به گزارش خبرنگار پارلمانی شمس آباد، علی ادیانی نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه ۵ آذر) پارلمان طی سخنانی در بیزاری با دوفوریتی بررسی شدن طرح اصلاح قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران با اشاره به اینکه اختیاری نماینده زرتشتیان در اظهارات خود درباره ضرورت دو فوریتی بررسی شدن این طرح، بخشی از واقعیت را مطرح کرده است، گفت: من علاوه بر اینکه اخطار اصل ۴ قانون اساسی داشته و نمایندگان مجلس را به قاعده نفی سبیل ارجاع می‌دهم تذکر ماده ۱۶۰ آئین‌نامه داخلی مجلس را دارم.

وی افزود: قانون اساسی حق اقلیت‌های دینی را پذیرفته و هم اکنون ادیان الهی در مجلس به عنوان مرکز ثقل تصمیم‌گیری کشور نماینده دارند که نشاندهنده رویکرد احترام جمهوری اسلامی ایران به ادیان است. 

ادیانی در توضیح تذکر آئین‌نامه‌ای خود گفت: در آئین‌نامه مجلس قید شده است که تقاضای دو فوریت برای جلوگیری از وقوع خسارت احتمالی و فوت فرصت مطرح می‌شود؛ درباره طرح اصلاح قانون شوراها چه خسارتی برای کشور به وجود می‌آید؟ 

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : تسلط ارتش سوریه بر مواضعی در شرق «حماه»

وی با تاکید بر اینکه در نتیجه دو فوریتی بررسی نشدن طرح مذکور، نه خسارتی به کشور وارد شده و نه فرصتی از کشور فوت می‌شود از مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس که هدایت جلسه را بر عهده داشت خواست تا درباره وارد بودن یا نبودن اخطار و تذکرش نظر دهد اما پزشکیان پاسخ داد که مجلس درباره دوفوریتی بررسی  شدن طرح تصمیم خواهد گرفت.

نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس در پاسخ به این سخن پزشکیان تاکید کرد: که برابر آئین‌نامه رئیس جلسه مجلس باید در برابر تذکر و اخطار نمایندگان شخصا اظهار نظر کند، که پزشکیان این بار پاسخ داد: وقت شما تمام شد.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :