به گزارش شمس آباد از ارومیه، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین علی سعیدی پیش از ظهر امروز در اجلاس روحانیت از سری برنامه‌های کنگره ۱۲۰۰۰ شهید آذربایجان غربی با اشاره به نقش مهم روحانیت در مبارزه با استعمار و استبداد اظهار کرد: شهادت فقیهان و عالمان بزرگوار در طول هشت سال دفاع حق علیه باطل گواه صادقی بر پیشاهنگی روحانیت در مقابله با تجاوز دشمن و مبارزه با استعمار، استبداد و کج‌فکری است.

وی تبیین اسلام ناب محمدی را مهم‌ترین رسالت علمای اسلام پس از دوران نبوت و امامت خواند و گفت: رسالت علمای اسلام پس از دوران نبوت و امامت استمرار بخشیدن به اهداف بعثت و امامت از جمله تبیین اسلام ناب بر مبنای گفتمان بعثت، شکل‌دهی حکومت دینی در چارچوب مبانی بعثت و پاسداری از حکومت دینی است.

نماینده ولی فقیه در سپاه از سید جمال‌الدین اسدآبادی، شیخ محمد عبده، سید قطب، شیخ شلتوت، آیت‌الله بروجردی و حضرت امام خمینی (ره) به عنوان منادیان بیداری دینی در تاریخ معاصر یاد کرد و افزود: در طول ۱۵۰ سال گذشته علما و روحانیت نقش سنگین پاسداری از اندیشه‌های اسلامی را بر عهده داشتند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : آیا ‌آمریکا قابل مذاکره است؟! - شمس آباد

وی مکاتب و گفتمان‌های انحرافی از جمله لیبرالیسم، مارکسیسم و سکولاریسم را تهدید علیه کیان اسلام خواند و تأکید کرد: جغرافیای جهان اسلام و منطقه غرب آسیا جولانگاه اندیشه‌ها و گفتمان‌های غیردینی شده است که باید گفتمان نبوی و سنت نبوی جایگزین شود.

سعیدی شناخت دشمن را یکی دیگر از تکالیف روحانیت شیعه و سنی دانست و ادامه داد: خطر اصلی برای علما و جهان اسلام اشتباه برطرف دشمن و سکوت در برابر ارتجاع است، چراکه تمامی سعی دشمن برای تضعیف جمهوری اسلامی است.

وی تهاجم فرهنگی دشمن را تقابل با اسلام و قرآن  خواند و گفت: دشمن با ترویج اسلام هراسی و جنگ‌های نیابتی سعی در تخریب چهره اسلام دارد، چراکه با توهین به قرآن و آتش زدن آن هم به مقصود خود نرسیده‌اند.

نماینده ولی فقیه در سپاه نیت شوم استکبار در به راه‌اندازی جنگ‌های نیابتی در خاورمیانه پرداخت و افزود: مقابله با خیزش‌های اسلامی، ایجاد تقابل بین ملل اسلامی و تضعیف توان نظامی و دفاعی کشورهای اسلامی از اهداف مهم استکبار جهانی در به راه‌اندازی جنگ‌های نیابتی در منطقه غرب آسیا است.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - روایت کریمی قدوسی از سخنان سیف در توصیف «دری اصفهانی»

وی ادامه داد: دشمن در مجاهدت است تا با مسخ هویت دینی و اخلال در مدیریت کشورها نسبت به تجزیه دولت‌های اسلامی اقدام کند که با هوشیاری علما این نقشه شوم مثل همیشه با شکست مواجه خواهد شد.

سعیدی مهم‌ترین تهدید برای یک انقلاب را دستبرد در نرم‌افزار آن خواند و خاطرنشان کرد: خطرناک‌ترین هجمه‌ای که می‌تواند اسلام و انقلاب را تهدید کند تصرف در مفاهیم انقلابی است که در این راستا روحانیت در عرصه مقابله با تحریف و بصیرت‌افزایی نقش مهمی بر عهده دارند.

وی به  نقش‌های مختلف روحانیت در دفاع مقدس اعم از اخلاقی، تبلیغی و آموزشی اشاره کرد و گفت: این نقش با تبیین، روشنگری و تربیت نوجوانان و جوانان از مساجد و محافل دینی آغاز و تا سنگرهای رزمندگان اسلام کشیده شد، با حضور این قشر عزیز و گرامی به عنوان رزمنده و انجام کارهای نظامی در کنار وظیفه تبلیغ دین  بسیار خوب درخشیدند و شهدای عزیزی را تقدیم اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی کردند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : احیای سازمان ملی جوانان میراث جامانده از دولت یازدهم

نماینده ولی فقیه در سپاه یک‌بعدی نبودن روحانیت و توانمندی این قشر در عرصه‌های مختلف حتی مدیریت و فرماندهی یگان‌های عملیاتی را بسیار خوب توصیف کرد و افزود: حضور روحانیت در جبهه در طول دوران هشت سال دفاع مقدس برای ارتقای توان رزمی، افزایش معنویت و مقابله با جنگ روانی دشمن اهمیت بسزایی داشت.

وی با تجلیل از ۸۷ شهید روحانی  آذربایجان غربی گفت: شهادت فقیهان و عالمان بزرگواری در طول ۸ سال دفاع حق علیه باطل گواه صادقی بر پیشاهنگی روحانیت در مقابله با تجاوز دشمن و مبارزه با استعمار، استبداد و کج‌فکری است.

وی در پایان از کلیه برگزارکنندگان کنگره ۱۲ هزار شهید استان آذربایجان غربی تشکر کرد.

انتهای پیام/ی

این خبر را به اشتراک بگذارید :