به گزارش حوزه دولت شمس آباد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اوّل رئیس جمهور، اسحاق جهانگیری در دیدار «ایوو مورالس» رییس جمهور بولیوی که در حاشیه چهارمین اجلاس سران کشورهای صادرکننده گاز برگزار شد، با تاکید بر ضرورت حل موانع بانکی در جهت ارتقاء سطح مناسبات اقتصادی دو کشور، گفت: لازم است کوشش برای حل موانع و مسائل بانکی به صورت جدی تر از سوی بولیوی پیگیری شود.

معاون اوّل رییس جمهور همچنین با تاکید بر اینکه برگزاری مستمر کمیسیون مشترک همکاریهای ایران و بولیوی می تواند توسعه مناسبات را تسریع کند، تصریح کرد: باید دو کشور برگزاری کمیسیون همکاریها را برای حل موانع پیش روی گسترش روابط اقتصادی و راهکارهای توسعه مناسبات فیمابین به صورت جدی تر دنبال کنند.

جهانگیری همچنین از آمادگی ایران برای انتقال دانش و تجربیات به بولیوی به خصوص در حوزه فناوری و نانوتکنولوژی و اجرای پروژه های مختلف در این کشور خبر داد.

رییس جمهور بولیوی نیز در این دیدار با قدردانی از حضور‌ معاون اول‌ رییس جمهور کشورمان در چهارمین اجلاس سران کشورهای صادرکننده گاز، گفت: دو‌کشور باید راهکارهای توسعه همکاریهای فیمابین را از طریق سفرا و وزرای دو کشور‌ بررسی و پیگیری کنند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - درباره «سوت زدن» در گوش مفسدان

ایوو‌ مورالس با اشاره به احداث برخی واحدهای تولیدی لبنی در‌ بولیوی بوسیله ایران، گفت: این واحدهای تولیدی نتایج خوبی را برای بولیوی دربر داشته و ما خواهان توسعه همکاریها در این زمینه با جمهوری اسلامی ایران هستیم.

وی همچنین با اشاره به نیاز کشورش به دانش و فناوریهای نوین، خواستار برخورداری از تجربیات ایران در حوزه های مختلف بخصوص نانوتکنولوژی شد.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :