به گزارش خبرنگار پارلمانی شمس آباد، علی ادیانی نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه ۵ آذر) پارلمان طی سخنانی در بیزاری با دوفوریتی بررسی شدن طرح اصلاح قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران با اشاره به اینکه اختیاری نماینده زرتشتیان در اظهارات خود درباره ضرورت دو فوریتی بررسی شدن این طرح، بخشی از واقعیت را مطرح کرده است، گفت: من علاوه بر اینکه اخطار اصل ۴ قانون اساسی داشته و نمایندگان مجلس را به قاعده نفی سبیل ارجاع می‌دهم تذکر ماده ۱۶۰ آئین‌نامه داخلی مجلس را دارم.

وی افزود: قانون اساسی حق اقلیت‌های دینی را پذیرفته و هم اکنون ادیان الهی در مجلس به عنوان مرکز ثقل تصمیم‌گیری کشور نماینده دارند که نشاندهنده رویکرد احترام جمهوری اسلامی ایران به ادیان است. 

ادیانی در توضیح تذکر آئین‌نامه‌ای خود گفت: در آئین‌نامه مجلس قید شده است که تقاضای دو فوریت برای جلوگیری از وقوع خسارت احتمالی و فوت فرصت مطرح می‌شود؛ درباره طرح اصلاح قانون شوراها چه خسارتی برای کشور به وجود می‌آید؟ 

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : تصمیم‌ محدود کردن مذاکرات با ایران به موضوع هسته‌ای ۱۴ سال پیش گرفته شد

وی با تاکید بر اینکه در نتیجه دو فوریتی بررسی نشدن طرح مذکور، نه خسارتی به کشور وارد شده و نه فرصتی از کشور فوت می‌شود از مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس که هدایت جلسه را بر عهده داشت خواست تا درباره وارد بودن یا نبودن اخطار و تذکرش نظر دهد اما پزشکیان پاسخ داد که مجلس درباره دوفوریتی بررسی  شدن طرح تصمیم خواهد گرفت.

نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس در پاسخ به این سخن پزشکیان تاکید کرد: که برابر آئین‌نامه رئیس جلسه مجلس باید در برابر تذکر و اخطار نمایندگان شخصا اظهار نظر کند، که پزشکیان این بار پاسخ داد: وقت شما تمام شد.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :