محمدرضا منصوری نماینده مردم ساوه و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی شمس آباد در تشریح نشست عصر امروز این کمیسیون اظهار داشت: جلسه امروز با محوریت تحقیق و تفحص از معادن برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه و با رأی اعضا نادر قاضی‌پور به عنوان رئیس تحقیق و تفحص انتخاب شد و طی آن از سوی اعضا مواردی ذکر شد که نقص کار معادن را متذکر می‌شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس همچنین تصریح کرد:‌ اعضا در این جلسه عنوان کردند که معادن بزرگ ما حق دولتی خود را پرداخت نمی‌کنند و بعضاً هم به افراد خاص این حق پرداخت شده است و مقرر شد پیگیری‌های مفصلی در این خصوص صورت گیرد.

وی افزود: در این جلسه با تشکیل کارگروه ویژه‌ای برای تحقیق و تفحص از معادن مقرر شد پیگیری شود چه کسانی حق دولت را از سوی برخی معادن اخذ کردند و یا چه معادنی حقوق‌های دولتی را پرداخت نمی‌کنند و چرا معادن تخصصی سوددهی ندارند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - داعش در سوریه و عراق حبابی بود که ترکیده شد

منصوری در بخشی در سخنانش در بیان جزئیات نشست کمیسیون متبوعش یادآور شد: مقرر شد موارد ذکر شده و همچنین سؤالات نمایندگان درباره مشکلات موجود در معادن بزرگ پیگیری شده و طی آن گزارشی به کمیسیون ارائه شود که باید در این رابطه گفته شود کار اصلی تحقیق و تفحص بواسطه کمیته ویژه آن آغاز شده است.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :