پرویز سروری دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب شمس آباد، با اشاره به مصادف بودن هفته بسیج و نابودی داعش بوسیله محور مقاومت، اظهار داشت: امام امت در اوایل انقلاب این پیش‌بینی ایجاد جبهه بسیج جهانی مستضعفین را کرده و فرموده بودند که برای مبارزه با استکبار لاجرم باید تفکر بسیجی در همه دنیا سایه بیافکند. 

وی افزود: این تفکر وقتی به لبنان رفت تبدیل به حزب‌الله شد و وقتی به یمن، عراق و سوریه رفت انصارالله، حشدالشعبی و دفاع مدنی را به وجود آورد. 

وی با بیان اینکه انهدام داعش که نیابت از جبهه جهانی استکبار داشت کار همین هسته‌ها بود، تصریح کرد: در عراق ارتش عراق به پشتیبانی بسیج مردمی توانست در جبهه‌های مختلف نفوذ و پیشروی کند و ارتش سوریه نیز هرجا نیروهای بسیجی بودند این قدرت را در خود می‌دید که آهنگ پیشروی را در پیش گیرد.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با اشاره به موفقیت‌های جبهه مقاومت در یمن، خاطرنشان کرد:‌ انصارالله در یمن توانست بر دولت دست‌نشانده پیروز شود و نظام استبدادی عربستان سعودی را سه سال در گل فرو ببرد و موجب تعجب همگان شود. 

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - شگفتی سفرای خارجی بعد از بازدید زندان اوین

وی در همین راستا افزود: در لبنان حزب‌الله عملاً‌ استوانه استقلال، امنیت و اقتدار این کشور است و می‌توان در جای جای منطقه به عنوان تفکر بسیجی این حرکت را جلو برد و این نشان می‌دهد که هدفگذاری امام(ره) برای مقابله با نظام سلطه درست بوده است. 

سروری با تأکید بر اینکه صدور انقلاب صدور ارتش و سپاه نیست، اظهار داشت: صدور انقلاب صادرات تفکر بسیجی در دل ملت‌ها است که در دل ملت‌ها جا بگیرد و آنها به صورت خودجوش این تفکر را به تشکل تبدیل کنند. 

وی با تأکید بر اینکه امروز پیروزی محور مقاومت در منطقه نتیجه شکل‌گیری بسیج در منطقه است، گفت: باید بدانیم که این نهال مبارک و پربار حضرت امام است که هر روز در جای جای نقاط دنیا شکوفا می‌شود و هر جا این تفکر به بار می‌نشیند آنجا سلطه به گل فرو می‌رود. 

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با بیان اینکه این پیروزی را باید به رهبر انقلاب که رهبر بسیجیان است تبریک گفت خاطرنشان کرد: همچنین این موفقیت بزرگ را باید به تمام بسیجیانی که با شهادت، ایثار و مقاومتشان این تفکر را بارور کردند تبریک و تهنیت بگوییم.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - هویت یا قدرت؛ اصلاح‌طلبان کدام‌را انتخاب‌می‌کنند؟/ عارف؛ مردی‌که دوست‌ندارد دوباره ائتلاف‌کند!

وی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به لزوم بهره‌گیری از تفکر بسیجی در حوزه مسائل داخلی تصریح کرد: چاره‌ای جز تسری این تفکر به بخش‌های گوناگون کشور نداریم و اگر امروز از اقتصاد مقاومتی صحبت می‌کنیم الزاماً‌ با فرهنگ بسیجی و جهادی امکان‌پذیر است. 

سروری ادامه داد: اگر می‌خواهیم اقتصاد به گل نشسته خود را که موجب نارضایتی‌های وسیعی در بین مردم شده و موجبات فساد و ارتشا را فراهم کرده، سامان دهیم باید به فکر تسری تفکر بسیجی باشیم چون علت همه این معضلات فقدان تفکر بسیجی در سیستم اقتصادی کشور است. 

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با بیان اینکه امروز تفکر بسیجی در اقتصاد کشور نامحرم است و جایی برای حضور ندارد‌،گفت: این قاعده باید شکسته شود والا باید بپذیریم که طبق آن چیزی که آمریکایی‌ها در مورد نابودی داعش گفتند ۴۰ تا ۵۰ سال دیگر باید منتظر بمانیم تا شاید اقتصادمان از مشکلات کنونی مبری شود. 

وی در پایان با تأکید بر اینکه ورود تفکر بسیجی به عرصه‌های مختلف کشور یک الزام و ضرورت است، تأکید کرد: با این تفکر که مبتنی بر توانمندی‌های داخلی و شکوفایی داخلی است می‌توانیم گره‌های کشور را باز کنیم؛ همانطور که گره‌های منطقه، جنگ تحمیلی، تروریسم کور و بسیاری از مشکلات دیگر به واسطه همین تفکر بسیجی باز شد.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - یادداشت یاسر جبرائیلی؛ این لایحه فاجعه است

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :