند و آنها قطعا با این کلیدها دروازه‌های شهرک‌های صهیونیستی را باز کرده و به سرزمین مادری خود باز خواهند گشت، چرا که آنها زندگی در کنارمسجدالقصی را می‌خواهند.

شریف خطاب به رژیم صهیونیستی تصریح کرد: شما برای صهیونیست‌هایی که از سراسر عالم اجتماع کرده‌اید جایی پیدا کنید چرا که مردم فلسطین صاحب این سرزمین هستند.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس ادامه داد: شما روزی صدام،‌داعش و حسنی‌مبارک را داشتید اما امروز دست شما خالی است و در مقابل دست جبهه مقاومت که پشتیبان اصلی آرمان فلسطین است،‌ پر است.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی نه تنها در ابعاد نظامی در ابعاد سیاسی هم شکست خورده است به نتیجه انتخابات لبنان، عراق و همچنین حضور شاداب مردم یمن در پشتیبانی از فلسطین اشاره کرد و افزود: روز قدس امسال به برکت این تحولات عظیم شاهد حضور متراکم مردم ایران خواهد بود و از سوی دیگر مردم فلسطین نیز شاداب‌ترین حضور را خواهند داشت.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :