حجت‌الاسلام عباس امیری‌فر رئیس سابق شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در دولت دهم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب شمس آباد، با اشاره به رفتارهای اخیر احمدی‌نژاد پس از بازداشت بقایی و مشایی اظهارداشت: از زمانی که نهی رهبری مبنی بر مصلحت ندانستن حضور آقای احمدی نژاد در انتخابات مطرح شد رفتار او به طرز عجیبی تغییر کرد و با صدور اطلاعیه‌های متناقضی که ابتدا گفت در انتخابات شرکت نمی‌کند، به همراه مشایی در انتخابات شرکت کردند و این نوع رفتارها ادامه داشت.

امیری فر با تاکید بر اینکه برای احمدی‌نژاد فقط بقایی و مشایی مهم بوده‌اند، ادامه داد: خلاف‌های آقای بقایی آنقدر روشن و بیّن است که می‌توان گفت اگر دادگاه هم برگزار نمی‌شد این تخلفات مشخص بود اما با بقایی بسیار مسامحه شده و باید به خاطر این تخلفات گسترده زودتر به اشد مجازات می‌رسید.

رئیس سابق شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه بقایی نیز مانند مشایی تاثیر زیادی در تفکرات احمدی‌نژاد دارد، افزود: احمدی‌نژاد از لحاظ فکری و سیاسی استحاله شده است و متاسفانه امروز در زمین دشمن بازی می‌کند و ما می‌بینیم همین که او اطلاعیه می‌دهد دشمنان و منافقین از مواضعش پشتیبانی و استقبال می‌کنند که او باید به حال خود فکری کند.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : رئیس هیات ووشو چهارمحال و بختیاری ابقا شد

وی با تاکید بر اینکه امروز سکوت به نفع احمدی‌نژاد است و نباید این روند را ادامه دهد، به پشتیبانی‌های مقام معظم رهبری از دولت نهم اشاره کرد و گفت: نظام در زمان مسئولیت خیلی به احمدی‌نژاد سودمند کرد هرچند نباید از انصاف بگذریم و باید بگویم آقای احمدی‌نژاد خدماتی برای کشور داشت.

امیری فر درباره نقدهای احمدی‌نژاد به قوه قضاییه خاطرنشان کرد: همه ما به قوای سه‌گانه نقدهایی داریم اما تخریب ارکان نظام به مصحلت نیست و متاسفانه امروز به نظر می‌رسد نقدهای احمدی‌نژاد به قوه قضاییه  متاثر از کینه‌های شخصی است در حالیکه نباید نهادهای نظام را تضعیف کنیم.

این مقام مسئول در دولت دهم با اشاره به فرافکنی و عدم تعادل احمدی‌نژاد او را متضرر از این رفتارها دانست و گفت: مگر آقای احمدی‌نژاد نمی‌خواهد در سطح جامعه، دانشگاه و مسجد رفت و آمد داشته باشد بنابراین باید رفتارهای خود را اصلاح کند. 

وی در عین حال تصریح کرد: اینکه آقای احمدی‌نژاد از ساختمان بیت‌المال خیابان ولنجک که متعلق به سازمان مستضعفین است استفاده می‌کند به خاطر عنایت نظام بوده است.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : امیر حاتمی اعلام کرد همایش فرصت­‌های سرمایه­ گذاری و توسعه پایدار سواحل مکران برگزار می­‌شود

امیری‌فر با بیان اینکه کنترل از دست خود احمدی‌نژاد هم خارج شده است، به سیاه نمایی رسانه‌های معاند علیه نظام مبتنی بر اظهارات احمدی‌نژاد پرداخت و گفت: امیدواریم در سال جدید احمدی نژاد فکری به حال خود کند چرا که ما نمی‌خواهیم او اپوزیسیون شود.

وی در پایان یادآور شد: پیش‌بینی ما این است که احمدی‌نژاد از نظام دورتر می‌شود و هرچه که نظام سعی دارد او را جذب کند او خود را دفع می‌کند و متاسفانه با این روند خطرناک ممکن است کار به محاکمه و بازداشت او نیز برسد.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :