حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی شمس آباد با اشاره به جلسه امروز کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس گفت: در جلسه امروز محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه با حضور در جلسه کمیسیون توضیحاتی را در خصوص لایحه بودجه ۹۷ ارائه کرد.

وی افزود: نوبخت گفت که بودجه ۹۷ نسبت به بودجه سال ۹۶ به میزان ۹ درصد کاهش یافته  و درآمدهای نفتی در آن به میزان بشکه‌ای ۵۵ دلار پیش‌بینی شده است.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: رئیس سازمان برنامه و بودجه عنوان کرد که در بودجه ۹۷ دلار ۳۵۰۰ تومان در نظر گرفته شده و به دولت این اجازه داده شده تا برای تأمین بودجه مورد نیاز خود اقدام به فروش ۳۸ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت کند.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد:‌ نوبخت همچنین گفت که پروژه‌های عمرانی در بودجه ۹۷ به سه دسته تقسیم شده اول، پروژه‌هایی که برای تکمیل به بخش خصوصی واگذار می‌شود دوم، پروژه‌هایی که با مشارکت دولت و مردم کار تکمیل آن انجام می‌شود و سوم پروژه‌هایی که حاکمیتی هستند و دولت به طور صدردصد اجرای این پروژه‌ها را برعهده دارد.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : هسته‌های مقاومت مسلحانه در کشورهای منطقه ایجاد شده است/ عمده پیروزی‌های جبهه مقاومت برعهده بسیج بود

وی در پایان گفت: رئیس سازمان برنامه و بودجه در جلسه‌ یکشنبه هفته آینده کمیسیون که بنا است کلیات بودجه سال ۹۷ در آن بررسی شود نیز موجود و در مورد بودجه توضیحاتی را ارائه خواهد کرد.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :