به گزارش خبرنگار حوزه دولت شمس آباد حسن روحانی رئیس جمهور در نشست خبری اجلاس سه جانبه ایران، ترکیه و روسیه با تشکر از رئیس جمهور روسیه به خاطر ابتکار مهم در تشکیل اجلاس سران سه کشور در زمینه صلح و ثبات در سوریه و شرایط امن در این کشور برای بازگشت آوارگان گفت: اهمیت این اجلاس این است که در زمانی این اجلاس برگزار می‌شود که از یک طرف در طول ۱۱ ماه گذشته نشان داده شده که همکاری های سه کشور می تواند برای کاهش تنش در سوریه اثرگذار باشد و زمینه را برای صلح و ثبات در سوریه فراهم کند.

روحانی ادامه داد: از طرف دیگر این گفت‌وگو در زمانی واقع می‌شود که پایگاه های اصلی داعش هم در سوریه و هم در عراق از بین رفته و بنابراین موفقیت بزرگی در این مطقه علیه تروریزم بدست آمده است.

وی افزود: مهم این بود که همه جهانیان این را حائز اهمیت قرار دهند که تروریزم نمی تواند ابزار مفیدی برای هیچ کشوری باشد و در هر شرایطی می تواند خطر باشد. کما اینکه دیدیم که همان‌هایی که به داعش همدستی کردند، داعش برای امنیت همان کشورها خطر آفرید و هموطنان آنها را به شهادت رساند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : اردوغان و پوتین توافق کردند دومین نشست سران ایران، ترکیه و روسیه درباره سوریه در استانبول برگزار می‌شود

ادامه دارد…

این خبر را به اشتراک بگذارید :