به گزارش شمس آباد از مشهد، حجت‌الاسلام حمید رسایی عصر امروز در همایش «خوب یا بد» که با حضور محمدصادق جوادی‌حصار عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: کیفیت خوبی یا بدی یک‌چیز نیاز به شاخص و ملاک دارد.

وی در پاسخ به جوادی‌حصار که گفت این ملاک بر اساس منفعت مردم تعیین می‌شود، ادامه داد: منفعت مردم مشخص است، در قرآن آیات مفهومی زیادی راجع به استکبار، ظالم، ستمکار و منفعت مردم آمده است؛ ما انقلاب کردیم تا منافعمان تأمین شود.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس با بیان اینکه برخی آخرین خدمت آمریکایی‌ها را برجام می‌دانند، تصریح کرد: اگر می‌گویید منفعت ملی و امنیتی ما در رابطه با آمریکا تأمین می‌شود باید به شما بگویم که ما در این سال‌ها تجربیاتی در رابطه با آمریکا داشته‌ایم اما از این روابط نتیجه‌ای به دست نیامده است.

وی با اشاره به اینکه همه ائمه اهل مذاکره و قصدشان دعوت به‌حق بوده است، گفت: چند سال پیش عده‌ای همه مشکلات جامعه را به برجام ربط دادند و گفتند با برجام ابرقدرت‌ها سر تعظیم بر ایران فرود آوردند اما باید بررسی کرد نتیجه این مذاکرات چه دستاوردی برای ما بود.

رسایی از جوادی‌حصار درخواست کرد منفعت برجام را توضیح دهد و افزود: باید از کشورها در راستای منافع خود استفاده کنیم، به‌طور مثال، هنر ایران این بود روسیه را قانع کند که داعش دشمن توست و آنها را در مبارزه علیه داعش به کار گرفت.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : فعالیت حزب‌الله خارج از چارچوب دولت لبنان قابل قبول نیست

*رابطه با آمریکا از جنس فریب و نیرنگ است

نماینده سابق مردم تهران در مجلس با اشاره به اینکه رابطه ایران با روسیه از موضع برتر و فریبکارانه نیست، اضافه کرد: همگان می‌دانند رابطه با آمریکا از جنس فریب و نیرنگ است و آنها سعی در فریب و حیله دارند.

وی با اشاره به اتفاقات سال‌های گذشته در حوزه انرژی هسته‌ای گفت: روحانی و تیم هسته‌ای آن زمان، توافق‌نامه‌ای با آمریکا نوشت اما از آنجایی‌ که آنها به تعهدات خود عمل نکردند، روحانی به دست خود پلمب‌ها را باز کرد و مانع‌ها از سال اول ریاست جمهوری احمدی‌نژاد شروع شد.

مدیر مسؤول هفته‌نامه ۹ دی با بیان اینکه منفعت ملی در این شکل از مذاکره با آمریکا نیست، گفت: ما در مذاکره‌ها به‌گونه‌ای نشان دادیم که تانک به‌طرف مقابل داده‌ایم و تفنگی از آنها گرفته‌ایم؛ این رسم مذاکره نیست.

وی با بیان اینکه آمریکا دچار فروپاشی از درون است و برای همین جنبش وال‌استریت به وجود آمده است، عنوان کرد: مشکلات کشور ما از آنجایی است که از مدیران سالم و متخصصان و جوانان در جامعه استفاده نمی‌کنیم و دولت بازنشستگان را تشکیل می‌دهیم.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : اختصاصی پارس/ توزیع فرم‌های تقسیم اعتبارات استانی در مجلس؛ نظرخواهی یا امتیازگیری قبل از بررسی بودجه؟ +سند

نماینده سابق مردم تهران در مجلس با بیان اینکه به نظر من هر دولتی که به آرمان‌های انقلاب، نظام و مردم پایبند بوده است، بهترین دولت است، گفت: دولت احمدی‌نژاد دولتی است که بیشترین خدمات را به مستضعفان و محرومان داشت و من دولت نهم و دو سال اول دولت دهم را بهترین دولت انقلاب اسلامی می‌دانم.

رسایی در پاسخ به اینکه درآمد سرانه ملی مردم از سال ۵۷ تاکنون سقوط کرده است، افزود: اگر درآمد سرانه ملی از ۵۷ تاکنون سقوط کرده است علت آن را باید در دولت موسوی، هاشمی‌رفسنجانی، خاتمی و روحانی دانست، چراکه آنها ۲۹ سال بر رأس کار بودند و دولت احمدی‌نژاد فقط هشت سال دولت را در اختیار داشته، اگر قائل به شکست هستید، باید علت را در خود جست وجو کنید.

وی ادامه داد: به نظر من علت شکست در برنامه‌ها، تغییر و عوض شدن انقلابیون است، وقتی آقایان تغییر کردند توقع نداریم به داد مردم برسند؛ وقتی کسی خانه‌اش ۵۰ میلیارد تومان است، معلوم است که از دفاع مقدس، دفاع نمی‌کند.

*برجام از مجلس مدعی اصولگرایی خارج شد

نماینده سابق مردم تهران در مجلس با بیان اینکه انقلابی‌ها نیز تغییر کردند و فقط ادعا می‌کنند، گفت: برجام ۲۰ دقیقه‌ای از مجلسی که به اسم اصولگرایان بود، بیرون آمد و این امر نشان می‌دهد که کسانی هم که مدعی انقلابی هستند، روی مواضعشان پافشاری نمی‌کنند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : فردا؛ آغاز بررسی دخل و خرج ۹۷ در صحن مجلس

وی ادامه داد: در کشور ما، افراد انقلابی حاکم نیستند وگرنه مشکلات کشور حل می‌شد، طوری می‌شود که اکنون عده‌ای در برابر مردم خود عظیم شده‌اند و با کفش به دیدن آنها می‌روند چراکه در برابر ظلم و استکبار سرافکنده و بی صدا هستند.

رسایی با اشاره به صحبت‌های مستندساز تلویزیونی رئیس‌جمهور گفت: آقای دهباشی گفتند ما برجام را در رسانه‌ها و روزنامه‌ها بزک کردیم؛ برجام چیزی نداشت اما ما آن را در روزنامه‌ها بزک کردیم.

*همه دولت‌ها فساد داشتند

وی با اشاره به برگزاری نظرسنجی در مورد رابطه با آمریکا اظهار کرد: خبرگزاری شمس آباد خبری را در سال ۸۱ منتشر کرد که در ایران، نظرسنجی برگزارشده که ۷۴ درصد مردم راضی به مذاکره با آمریکا هستند اما خبر تکذیب شد، اول باید مذاکرات را شفاف کنند تا نظرسنجی بگذارند.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس با بیان اینکه همه دولت‌ها فساد داشتند اما نباید آن را توجیه شود، تصریح کرد: دولت، فساد را توجیه می‌کند و می‌گوید سیاسی برخورد نکنید اما اینکه طرفداری از یک جناح کنیم باعث سقوط کشور می‌شود.

رسایی خاطرنشان کرد: مشکل ما تغییر در رفتار برخی مسؤولان است؛ مشکل ما حلقه‌های حفاظتی آن‌هاست که بین مردم و مسؤولان فاصله انداخته است.

انتهای پیام/ی

این خبر را به اشتراک بگذارید :