احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی شمس آباد، با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در آستانه سال جدید و با تأکید بر پشتیبانی و استفاده بیش از پیش از کالای ایرانی، اظهار داشت: در این راستا دولت باید جلوی اجحاف بانک‌ها، بیمه‌ها ، گمرک، هدایت مالیاتی به تولیدکنندگان را بگیرد.

وی عرضه کالای ایرانی بوسیله فروشگاه‌های دولتی و نیمه دولتی را از دیگر راه‌های پشتیبانی از کالای ایرانی خواند و افزود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و همچنین بنیادها، صدا و سیما و نشریات نیز باید تمام امکاناتشان را برای برندسازی کالای ایرانی به میدان آورند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به اینکه در راستای پشتیبانی از کالای ایرانی مجلس باید قوانین تشویقی صادراتی و تنبیهی وارداتی غیرضروری را تصویب کند، عنوان کرد: در این زمینه تولیدکنندگان ایرانی هم باید قول دهند جنس با کیفیت تولید کنند.

امیرآبادی در بخش پایانی سخنان خود تصریح کرد: ستاد اجرایی هم می‌تواند در بالا بردن کیفیت کالا ها و همچنین امکانات و مراکز اقتصادی خود را در اختیار کالای ایرانی با قیمت پست تر قرار دهند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : روایت فرمانده و همرزم شهید حججی ماجرای داعشی‌هایی که محسن حججی به هلاکت رساند

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :