غلامرضا شرفی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی شمس آباد، در تبیین جزئیات نشست امروز کمیسیون با اشاره به حضور مدیرعامل شرکت نیروی برق حرارتی وزارت نیرو گفت: مدیرعامل شرکت نیروی برق حرارتی گزارشی درباره نیروگاه‌های حرارتی و سقف مصوب برای تولید این نیروگاه‌ها در برنامه ششم ارائه داد.

وی افزود: در ادامه این گزارش، مشکلات بدهی‌های نیروگاه‌های حرارتی و ترکیبی کشور مطرح شد و سپس کارشناس مرکز پژوهش‌های مجلس نیز توضیحاتی درباره مشکلات پیش‌روی این نیروگاه‌ها ارائه داد.

شرفی با اشاره به اینکه بر اساس دو گزارش قرائت شده در نشست عصر امروز کمیسیون انرژی ظرفیت تولید نیروگاه‌های حرارتی و ترکیبی کشور باید به میزان ۴ الی ۵ هزار مگاوات افزایش یابد، گفت: در ادامه اعضای کمیسیون به تشریح مشکلات نیروگاه‌های حرارتی و ترکیبی حوزه‌های انتخابی خود پرداختند.

وی ادامه داد: بنده به‌عنوان نماینده آبادان تصریح کردم که انتظار این است بخشی از توسعه نیروگاه‌ها در این حوزه انتخابیه با هدف تولید آب‌شیرین‌کن صورت گیرد که مدیرعامل شرکت نیروی برق حرارتی وزارت نیرو پاسخ داد تصمیم ما منوط به تصمیم معاونت آب وزارت نیرو است.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - واگویه‌های متناقض مرحوم هاشمی راجع امریکا

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، گفت: همچنین نماینده عسلویه در مجلس درخواست اعطای برخی معافیت مالی به مؤسسات زیرمجموعه نیروگاه‌های برق حرارتی و ترکیبی را در حوزه انتخابیه خود مطرح کرد و در نهایت مقرر شد که کمیسیون نشست‌های خود درباره این نیروگاه‌ها را در هفته‌های آینده ادامه دهد.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :