سیدحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی شمس آباد، به بیان تصمیم اتخاذ شده در نشست بعد از ظهر امروز این کمیسیون پرداخت. 

وی در این باره اظهار داشت: طرح نظام رتبه‌بندی معلمان با حضور مسئولان وزارت آموزش و پرورش، سازمان امور اداری و استخدامی و دیوان محاسبات کشور، امروز در کمیسیون بررسی شد. 

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی گفت: پس از دو ساعت بحث و بررسی در نهایت مقرر شد که دولت مکلف شود حداکثر تا ابتدای سال تحصیلی ۹۷ ـ ۹۸ بند ۲ ماده ۶۳ برنامه ششم توسعه را که مربوط به نظام رتبه‌بندی معلمان است اجرا کند. 

به گزارش پارس، این بند، دولت مکلف را کرده است که با هدف ایجاد تحول در نظام تعلیم و تربیت، نظام رتبه‌بندی معلمان و استقرار نظام پرداخت‌ها براساس تخصص با شایستگی‌ها و عملکرد رقابتی مبتنی بر نظام رتبه‌بندی معلمان و مهندسی نیروی انسانی براساس سند تحول و نقشه جامع علمی کشور را با تصویب مجلس شورای اسلامی در قالب بودجه سنواتی تهیه کند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : تشدید قوانین مبارزه با استعمال دخانیات در تاجیکستان

همچنین دولت بر اساس ماده واحده طرح نظام رتبه‌بندی معلمان، مکلف می‌شود حداکثر ظرف مدت یک سال از زمان ابلاغ این قانون از طریق وزارت آموزش و پرورش نظام‌نامه مورد نیاز را برای استقرار نظام رتبه‌بندی معلمان بر اساس احکام قانونی مندرج در سیاست‌های کلی آموزش و پرورش ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، نقشه جامع علمی کشور و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با تأکید بر طراحی نظام سنجش صلاحیت حرفه‌ای و صدور گواهی صلاحیت حرفه‌ای، تعیین عناوین و رتبه‌های حرفه‌ای هر یک از مشاغل آموزش و پرورش در واحدهای آموزشی و پرورشی و متناسب‌سازی نظام پرداخت‌ها با رتبه‌های پیش‌بینی‌شده تهیه و به‌منظور تصویب به مجلس ارائه کند.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :