به گزارش خبرنگار پارلمانی شمس آباد، سیپریانو کاساما رئیس مجلس گینه بیسائو امروز سه‌شنبه در سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی که در هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار شد درگذشت دریابانان ایرانی در نفتکش سانچی را تسلیت گفت و با خانواده‌های آنان همدردی کرد.

وی خواستار همت بیشتر کشورهای اسلامی برای تحقق آرمان‌های اسلام ناب محمدی شد و گفت: در جلسات قبلی مباحثی در این زمینه به تصویب رسید و کنفرانس فعلی که در حال برگزاری است فرصت مناسبی محسوب می‌شود تا عملکرد خودمان را ارزیابی و تصمیمات جدید را اتخاذ کنیم.

کاساما با یادآوری اینکه امروز جهان با چالش‌های مهم و جدی روبرو است، مبارزه با تروریسم و بیگانه‌ستیزی را از جمله این چالش‌ها خواند و گفت: امت اسلام می‌تواند نقش مهمی در مقابله با این چالش‌ها داشته باشد.

رئیس مجلس گینه بیسائو مساله فلسطین را یکی از موضوعات مهم در جهان اسلام خواند و اظهار بردن: به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و تمامی آرمان‌های اسلامی و مصوبات ما در تناقض است.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - جلایی‌پور: اکثریت زائران اربعین، گرسنه و هواپیما ندیده‌اند/ بدهید ما اربعین را برگزار می‌کنیم!

«اعضای کنفرانس مجالس کشورهای اسلامی به طور کامل تغییر سفارت آمریکا به بیت‌المقدس را رد می‌کنند؛ این تصمیم در مغایرت کامل با تمامی معاهدات و قطعنامه ۲۲۴۸ سازمان ملل است.»

وی از کشورهای اسلامی خواست گام‌های جدی برای مقابله با تصمیم ترامپ بردارند.

رئیس مجلس گینه بیسائو خواستار این شد که یک دولت فلسطینی با پایتختی بیت‌المقدس شرقی تشکیل شود.

کاساما ضمن محکومیت اظهارات ترامپ درباره مهاجرین آفریقایی، این اظهارات را مشمئزکننده خواند.

وی به توافق هسته‌ای ایران با ۱+۵ نیز اشاره کرد و افزود: ما از این توافق پشتیبانی می‌کنیم و از پروژه آمریکا در تغییر این توافق پشتیبانی نخواهیم کرد.

رئیس مجلس گینه بیسائو با بیان اینکه همواره از توسعه و توفیق جمهوری اسلامی ایران پشتیبانی خواهیم کرد اظهار داشت: از برنامه‌های جمهوری اسلامی ایران به عنوان مدل بهره می‌بریم.

«ممنوعیت‌های ظالمانه‌ای که به جمهوری اسلامی ایران اعمال شد را محکوم می‌کنیم و امیدواریم هرچه زودتر تمامی این ممنوعیت‌ها برداشته شود.»

وی تاکید کرد: ایران در جهان جایگاه مسئولانه‌ای دارد و همواره به مسئولیت‌هایش عمل کرده است.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : در نشست امروز پارلمان لاریجانی میلاد حضرت عیسی مسیح را تبریک گفت

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :