به گزارش شمس آباد از سنندج، امیر دریابان علی شمخانی پیش از ظهر امروز در دیدار صمیمی با دانشجویان در تالار ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی کردستان، اظهار کرد: ایران ۵۰ هزار شهید فرهنگی شامل شهدای حوزه، دانشگاه و … تقدیم انقلاب کرده است.

وی تصریح کرد: روزی ما در همین سنندج در پادگان می‌جنگیدیم و امروز در حلب خدمات مستشاری می‌دهیم و این را انقلاب اسلامی ایران فراهم کرد و این اقتدار منطقه‌ای است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی اضافه کرد: در درون کشور نسبت به اقوام ثبات امنیتی داریم، اما اقرار می‌کنیم نتوانسته‌ایم مشکلات اقتصادی مردم را با توجه به منابع برطرف کنیم.

دبیر شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: ملت ایران ملت نجیبی هستند و نعمت امنیت را به عنوان نعمتی که هم باید قدردان آن بود و در کنارش مشکلات اقتصادی را تحمل کرد باید پذیرفت.

شمخانی اضافه کرد: در کردستان سرمایه‌های زیادی در حوزه کشاورزی و بخش‌های دیگر وجود دارد که باید از این سرمایه‌ها تولید ثروت شود و نقش دانشگاه در این زمینه بسیار مهم است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - نگاهی به تاریخچه تشکیل «مجمع تشخیص مصلحت نظام» و جایگاه و وظایف قانونی آن

دبیر شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: پیشرفت بدون مجاهدت امکان‌پذیر نیست و این مجاهدت تنها مختص به دولت نیست، بلکه همه بخش‌ها باید در این راستا مجاهدت و نقش‌آفرینی کنند.

به گفته وی، تأثیر فضای مجازی در زندگی ما به ویژه نسل جوان موثر است که می‌توان گفت که فضا، فضای حقیقی است و ما نام مجازی بر آن گذاشته‌ایم؛ واقعیت این است که ما دیر وارد این فضا شدیم، اما برای آن ساختار درست شده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد: فضای مجازی نقاط مثبت فراوانی دارد و نقاط تضعیف‌کننده زیادی در آن فعال است که جمهوری اسلامی ایران کم‌کم روی این فضا مسلط می‌شود.

وی افزود: اگر قرار است جایگاه علمی متناسب با ملت ایران پیدا کنیم، تنها به وسیله حاکمیت امکان‌پذیر نیست.

شمخانی با بیان اینکه فضای مجازی در کنار تهدیدات، فرصت‌هایی هم دارد، گفت: ملت ایران روی این مسئله تسلط پیدا می‌کند و فضای مدیریتی خوبی برای آن تعریف شده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی اضافه کرد: نیروی هوایی ما فرسوده نیست، اما به دلیل اینکه تولیدکننده هواپیما نیستیم نسبت به توسعه صنعتی در این حوزه در دنیا عقب‌ماندگی‌هایی داریم.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : سند ۲۰۳۰ را برای همیشه از دستورِ کارِ دولت خارج کنید/ پرهیز از دفاع‌های غیرواقعی و توجیه‌های خودساخته

وی تأکید کرد: قدرت موشکی ایران اسلامی منحصر به فرد، بومی و عبرت گرفته از ۸ سال جنگ تحمیلی است که قابل حذف نیست.

شمخانی تصریح کرد: سطح توان علمی ـ موشکی ایران فراتر از توان تولیدی آن است که علت شکاف در بین این دو مقوله نبود منابع مالی است.

وی با بیان اینکه وضع پدافندی ما رو به توسعه و پیشرفت است، اظهار کرد: تولیدکننده سرمایه انسانی خود نظام است، اگر کردستان ۶۴ هزار دانشجو دارد، این سرمایه انسانی تولید شده خود نظام است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه ۶۴ هزار دانشجو از جمعیت ۱٫۵ میلیونی کردستان یک اتفاق نیست و برنامه‌ریزی شده است، گفت: این مهم مبتنی بر یک برنامه تعریف شده به دست آمده است.

شمخانی در پایان اضافه کرد: تولید شغل و کارآفرینی برای تولید ثروت ناشی از سرمایه انسانی است که باید خلاق و مبتکر باشد.

انتهای پیام/ذ

این خبر را به اشتراک بگذارید :