حجت‌الاسلام عبدالحمید خدری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار پارس در بوشهر اظهار داشت: با توجه به اینکه امسال بوسیله رهبری به عنوان سال اقتصادی مقاومتی، اقدام و عمل نامیده شده، دولت برای اجرایی‌ کردن منویات رهبری باید بیش از این کوشش کند.

وی افزود: برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، نیازمند این هستیم که زمینه بهبود اشتغال و تولید در کشور فراهم و از سرمایه‌گذاران واقعی نیز به خوبی با تعریف بسته‌های حمایتی، پشتیبانی شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در استان بوشهر به دلیل اینکه از گذشته شاهد نگاه مساوی در عرصه ارائه تسهیلات و پشتیبانی از ایجاد زیرساخت‌ها نبوده‌ایم، شاهد یک نوع توسعه نامتوازن در سطح استان هستیم که این شرایط سبب تلمبار شدن مشکلات و در نتیجه افزایش بیکاری شده است.

وی ادامه داد: ضروری است با احصاء و شناسایی ظرفیت‌های موجود در مناطق شمالی استان بوشهر، زمینه تولید و کسب و کار فراهم شود تا شاهد ایجاد یک اشتغال پایدار در این مناطق باشیم.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : جهان اوباما را تعویض داد

خدری بیان کرد: با توجه به اینکه در شمال استان بوشهر با وجود چسبیدن ظرفیت‌های مناسب، سرمایه‌گذاری چندانی انجام نشده و بیشتر مردم زندگیشان با دریا و دریانوردی گره خورده، دولت باید متناسب با منافع و نیازهای کشور به فکر این مردم در سودمند تجارت دریایی باشد.

وی عنوان کرد: موضوع ته‌لنجی که زندگی بخش عمده‌ای از خانوارهای ساکن در شمال استان بوشهر به شکل مستقیم و غیرمستقیم به آن مربوط است باید به گونه‌ای ساماندهی شود که زندگی مردم و کسب و کار و معیشت آنها به مانند سرایط فعلی به خطر نیفتد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از دولت به شکل نامه‌نگاری‌های فراوان و تذکر از تریبون مجلس خواسته‌ام که اقدامات زیربنایی برای روند تخلیه و بارگیری کالای همراه ملوان در استان بوشهر انجام دهد تا دغدغه جدی مردم در این بخش برداشته شود.

انتهای پیام/و

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :