به گزارش خبرنگار سیاسی شمس آباد، میلاد حبی عضو شورای تببین مواضع دانشجویی استان تهران در میزگرد « برجام و پیمان‌شکنی شیطان بزرگ» که در شمس آباد برگزار شد، با اشاره بی ثمر بودن برجام و عدم توجه مسئولان به نقدهای دلسوزان گفت: دولت باید گوش دل به نقدهای مردم انقلابی و فضای دانشجویی بدهد تا با اعتماد به وعده‌های پوچ دشمنان، شرمنده نگاه‌های مطالبه‌گر و پرسشگر ملت نباشد.

دبیر کارگروه سیاسی شورای تببین مواضع دانشجویی استان تهران افزود: قشر دانشجو و ملت انقلابی همیشه پشتیبان ولایت فقیه و آرمان‌های انقلابی بوده و همچنین همیشه در صدد پشتیبانی از دولت‌های مختلف گسستن از هر گونه گرایش سیاسی جهت تسریع عملکرد در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی برآمده‌است، لذا اگر نقدی بر نحوه عملکرد دولت مطرح می شود در قالب یک درد دل و نقد منصفانه است.

حبی تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که قبل از انتخابات ریاست جمهوری مطرح شد، آغوش باز دولت تدبیر و امید برای منتقدان و استقبال از انتقاد به دولت محترم بود که پیش از انتخابات ریاست جمهوری و کابینه خود را ملزم به آن می‌دانست ولی در عمل اتفاق دیگری رخ داد.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - کسانی که همه امکانات کشور دستشان هست یا بوده حق ندارند نقش اپوزیسیون بازی کنند/ امام فرمودند ملاک، حال فعلی افراد است/ بی‌هوا این قوه و آن قوه را محکوم کنیم، هنری نیست/ ۹دی دفاع از ارزش‌ها و دین بود

 عضو شورای تببین مواضع دانشجویی استان تهران اظهار داشت: این موضوع فعالین دانشجویی و رسانه‌ای را به این امید داشت تا جدی‌تر از گذشته اقدامات مختلف قوه مجریه را به درستی و با ریزبینی رصد کنند تا شاید دوشادوش دولت به هموار شدن حل و فصل مشکلات کشور رسیدگی و سودمند شایانی صورت پذیرد، اما در ماه‌های اخیر شاهد رفتار‌های برخلاف وعده های دولت بوده ایم.

وی گفت: هرچه عمر دولت طولانی‌تر می‌شود، سعه صدر و تحمل آن هم کمتر می‌شود. حال با این تفاسیر بماند که رئیس جمهور در موارد کثیر ادبیاتی منحصر به فرد و کم سابقه را در خصوص منتقدین خود به کار برد.

این فعال دانشجویی خطاب به روحانی تاکید کرد: دولت اگر گوش دل به نقدهای انقلابی و فضای دانشجویی می‌سپرد دیگر نیازی نبود با وعده‌های پوچ دشمنان حقیقی انقلاب اسلامی نظاره‌گر نگاه پرسشگر مردم باشد. به نظر می‌رسد دیگر وعده‌های دروغی که هر روزه به مردم داده شده و رنج هایی که مردم در این رابطه کشیده‌اند، کافی باشد.

وی اضافه کرد: در ایام مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ در دولت یازدهم روزنامه‌های اصلاح‌طلب در کنار برخی از دولتمردان به بیان وعده وعیدهای رنگارنگ پرداختند، آنها گفتند ممنوعیت‌های ظالمانه باید از بین برود تا سرمایه بیاید و مشکل محیط زیست، اشتغال، صنعت و بانک‌ها حل و منابع آبی زیاد شود ولی چه شد تحقق آن وعده‌هایی که داده شد؟

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : کولبران نباید تاوان ناتوانی مسئولان در تأمین اشتغال را پس دهند/ ضعف دولت در خدمات رسانی به زلزله زدگان

عضو شورای تببین مواضع دانشجویی استان تهران ادامه داد: نزدیک تمامی مسئولین دولتی در آستانه برجام دروغ‌های بزرگی گفتند که دل مردم رنجیده شد. حال با تصمیم دولت روحانی بر این است با اروپایی‌ها برای نگه داشتن برجام بدون امریکا مذاکره کند.

 عضو شورای تببین مواضع دانشجویی استان تهران اظهار داشت: ما اگر واقعا به این خوشبین باشیم که اروپایی‌ها بر عهد خود بمانند، باید بدانیم که آنها امکانات و قدرت لازم را برای مقابله با ممنوعیت‌های آمریکا ندارند، یا بهتر بگویم شرکت‌های بین المللی تابع دولت‌های اروپایی نیستند.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: هدف از مذاکرات دولت با اروپایی‌ها نزدیک هم‌خوان نیست، دولت تدبیر و امید برجام را به جهت گشایش مبادلات تجاری می‌خواهد اما اروپا به چه جهت می‌خواهد کالبُد برجام که برای ایران شبیه یک گلابی بوده را نگه داشتن کند.

وی تاکید کرد: ترامپ دیوانه هر تصمیمی که بگیرد لندن حداقل به برجام پایبند می‌ماند چون هدفش « جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات اتمی و مقابله با رفتار منطقه‌ای» ما خواهد بود؛ مذاکره با اروپا در فضای برجام منهای امریکا در عمل همان مساوی با برجام منطقه‌ای-موشکی است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - امنیت با چوب و چماق تامین نمی‌شود

حبی افزود: اروپاییان برخلاف تصور واهی غربگرایان داخلی در بزنگاه‌های مختلف نشان داده اند به هیچ وجه دوست و متحد ما نیستند،آنها همان‌هایی هستند که می‌گفتند ممنوعیت‌های بانکی تعلیق شده و از ترس امریکا نمی‌توانیم همکاری بانکی داشته باشیم و حجم مبادلات تجاری اروپا و امریکا هم ابهامی برای ما باقی نمی‌گذارد.

وی گفت: در سال ۹۲ شخص آقای روحانی گفت امریکا کدخداست و مذاکره با اروپایی‌ها فایده ندارد! تناقض در خط مشی سیاسی دولت بسیار عجیب است.

 عضو شورای تببین مواضع دانشجویی استان تهران ادامه داد: دشمن بد عهد است طبق پیش بینی مقام معظم رهبری، دشمن بدعهدی آشکار انجام داد و با از بین بردن زیرساخت‌های برنامه هسته‌ای و زمان کلیدی که برای پیشرفت جهش تکنولوژیک کشور مناسب بود ضربه عمیقی به ما وارد کرد و ما نباید به آنها اعتما کنیم.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :